Wyłapią bobry z Kanałku Bródnowskiego | | targowek.info

Wyłapią bobry z Kanałku Bródnowskiego

Bobry ponoć niszczą skarpę i budują tamy, które zagrażają podtopieniami. Dlatego urząd dzielnicy planuje wiosną odławianie zwierząt. 

 

bóbr
Bóbr w Kanale Bródnowskim / fot. Kamil Adamczyk

– Remont uszkodzonej przez zwierzęta skarpy może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych – informuje Rzeczpospolita powołująca się na wiceburmistrza Targówka Wacława Kowalskiego. Niestety gazeta nie podaje, na którym odcinku rzekomo ma być zniszczona skarpa.

Kolejny powód przemawiający za eksmisją bobrów z Kanału Bródnowskiego, to  budowane przez nie tamy. W artykule czytamy, że jest ich już osiem (znowu bez lokalizacji), co powoduje  zagrożenie podtopieniami.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku tamy były trzy i wszystkie miały być usunięte. 

W tym roku ratusz sięga po bardziej radykalne metody. Urząd dzielnicy wystąpił już do Biura Ochrony Środowiska o zgodę na odłowienie zwierząt i wywiezienie ich na fermę bobrów prowadzoną przez Polską Akademię Nauk w Popielnie. Według gazety przeciwko temu rozwiązaniu protestują ekolodzy (nazwy organizacji nie podano). Jeśli biuro mimo wszystko wyda zgodę, odławianie odbędzie się w wiosną.

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Wyłapią bobry z Kanałku Bródnowskiego

 • 10 lutego 2013 o godz. 13:53

  Bobry nie, dziki nie. Skandal

 • 10 lutego 2013 o godz. 14:53

  Bobrom lepiej będzie nie w śmierdzącym kanałku,gdzie zainteresowani ich usunięciem wlewają jakieś świństwa do wody,albo rzucają w nie cegłami.Gdzie powodują podtopienia piwnic stając się wrogiem numer jeden.Lepiej będzie im w mniej zamieszkałym przez człowieka terenie.
  Skandalem natomiast jest to że tyle razy urzędnicy marnowali publiczne pieniądze na rozbiórki tam,skoro można było bobry odłowić i wywieźć w miejsce gdzie będą miały prawdziwy dom.Podjęte działania są słuszne,ale spóźnione o dobre kilka lat.

 • 10 lutego 2013 o godz. 17:17

  Prawdziwy dom… żenada Pawle….

 • 11 lutego 2013 o godz. 10:04

  Chyba nowa moda w ratuszu…bobrowe futra!

 • 7 lipca 2013 o godz. 12:01

  Aby nie marnować kasy, niszczenie żeremi na Elsnerowie zlecono bezdomnym za michę i spanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.