Wiemy, kto rozpyla sztuczną mgłę nad polem PGR | | targowek.info

Wiemy, kto rozpyla sztuczną mgłę nad polem PGR

Już baliśmy się, że to gruba polityczna prowokacja, ale jednak nie: to tylko zwykły polski bałagan.  

O wielkiej mgle nad polem PGR przy Gilarskiej i Samarytanki poinformowali nas niezawodni czytelnicy pod jednym z wcześniejszych wpisów.  Po szybkim zbadaniu sprawy ustaliliśmy, że mgła unosi się w czasie dużych mrozów z wielkiego rozlewiska, które od kilku dni powstaje na polu.

W pierwszym odruchu wydawało się, że to początek budowy sztucznego jeziora, którą urząd dzielnicy zapowiada od lat. Wprawdzie na Targówku Fabrycznym, ale może zmieniła się lokalizacja? Wykopu jeszcze nie ma, ale pompowanie wody już trwa: dzień i nocy dostarczana jest na pole całym skomplikowanym systemem rur.

A tak serio, to rury prowadzą na plac budowy Spółdzielni Budowlano Mieszkaniowej Nauczycieli przy ul. Dalanowskiej, o którym pisaliśmy już kilka razy. Budowa rozpoczęła się w styczniu, budynek będzie miał podziemny garaż, więc potrzebne jest wypompowanie wód gruntowych, na które wymagane jest pozwolenie wodnoprawne.

Nie wiemy dlaczego w tym przypadku ktoś zgodził się na wylewanie wody na środek pola, skoro kawałek dalej jest Rów Drewnowskiego. Może jest zbyt mały, żeby przejąć całą wodę? Ale żałujemy, że mróz nie jest większy. Gigantyczne lodowisko na całym polu PGR to byłoby coś.

Gorzej będzie, gdy zrobi się ciepło i pojawią się komary.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Wiemy, kto rozpyla sztuczną mgłę nad polem PGR

 • 25 marca 2013 o godz. 08:32

  Dzięki, że się zainteresowaliście ;)
  TO ja wam o tym napisalem.

 • 25 marca 2013 o godz. 08:40

  Ryźźź, ryś, sadzić ryś, szybko!

 • 25 marca 2013 o godz. 09:24

  To zainteresujcie się, co z PGR co rano leci z komina – żółty, gryzący dym. Jak zawieje na przystanek Żuromińska, to wszystkim łzy z oczy ciekną i kaszlą na potęgę…

 • 25 marca 2013 o godz. 10:01

  opony i plastik. jest bieda … ludzie palą czym się da. obok mnie jest budynek w ktorym leci taki dym jakby papieża nie mogli wybrać od dwóch miesięcy

 • 25 marca 2013 o godz. 16:33

  Spółdzielnia Mieszkaniowa Nauczycieli? Nie za dobrze tym nauczycielom? Jeszcze im mieszkania budują a nam pola zalewają.

 • 26 marca 2013 o godz. 08:06

  rozumiem prowokacyjny tytuł.
  jednak autor prześmiewca jest w błędzie. W Smoleńsku sztuczna mgła była ku odwróceniu uwagi, ku możliwości zwalenia całej winy na pilotów co to „we mgle postanowili lądować”. Tacy te ruskie szachisty.

  A czemu służy rozpisywanie się o mgle nad PGRem? Pytanie retoryczne. Wystarczy przejechac się po dziurach na Św Wincentego, by wiedzieć, ze urzędnik z gminu pisze o mgle listy, a redakcja Targówka naiwnie rezenuje.

 • 27 marca 2013 o godz. 12:39

  je__ć ztm i HGW

 • 31 marca 2013 o godz. 20:31

  ztm i HGW-u to jedno i to samo – nieślubne dziecko Tuska i Millera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.