Mieszkańcy walczą o autobus 156

29
Share

Rośnie „ruch oporu” przeciwko planowanej przez ZTM masakrze linii autobusowych.

fot. targowek.info

fot. targowek.info

Zarządowi Transportu Miejskiego udała się rzecz niebywała: w ciągu zaledwie pięciu dni dołączył do ZUS-u, skarbówki i im podobnych najbardziej znienawidzonych instytucji w Warszawie. Ogłoszone w zeszły piątek gigantyczne plany cięć w komunikacji miejskiej spowodowały powszechne protesty w całym mieście.

Choć w porównaniu z innymi rejonami stolicy nasza dzielnica ucierpi stosunkowo niewiele (szczegóły tutaj), nie da się ukryć że jedna zmiana szczególnie boleśnie dotknie mieszkańców Targówka Mieszkaniowego.

Autobusy 156 mają zostać wycofane z odcinka Stalowa – Radzymińska – „Obwodnica  Targówka”, a ich trasa ma przebiegać pomiędzy pętlą Targówek (przy ul. Trockiej) a Metrem Młociny. Dodatkowo zaplanowano jeszcze zmniejszenie częstotliwości kursowania linii w godzinach szczytu.

O tym, że to kiepski pomysł świadczą choćby komentarze czytelników targowek.info:
* Targówek Mieszkaniowy zostaje bez bezpośredniego połączenia z Ratuszem Dzielnicy. Róbta tak dalej. (Greg)
* ODCIĘCIE Targówka od Bródna i ratusza gminy, bo 156 pojawi się może co pół godziny i to z pętli na Trockiej. (M. Nowogrodzki)
* To jakim busem wrócę z tesca? Dobrze że mają przywóz zakupów. (Wujot)
* 156 jest mimo wszystko linią bardzo obleganą. Kiedyś były 3 autobusy, które łączyły Targówek z Bródnem: 140, 145 i 156. Teraz został tylko 156, który uzupełnia też dojazd do Radzymińskiej, kiedy 160 albo 517 “uciekną”. (Kertid)
* No tak, teraz Targówek nie będzie miał dojazdu do CH Targówek, świetnie. 156 też szkoda, bo nieraz przydawał się na odcinku od Piotra Skargi. (DDD)

Ale teraz sami mieszkańcy zorganizowali na facebooku oficjalny protest przeciwko ZTM.

Sprzeciwiamy się skróceniu trasy linii 156 z Metra Młociny do Pętli Targówek. 156 jest jedynym połączeniem dla mieszkańców Targówka Mieszkaniowego z Ratuszem Dzielnicy Targówek oraz dogodnym dojazdem do Tesco przy ul. Stalowej. NIE – dla cięć w komunikacji i jednoczesnym podwyżkom cen biletów!!!!!!!

– pisze inicjator akcji „Nie dla skrócenia trasy 156” Michał Sztompke, który dodatkowo zachęca do wysyłania protestów bezpośrednio do ZTM (szczegóły tutaj):

Jeżeli podamy swoje dane adresowe ZTM ma obowiązek na piśmie udzielić nam odpowiedzi! Niech nam udziela w ilościach hurtowych!

Na razie akcję wspiera na facebooku kilkadziesiąt osób – ale ich liczba rośnie.

 

Planowane zmiany linii autobusowych /fot. ZTM

Planowane zmiany linii autobusowych /fot. ZTM

29
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx