„Nazwijmy skwery wbrew mieszkańcom”

22
Share

Co robi urząd dzielnicy, w której mieszkańcy masowo popierają nadanie skwerowi patrona Grzegorza Ciechowskiego? Organizuje własny konkurs na nazwę. Oderwanie władzy od rzeczywistości powoli staje się absurdalne. 

 

Wizualizacja przyszłego "Skweru Grzegorza Ciechowskiego" - nieco przez nas poprawiona...

Wizualizacja przyszłego „Skweru Grzegorza Ciechowskiego” – nieco przez nas poprawiona…

O naszej akcji nadania skwerowi przy Kondratowicza za patrona Grzegorza Ciechowskiego słyszeli już chyba wszyscy w Warszawie, a na pewno na Targówku. Ponad 500 podpisów mieszkańców złożonych już jest w miejskim Biurze Geodezji i czeka na rozpatrzenie przez Radę Warszawy. Niektórzy z was skarżą się nawet w komentarzach, że o akcji piszemy za często. Chyba jednak za rzadko, skoro wiadomość nie dotarła do urzędu przy Kondratowicza. Nasz dzielnicowy ratusz w odpowiedzi na spontaniczną i oddolną akcję mieszkańców… organizuje własny konkurs na nadanie nazwy skwerowi.

Konkretnie trzem skwerom, z których dwa są dopiero w planach (przy ul. Malborskiej i Samarytanka) i nie wiadomo czy powstaną, a trzeci, to ten o którym piszemy od miesiąca (przy Kondratowicza). Decyzję o zorganizowaniu konkursu podjął specjalną uchwałą zarząd dzielnicy. Ogłoszono ją na stronie internetowej urzędu.

Konkurs jest o tyle zabawy, że urząd dzielnicy nie ma kompetencji, żeby nadawać nazwy skwerom czy ulicom. Może to robić jedynie Rada Warszawy, lokalni urzędnicy mogą co najwyżej wystawić swoją opinię, która nie musi być brana pod uwagę.

Przypomnijmy, że bardzo podobny konkurs zorganizowano rok temu. Wtedy zarząd dzielnicy Targówek szukał nazw dla promenad spacerowych wzdłuż kanałku. Wyników tamtego konkursu nie ogłoszono ani w regulaminowym terminie, ani nigdy później. Może dlatego że nikt się nie zgłosił, a może po prostu urzędnicy uznali, że nazwy im się nie podobają i nadadzą swoje. Nie wiemy. Konkurs po prostu odszedł w niebyt. Czy tak samo będzie z tym obecnym?

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx