Derby Warszawy. Komu kibicuje Targówek?

44
Share

Odpowiedź jest prosta: Targówek kibicuje GKP. A w derbach Polonia – Legia? 

 

Zdecydowana większość kibiców z naszej dzielnicy to legioniści. Widać to na meczach GKP, ale też na murach. Co ciekawe, nie zawsze tak było. Jeszcze w latach 80-tych kilka bloków na Targówku Mieszkaniowym wspierało Polonię. Na Konwiktorską regularnie jeździła  grupa kibiców, co wtedy wymagało sporego heroizmu – po pierwsze klub tułał się gdzieś po trzeciej lidze, po drugiej w Warszawie w czasach w PRL-u coraz popularniejsza stawała się Legia.

Niestety, nie wiemy skąd na osiedlu wzięli się fanatycy Polonii i kto zaszczepił w nich takie upodobania. Według jednej z teorii to pozostałość po przedwojennym Targówku, bo jak wiadomo, przed wojną w Warszawie kibicowano dwóm klubom: Polonii i Warszawiance.

Dziś króluje Legia, ale odkryliśmy, że na Polonii też działa mała grupa z Targówka. Mają nawet swój wzór szalika i wypuścili dwie serie wlepek.

Wlepki Polonii ze znajomymi blokami w tle / fot. wielkapolonia.pl

fot. wielkapolonia.pl

 

Oczywiście Legia też ma świetnie zorganizowanych lokalnych kibiców z muralami, szalikami, wlepkami.

fot. legionisci.com

fot. legionisci.com

fot. legionisci.com

 

Mural na murze gimnazjum przy Trockiej / fot. targowek.info

Mural na murze gimnazjum przy Trockiej / fot. targowek.info

 

Mecz w sobotę o godz. 18 na Konwiktorskiej 6. My kibicujemy obu drużynom i życzymy, żeby derby skończyły się wynikiem 3:3. Przynajmniej będzie dużo bramek. I prosimy kibiców obu drużyn o zachowanie kultury we wpisach na forum.

44
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx