120 tysięcy złotych wyda urząd dzielnicy w 2013 roku na wsparcie projektów kulturalnych w naszej dzielnicy. Zobaczcie, kto i na co dostanie pieniądze.
Dofinansowanie dostaną organizacje, które wzięły udział w konkursie. Urząd dzielnicy nie podaje, jakie dokładnie imprezy sfinansuje i na czym będą one polegały. Dlatego na początek musi wystarczyć nam suche wyliczenie. Kolejno podajemy organizację, nazwę projektu i kwotę dofinansowania.
Strefa WolnoSłowa – (Nie)widzialne miasta – 18 500 zł
Parafia Św. Marka Ewangelisty – Piknik Rodzinny (spotkanie z warszawską legendą) – 8 900 zł
Fundacja CULTUS – O Bloku na B(L)OKU -10 450 zł
Stowarzyszenie Katedra Kultury – Otwarte Centrum Kultury Domek Herbaciany – 25 150 zł
Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” – Targówek Fabryczny mówi – 30 000 zł
Fundacja AVE – Senioralia na Targówku – 27 000 zł
Teraz spróbujmy przyjrzeć się organizacjom, które zyskały uznanie ratusza. Fundacja Strefa WolnoSłowa dała się już poznać z ubiegłym roku. Razem z uchodźcami z ośrodka na Targówku przygotowali uliczne przedstawienie odgrywane między blokami przy Krasnobrodzkiej. (Tutaj zobaczycie wideo) Na czym będzie polegał tegoroczny projekt nie wiemy, ale pewnie będzie związany z teatrem, bo tym głównie zajmuje się Fundacja.
Prawie dziewięć tysięcy dostanie parafia katolicka z ul. Zamiejskiej na Targówku. Niektórym to pewnie się nie spodoba, ale uspokajamy, że przy parafii działa dziecięcy i świecki Teatr Raj. Zakładamy, że na piknik też będą mogli przyjść wszyscy, nie tylko parafianie.
Podobną kwotę dostanie Fundacja CULTUS działająca w Warszawie od pięciu lat. Prowadzą ją varsavianiści i taki też jest zakres zainteresowań fundacji.
Stowarzyszenie „Katedra Kultury” dostało dotację w ubiegłym roku. Zorganizowało za nią Majówkę Targówka, czyli cykl warsztatów, spotkań, spacerów i zabaw. Pozostał po nich m.in. fajny mural na Świdnickiej.
W tym roku dostali dotację na prowadzenie Domku Herbacianego w Parku Bródnowskim. Wcześniej rozkręcał go kto inny, więc możemy spodziewać się nowego otwarcia. Kawiarnia w parku potrzebna jest jak tlen.
Fundacja Stocznia prowadzi m.in. bardzo obiecujący program naprawmyto.pl, który polega na wdrażaniu systemu szybkiego informowania urzędników o awariach. W Warszawie wprawdzie nie działa, ale w sąsiednich Markach już tak.
Dofinansowanie dostali na projekt „Targówek Fabryczny mówi”, więc to pewnie co innego. Może chodzi o nagrywanie wspomnień mieszkańców? Na pewno dowiecie się tego z targowek.info
Ostania już organizacja z dofinansowaniem to dobrze znana Fundacja Ave. Do tej pory znana m.in. z promocji kajakarstwa. Teraz zrobią coś dla seniorów, którzy faktycznie w ostatnich latach byli trochę pomijani.
EEE, a dla gejuf fuj fuj nic nie ma?
wszystko o blokach …… niby QLTURA ale zamiast przedstawiać naszą dzielnicę w innym świetle to wszystko bloki , bloki,bloki … za co oni biora tyle kasy
Cytuję Wasz artykuł z lutego 2012 r. dot. ubiegłorocznych dofinansowań na kulturę: “Największym wygranym tegorocznego konkursu na dotacje jest Fundacja Monte Wideo Foto. Dostała pieniądze na aż dwa projekty. Pierwszy to Komórkowa Telewizja Osiedlowa Ktoś z Targówka (30 tys. zł). Drugi projekt to Międzyblokowe Spotkania Filmowe (10 tys. zł).” Od czasu przyznania dotacji na Komórkową Telewizję Osiedlową „Ktoś z Targówka” pojawiło się na niej zaledwie kilka materiałów. Totalnie nic się nie dzieje, poziom aktualizacji strony jest bliski zeru. Na co zostały przeznaczone 30 tys. zł? Od kilku miesięcy bezskutecznie proszę redakcję o zadanie tego pytania Panu Cezaremu Ciszewskiemu, który non… Czytaj więcej »
Super będzie się działo :) czekamy na domek herbaciany :))))))
A czemu z moich pieniędzy sponsoruje się imprezy kościelne (pozycja 2ga)? Chyba kościół stać na to aby zorganizować piknik z pieniędzy wiernych bądź też własnych?
Bo Targówek stawia na Rodzinę, dlatego współfinansuje piknik rodzinny.
Kto ma zorganizować Piknik Rodzinny jak nie Kościół? może gheje i lesbijki;-/?????
Odnośnie telewizji komórkowej (której de facto nie ma) i świetnego placu zabaw dla dzieci tzw. ECO PLACU za kilkadziesiąt tys. złotych, który jest w stanie rozkładu naturalnego, pytam: GDZIE JEST OBROŃCA KASIA BUJAKIEWICZ I RESZTA LIZUSÓW BURMISTRZA?
WUJOT, to niech kościół organizuje takie pikniki za pieniądze parafian a nie moje, albo za Twoje skoro jesteś taki prorodzinny
@podróba QWERTY – gdzie jest twoje myślenie? Wymyśl inny nick bo podszywasz się pod kogoś.
jeszcze Ci się to nie znudziło ?;/
BadWeedGhost. Chyba masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Spróbuję wyjaśnić jaśniej. Są to dopłaty do inicjatyw a to znaczy że Urząd NIE finansuje tylko dopłaca do wydarzeń na dzielnicy!!!! Po prostu chce się “ogrzać” (dla BadWeedGhost: ocieplić wizerunek) dzięki pomysłom innych.
Organizacje stanęły do konkursu i wygrały.
Gdybyś BadWeedGhost wyszedł z inicjatywą społeczną, jakimś ciekawym projektem i złożył wniosek o dofinansowanie może też byś dostał. A tak :od na tyłku siedzenia nic się nie zmienia.
moze jakby wydano 1200000 (jeden milion dwiesicie tysiecy) to by cos z tego wyszlo dla ogolu a tak to jest stypa Platformo jak milicja obywtelska z targowka.jak krzewic powszechną kukturę kiedy wokol taka bryndza.
nauczyciele z targowka takze niechetnie reaguja na propozycje rodzicow w sprawie wyjsc dzieci np. do teatru. niektorym sie nie chce ale tak jest w jednej z podstawowek na targowku.
WUJOT to ty masz problemy ze zrozumieniem, ja nie neguję tego że gmina/dzielnica chce poprawić swój wizerunek, ja neguję to że wspomniany piknik jest organizowany przez kościół a dopłaca do niego miasto/gmina/dzielnica m.in. z moich podatków. Abyś bez problemu zrozumiał o co mi chodzi to poniżej przykład: wyobraź sobie że Twój sąsiad, za którym nie przepadasz – bo ma np. inne przekonania niż ty – organizuje imprezę sylwestrową dla wszystkich lokatorów i na tą imprezę wydaje pieniądze z funduszu lokatorskiego na który ty też się składasz. Pewnie będziesz z tego powodu bardzo zadowolony, bo po 1sze primo Twój nielubiany sąsiad… Czytaj więcej »
Dla pełnego wyjasnienia. Oferty organizacji pozarządowych na organizowanie imprez ocenia komisja składająca się z dwóch urzędników Dzielnicy oraz dwóch przedstawicieli organizacj pozarządowych delegowanych przez Komisję Dialogu Społecznego. Jeżeli Państwo chcą mieć wpływ na wyniki konkursów i należą Państwo do jakiekolwiek organizacji pozarządowej, zachęcam do zapisania się do naszego DKDS. Należy żałować, że na dodatacje było tak niewiele pieniędzy (choć to aż 25% budżetu Referatu Kultury). Mam jednak nadzieję, że stopniowo te nakłady będą rosły. Niezaleznie od naszego konkursu jedna z organizacji pozarządowych dostała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury na zorganizowanie we wrześniu w teatrze rampa i jego okolicach międzynarodowego festiwalu teatralnego.… Czytaj więcej »
Domek Herbaciany będą prowadziły te same osoby, które go od początku „rozkręcały” jest błąd w artykule. Zmienia się natomiast partner projektu,którym w tamtym roku była Fundacja Rozwoju Teatru „Nowa Fala” a w tym roku jej miejsce zajmie stowarzyszenie „Katedra Kultury”.
Czy Pan Krzysztof Mikołajewski mógłby skomentować ubiegłoroczną dotację dla fundacji Pana Cezarego Ciszewskiego na rozwój telewizji komórkowej „Ktoś z Targówka”? Co się stało z 30 tys. zł? Bo z tego, co widać na stronie internetowej „Ktoś z Targówka”, to raczej się nie rozwinęła…
Fundacja rozliczyła prawidłowo obie dotacje. Filmy były prezentowane m.in. po koncercie LUC-a pod teatrem Rampa oraz w LO Czarnieckiego, a także na blokach przy Kowalskiego oraz Krasnobrodzkiej. Zmniejszenie aktywności „KTOŚ-a” (Komórkowa Telewizja Osiedlowa) w ostatnim czasie miało na pewno wpływ na decyzję komisji o nie przyznaniu dotacji w tym roku. Trzeba przy tym wszystkim pamiętać, że „KTOŚ” stworzył kilka wybitnych filmów dokumentalnych o Targówku, z których kilka zdobyło ogólnopolskie nagrody. Dlatego mimo braku wsparcia finansowego w tym roku zachęcam do tworzenia takich filmów. Projekt Kino z Bloku Cezarego Ciszewskiego był jednym z ciekawszych wydarzeń drugiej połowy roku. Zmobilizował on do… Czytaj więcej »
HAHAHAHA, BOLSZEWICY!!!! kOMUCHY I FASZYSCI Z NAZISTOWSKIMI ZAPĘDAMI! STOP! Kultura nie powinna być dotowana, ale jest. Ok. Sport dla wszystkich też powinien być dotowany. Myślę więc że Dzielnica powinna pomyśleć nad infrastrukturą. Proponuję scalenie i połączenie ścieżek rowerowych, wytyczenie nowych. A zimą przygotowanie w Lasku Bródnowskim tras biegowych, nawet z ich naśnieżaniem. Postawienie wypożyczalni sprzętu, etc. Tylko już nie budujcie tego AQuaParku, bo to wstydliwa sprawa dla wielu minionych prominentów. I to jest dla wszystkich. Ogólnodostępne. Inna sprawa. Łojej, moje podatki na kościół. Wyjaśniam: nie Twoje bo MOJE!!! I nie mam nic przeciwko temu. Nas Katolików jeszcze jest więcej niż… Czytaj więcej »
Dziękuję Panu Krzysztofowi Mikołajewskiemu za odpowiedź. Jeśli chodzi o zorganizowany przez fundację Pana Cezarego Ciszewskiego pokaz filmu na bloku, to nie mam zastrzeżeń. Świetny pomysł, dobrze zrealizowany. Pytałem tylko o Komórkową Telewizję Osiedlową. 30 tys. zł to – przynajmniej dla mnie – bardzo duża kwota, więc Komórkowa Telewizja Osiedlowa powinna w minionym roku ulec znaczącemu rozwojowi, a tak nie było… Co więcej, nie widać żadnego rozwoju.
PS. A jak się taki stan rzeczy nie podoba, to spokojnie możesz wrócić w miejsce, skąd przybyli twoi dziadowie krzewiąc tu „jedynie słuszny ustrój”.
Nikt ich tu nie zapraszał!
Ewentulnie, jeśli bliższy twojej histori jest przypadek towarzysza Wolskiego (ojciec walczył z bolszewikami, a „synalek”, być może matrioszka im służy, po dziś dzień) polecam wycieczkę śladami drogi życiowej Gérard’a Xavier’a Marcel’a Depardieu
Może ktoś z redakcji przeprowadziłby wywiad z twórcami Domku Herbacianego i przedstawił szerzej ich sylwetki. To jedyne cykliczne wydarzenie w dzielnicy.