Dariusz Denkiewicz złapany

12
Share

Mechanik–morderca z Zacisza, nr 1 na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Polsce, został zatrzymany w Anglii!

Na razie jest w tej sprawię więcej pytań niż odpowiedzi, ale wszystko wskazuje na to, że pościg za najsłynniejszym zabójcą ostatnich lat jest już zakończony. Serwis warszawa.gazeta.pl poinformował, że Dariusz Denkiewicz został kilka dni temu schwytany przez policję w Anglii. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi prokuratury, bowiem policja na razie oficjalnie tego nie potwierdza.
– To nie było przypadkowe zatrzymanie, ale efekt naszej ciężkiej pracy – powiedział gazecie prok. Paweł Śledziecki, szef północnopraskiej prokuratury.

W sobotę mijają równo dwa lata od dnia, w którym Dariusz Denkiewicz nacisnął spust.

Dariusz D. i pistolet maszynowy, z którego miał zabić klienta

Dariusz Denkiewicz i pistolet maszynowy, z którego miał zabić klienta /fot. policja

Przypomnijmy: 30 marca 2011 r., ok. godz. 16:30, w warsztacie samochodowym przy ul. Jórskiego na Zaciszu, doszło do awantury między szefem warsztatu 48-letnim Dariuszem Denkiewiczem a jego klientem 32-letnim Tomaszem T. Najpewniej poszło o źle i zbyt drogo wykonaną przez “pana Darka” naprawę auta. Awantura szybko zmieniła się w szamotaninę, szamotanina w bijatykę, a gdy Denkiewicz sięgnął po broń – w strzelaninę. Padła cała seria strzałów.

Tomasz T. prawdopodobnie zginął na miejscu. Spanikowany mechanik zapakował zakrwawione ciało do czarnego saaba (auta, którym przyjechał Tomasz T.) i na pełnym gazie odjechał w stronę ulicy Radzymińskiej. Porzucony samochód, oraz zwłoki zastrzelonego mężczyzny w bagażniku, policjanci znaleźli następnego dnia na parkingu pod supermarketem w podwarszawskim Sulejówku. Po Dariuszu Denkiewiczu nie było ani śladu.

Mimo pościgu, Denkiewicz jakby zapadł się pod ziemię. Nikt nie wiedział, co się z nim dzieje i czy w ogóle żyje. Jeśli wierzyć gazecie.pl i cytowanej przez nią wypowiedzi prokuratora Pawła Śledzieckiego, dwa lata po zbrodni trafił w końcu za kratki. Wkrótce zostanie przewieziony z aresztu w Wielkiej Brytanii do Polski.

Lecz jeszcze wczoraj policja twierdziła, że pościg za mordercą z Zacisza wciąż trwa, a na stronie internetowej Komendy Głównej Policji list gończy za Dariuszem Andrzejem Denkiewiczem, synem Zygmunta, cały czas jest aktualny. Oficjalnie więc Dariusz D. ciągle ma status poszukiwanego przestępcy.

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx