"Nazwijmy skwery wbrew mieszkańcom" | | targowek.info

„Nazwijmy skwery wbrew mieszkańcom”

Co robi urząd dzielnicy, w której mieszkańcy masowo popierają nadanie skwerowi patrona Grzegorza Ciechowskiego? Organizuje własny konkurs na nazwę. Oderwanie władzy od rzeczywistości powoli staje się absurdalne. 

 

Wizualizacja przyszłego "Skweru Grzegorza Ciechowskiego" - nieco przez nas poprawiona...
Wizualizacja przyszłego „Skweru Grzegorza Ciechowskiego” – nieco przez nas poprawiona…

O naszej akcji nadania skwerowi przy Kondratowicza za patrona Grzegorza Ciechowskiego słyszeli już chyba wszyscy w Warszawie, a na pewno na Targówku. Ponad 500 podpisów mieszkańców złożonych już jest w miejskim Biurze Geodezji i czeka na rozpatrzenie przez Radę Warszawy. Niektórzy z was skarżą się nawet w komentarzach, że o akcji piszemy za często. Chyba jednak za rzadko, skoro wiadomość nie dotarła do urzędu przy Kondratowicza. Nasz dzielnicowy ratusz w odpowiedzi na spontaniczną i oddolną akcję mieszkańców… organizuje własny konkurs na nadanie nazwy skwerowi.

Konkretnie trzem skwerom, z których dwa są dopiero w planach (przy ul. Malborskiej i Samarytanka) i nie wiadomo czy powstaną, a trzeci, to ten o którym piszemy od miesiąca (przy Kondratowicza). Decyzję o zorganizowaniu konkursu podjął specjalną uchwałą zarząd dzielnicy. Ogłoszono ją na stronie internetowej urzędu.

Konkurs jest o tyle zabawy, że urząd dzielnicy nie ma kompetencji, żeby nadawać nazwy skwerom czy ulicom. Może to robić jedynie Rada Warszawy, lokalni urzędnicy mogą co najwyżej wystawić swoją opinię, która nie musi być brana pod uwagę.

Przypomnijmy, że bardzo podobny konkurs zorganizowano rok temu. Wtedy zarząd dzielnicy Targówek szukał nazw dla promenad spacerowych wzdłuż kanałku. Wyników tamtego konkursu nie ogłoszono ani w regulaminowym terminie, ani nigdy później. Może dlatego że nikt się nie zgłosił, a może po prostu urzędnicy uznali, że nazwy im się nie podobają i nadadzą swoje. Nie wiemy. Konkurs po prostu odszedł w niebyt. Czy tak samo będzie z tym obecnym?

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “„Nazwijmy skwery wbrew mieszkańcom”

 • 18 marca 2013 o godz. 07:46

  gdzie jest HUCU, MJ, KASIA BUJAKIEWICZ i inne trolle z tego portalu? Coście tak cicho teraz? Dalej śpiewacie piesni pochwalne dla nieroba?

 • 18 marca 2013 o godz. 08:12

  Hhahaha,

  brawo, wydawało Wam się Pacany, że platforma to Obywatelska. Ale to daliście się nabrać. Każdy przejaw obywatelskiej inicjatywy będzie w zarodku tłumiony. Macie sprzątać kupy po psach i pedalić się po krzakach, bo tak chce jedynie słuszna wadza i jej peruwianskie słoneczko.

 • 18 marca 2013 o godz. 08:38

  Niestety po raz kolejny dowód na to, że mamy patologiczną władzę i to nie tylko na Targówku, ale i w całej Warszawie. Najgorszy jest brak alternatywy…. Myślałem, że te zbieranie podpisów się uda, że taka inicjatywa obywatelska coś zmieni, że ten beton się ruszy, ale niestety …. Kolejny dowód na to, że jadą nas w bambuko. Nie chcę znowu narzekać na urząd i pseudo urzędników, ale może w końcu przejrzycie na oczy :)

 • 18 marca 2013 o godz. 09:51

  Obserwujac to jak banda urzedowo polityczna mimo ze mloda to z mentalnoscia prlowska mnozy sie w zastraszajacym tempie, kladzie lapy na wszystkim by kontrolowac i bokiem krasc kase, jak z coraz wieksza pogarda do ludzi podejmuje decyzje dochodze do wniosku ze jedyny sposob by ich pogonic to nie zgodny z prawem ktore zmieniaja do woli ale taki jak zastosowali ich mentalni przodkowie konczac z carska Rosja.

 • 18 marca 2013 o godz. 09:53

  NA BARYKADY!!!

 • 18 marca 2013 o godz. 10:03

  Szanowni Państwo, nie jest prawdą, że lekceważymy mieszkańców! Akurat ja (PO) popierałem Państwa inicjatywę, czemu dałem wyraz w publicznych wypowiedziach. Niestety nie było tu jedności w Zarządzie dzielnicy, proponowano inne nazwy (nie z inicjatywy członków Platformy Obywatelskiej), doszło między nami na tym tyle do dość ostrej polemiki (na dowód można zobaczyć ogólnodostępne protokoły Zarządu). Jednocześnie jeden z radnych (PiS), zaproponował w interpretacji jako patronów skweru świętych kościoła rzymskokatolickiego, sprawę poruszano też na sesji Rady Dzielnicy (inicjatywy mieszkańców nie blokują tu na pewno radni Platformy Obywatelskiej, która ma 8 radnych na 25). Propozycja konkursu to próba kompromisowego sposobu rozwiązania sprawy. Ja trzymam kciuki za Grzegorza Ciechowskiego. Skład komisji konkursowej: dwóch przedstawicieli urzędu, dwóch radnych i jeden przedstawiciel DKDS. Konkurs jest niezależną procedurą od Państwa wniosku i go nie wstrzymuje. Zachęcam Państwa do dalszej aktywności, zrzeszania się w organizacje pozarządowe, włączanie w prace urzędu poprzez Dzielnicową Komisję Dialogu Społecznego oraz w inne mechanizmy partnerskie jak choćby Forum Kultury. Niezależnie od składu przyszłego Zarządu, mają Państwo szereg praw uczestnictwa w pracach samorządu, do czego zachęcam.

 • 18 marca 2013 o godz. 10:21

  Państwo w Państwie i tyle w temacie.

  Wy rządzicie się swoimi prawami, a my jesteśmy tylko zwykłymi parobkami :)
  Co do praw uczestnictwa, to jakie mamy prawa? Tak jak prawo do referendum ? Zbiorę 10 milionów podpisów (nierealne), a Wy i tak możecie odrzucić wniosek o referendum. To jest prawo.

 • 18 marca 2013 o godz. 10:48

  Po co te lamenty???
  Kto wybrał tę władzę? Pan, Pani, My. To są nasi przedstawiciele. Podobno 90% społeczeństwa wierzy w Pana Jezusa. Więc nazwa skwerku świętym będzie przez te 90% popierana, czyż nie?
  Od decyzji są wybory. W nich wybraliście sobie włodarzy, a teraz nie marudzić.

 • 18 marca 2013 o godz. 11:20

  nie chodze – nie wybieram. wszystko to samo, ta sama banda zlodziei

 • 18 marca 2013 o godz. 11:40

  No to zaproponujmy urzędowi nazwę GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO.

 • 18 marca 2013 o godz. 11:54

  do Ola: Nie rozumiesz, że to oni sobie wybierają? My juz zaproponowaliśmy, ale oni o tym sie nawet nie dowiedzieli.

 • 18 marca 2013 o godz. 13:41

  I najważniejsze.
  Czy szanowni Warszafiacy, zdają sobie sprawę, iż niejaki Grzegorz C, imieniem którego nazwać chcą ten skwerek, był „Słoikiem”?

 • 18 marca 2013 o godz. 14:18

  „O naszej akcji nadania skwerowi przy Kondratowicza za patrona Grzegorza Ciechowskiego słyszeli już chyba wszyscy w Warszawie,”, co tak skromnie TK? Cała Polska, nie nie, cały świat słyszał o akcji nadania imienia jakiemuś skrawkowi ziemi przez tak olbrzymi portal jakim jest targowek,info w budzącej nie tylko w Warszawie ale i w całej Polsce zainteresowanie dzielnicy!!!
  Bardzo dobry pomysł, by przeprowadzić konkurs na nazwy dla trzech skwerów. Nie przekreśla to przecież pomysłu nazwania jednego z nich imieniem Ciechowskiego.
  Panie radny KMIKOLAJEWSKI – wiem, że chciałby pan być w opozycji bo wstydzi Pan się za to co się w Warszawie i Polsce dzieje. Ale co z tego że macie 8 radnych na 25 na Targówku – Wy rządzicie, tylko że w koalicji. Tak samo w radzie miasta macie większość, więc proszę nie zwalać odpowiedzialności na opozycję, bo to od was zależy co się dzieje.

 • 18 marca 2013 o godz. 16:03

  Zac, z tego co się orientuję ten portal jest już całkiem dobrze znany w naszej dzielnicy. Ale co ważniejsze, o akcji pisały chyba wszystkie większe media w Warszawie (widziałem teksty na tvn warszawa, gazeta pl, mignęła mi też relacja w telewizjnym kurierze warszawskim) więc trzeba być wyjątkową pałą, jak ty, żeby tego nie zauważyć…

 • 18 marca 2013 o godz. 16:32

  do EMEM: Urząd nie zauważył :) elo

 • 18 marca 2013 o godz. 20:48

  Mikołajewski jest wiceburmistrzem, a nie radnym…

 • 18 marca 2013 o godz. 23:42

  panie Mikolajewski powiem brutalnie po mlodzierzowemu choc juz najmlodszy nie jestem. panie cisnij pan stąd razem z zawistwoskim, meciną,
  Gronkiewicz i calą bandą Tuska czy Schetyny na zieloną trawkę. wystarczy waszego lenistwa , nieudolnosci i pobierania premiii, pensji za nic.
  MAM DOSYC PLATFORMY OBYWATELSKIEJ I GAZETY WYBORCZEJ(NIE JESTEM Z PISU)

 • 19 marca 2013 o godz. 07:17

  Brawo, pan M. ma jeszcze czelność się odzywać. A z drugiej strony, to należało by zrobić referendum i wtedy by się okazało, że większość nie chce wcale Ciechowskiego, a właśnie Grzegorza z Zawistowa.

 • 19 marca 2013 o godz. 08:54

  do EMEM: Czyli uważasz, że ktoś kto tego nie zauważył jest pałą? strona tvnwarszawa, kurier warszawski i gazeta stołeczna razem mają kilka procent odbiorców w Warszawie (sprawdz na stronie wirtualnemedia), a że akurat ktoś z tych kilku procent jeszcze trafi na informacje w kurierze warszawskim o zbieranych podpisach na Targówku daje z pewnością mniej niż 0.01% mieszkańców Warszawy. Dla ciebie 99% mieszkańców Warszawy to pały. Zróbmy test EMEM zapytaj znajomych/współpracowników z innych części Warszawy by dokończyli zdanie: „Na Targówku zbierają podpisy ……”, albo najlepiej zapytaj rodziców, czy słyszeli o akcji (o ile mieszkają w Warszawie). Pewnie pałowatość odziedziczyłeś.

 • 19 marca 2013 o godz. 09:10

  do ZAC: gadasz jak potłuczony :/ co ty chcesz udowodnić? Tatuś pracuje w urzędzie?

  Wszyscy 23.03 spotykamy się w centrum i obalamy rządy nierobór! sprawdzćie na FB!

 • 19 marca 2013 o godz. 10:19

  Do Pawła: Co ty obalisz, nic nie obalisz. Może nawet 100.000 przyjść i nic. Dziś jeżeli czegoś nie ma w mediach, to to nie istnieje. Gdybyście walczyli o prawa osób transseksualnych, to by już od tygodni na TVN, POLSAT, TVP itd o was nadawali, w Wysokich Obcasach i GW Szczuka i inne gwiazdy by zachęcały do marszu. Radio, internet, Gwiazdy itd. Dziennikarze nie zajmą się tym protestem, nie będzie niewygodnych pytań, reportaży, wywiadów. Przemilczą was. Bo wy jesteście dla tej władzy niewygodni, więc dadzą jakieś ujęcia pokazujące że jest was garstka, nagrają kilku oszołomów i obraz pójdzie w Polskę, że wszyscy protestujący tacy są. Może służby podstawią kilku rozrabiaków i będzie można pisać/mówić, że jesteście agresywną hołotą. Ale trzymam kciuki!

  A jeżeli chodzi o skwer, to po prostu nie podoba mi się megalomania autora/właściciela targówek,info – że już wszyscy w Warszawie słyszeli o akcji (o której prawie nikt nawet na Targówku nie słyszał).

 • 19 marca 2013 o godz. 10:50

  Wiem, że media są przeciwko, bo oni pochodza z tej samej rodziny oszustów itp., ale trzeba spróbowac. Nie chce życ w kraju w ktorym złodziej i oszust ma lepiej niż ja – uczciwy człowiek. Gdzie sad staje po stronie bandyty a z mordercy robi się celebrytę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.