Próbne odwierty przy bazarku: badają, czy można drążyć metro

18
Share

W środę rozpoczęły się próbne odwierty przed budową metra. Z pierwszych obserwacji wynika, że stacji Targówek nie pochłonie wodna soczewka ani inna kurzawka. 

 

Ekipę krakowskiej firmy Geod można było spotkać w dwóch punktach. Pierwszy odwiert zrobiono tuż przy wyjściu z bazarku przy Trockiej na ulicę Łokietka, drugi kawałek dalej wzdłuż ulicy, za rurami przechodzącymi nad jezdnią z płyt.

Próbne odwierty przed budową metra przy ul. Trockiej 20.03.2013   © fot. targowek.info

W tym miejscu powstanie stacja Trocka, nazywana też Targówek II. Jeśli wierzyć oficjalnym zapewnieniom, ma być gotowa już w 2017 roku.  Grunt pod budowę metra badano już w poprzednich latach, ale chyba jeszcze nigdy tak blisko bazarku. W tym miejscu nie będzie już stacji (sięgnie mniej więcej do połowy bazaru), ale tory do zawracania, zanim powstanie odcinek na Bródno. Na przygotowanie do budowy naszego odcinka Metro Warszawskie wyda w tym roku 12,5 mln zł. Pieniądze pójdą właśnie na badania oraz na wykup gruntów.

Z rozmowy z robotnikami prowadzącymi prace przy bazarku dowiedzieliśmy się, że odwiert na głębokość 30 metrów nie wykazał nic niepokojącego. To oczywiście dopiero wstępna opinia, która musi być potwierdzona szczegółowymi badaniami.

 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx