Zmiana burmistrza na Targówku? | | targowek.info

Zmiana burmistrza na Targówku?

Wygląda na to, że po sześciu latach rządów Grzegorz Zawistowski przestanie być burmistrzem Targówka. Jedyną niewiadomą zostaje nazwisko jego następcy. Wśród kandydatów jest były burmistrz Ursynowa. 

 

Grzegorz Zawistowski / fot. Urząd Dzielnicy
Grzegorz Zawistowski / fot. UD Targówek

Oficjalnych decyzji jeszcze nie ogłoszono, ale szepczą, a nawet mówią o tym coraz głośniej, dzielnicowi radni. Za tydzień-dwa odbędzie sesja rady Targówka, na której prawdopodobnie odwołany zostanie burmistrz Grzegorz Zawistowski, a wraz z nim wszyscy zastępcy. Dlaczego? Nie ma jakiejś jednej szczególnej przyczyny. Radni rekomendującej burmistrza PO od dawna narzekali na słabą współpracę z zarządem i marazm w dzielnicy. Teraz do podobnych wniosków doszli też politycy wyżej postawieni i zgodzili się na odwołanie Zawistowskiego.

Wciąż nie wiadomo, kto go zastąpi. W korytarzach ratusza wymieniane jest nazwisko  Tomasza Menciny. Młody polityk blisko związany z Hanna Gronkiewicz-Waltz, był już burmistrzem Ursynowa, ale odszedł ze stanowiska w niesławie – pod zarzutem przegapienia 120 mln zł kar umownych od wykonawcy Areny Ursynów. Zarzut później się nie potwierdził, ale burmistrza nie przywrócono na stanowisko.

Mencina ma jedną istotną wadę – nie mieszka na Targówku i nie ma z naszą dzielnicą nic wspólnego. Z drugiej strony Ursynów za rządów pupila prezydent Warszawy nie narzekał na brak inwestycji. My o hali sportowej wciąż możemy tylko pomarzyć.

Tomasz Mencina / fot. UD Ursynów
Tomasz Mencina / fot. UD Ursynów

Innych kandydatów na nowego burmistrza na razie nie ma.

Jeśli jednak Grzegorz Zawistowski zostanie odwołany, zmienią się też jego zastępcy. Niedawno w radzie powstała grupka radnych niezależnych, którzy współtworzą rządzącą koalicję i też chcieliby mieć swojego przedstawiciela w zarządzie. Mógłby nim być Zbigniew Poczesny, ale musiałby zrezygnować z funkcji przewodniczącego rady. Innym kandydatem może być Janusz Janik,  wiceburmistrz w poprzedniej kadencji. Dwa miejsca w zarządzie przypadną zapewne tak jak teraz Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Czwarty zastępca będzie z PO.

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Zmiana burmistrza na Targówku?

 • 12 marca 2013 o godz. 08:10

  Śmieszne.
  Burmistrz z kursynowa! To się Balcerek „ucieszy”.
  Ludzie, czy wy nie widzicie jak kupczą Wami przekręty platformiani?
  Zawistowski jaki był, taki był, ale lepsy od jakiegoś „gapcia” z pod Warszawy.

 • 12 marca 2013 o godz. 08:24

  Platforma nie platforma i tak będzie tak samo. Zakład?

 • 12 marca 2013 o godz. 08:40

  Nieżle PO myśli. rok przed końcem kadencji pójdzie kasa na odprawy no bo nowy przyprowadzi swoich zaufanych. Bedzie na kampanię kosztem Targówka!!! ludziom powiedzą „ten Burmistrz rządzi dopiero rok potrzebuje więcej czasu itp” a ludzie to łykną . Koniec PO i PIS na Targówku. tylko lokalni działacze!!!! Tak jak na Ursynowie. Jak rządził ten ‚Burmistrz ” na Ursynowie że PO przegrało tak w jako jednynej Dzielnicy w Warszawie?

 • 12 marca 2013 o godz. 08:41

  ZAMIENIŁ STRYJEK SIEKIERKĘ NA KIJEK! Nie ważne jaki urzędas, z jakiej partii, zawsze będzie zwykłym urzędasem myślącym tylko o kasie. Powinni rządzić mieszkańcy- rada mieszkańców, bo My tutaj mieszkamy, wiemy czego Nam potrzeba, a nie jakieś kmiecie z Bielan, czy Bemowa. SKOŃCZMY RZĄDY HANKI W TEJ DZIELNICY. Zapomniała i zrujnowała naszą dzielnicę.

 • 12 marca 2013 o godz. 08:43

  Ten Burmistrz to leń i nic przez tyle lat nie zrobił. Nowy bedzie jeszcze gorszy . TO SKOK PO NA KASĘ KOSZTEM TARGÓWKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 12 marca 2013 o godz. 08:45

  Bo nie zapominajmy, że Zawistowski to zwykły wysłannik Hanki, który płaszczył się do niej a w w zamian otrzymał …. KOPA W D***! Mam dość rządów PO, PISU i innych patałachów. Najgorsze jest to, że nie ma alternatywy ;( Świadomość ludzi myślących jest duża, kumacie wiedzą, że nie ważne kto wygra będzie to samo. Wygra młoda osoba – to beton i tak będzie nim manipulował, a jak wygra stary beton to będzie dalej zaścianek.

 • 12 marca 2013 o godz. 09:00

  Mencina, Kmiocina, Zawist- miernoty, ściekające jak do ratusza jak do kloaki. Nikomu niepotrzebni a opłacani za nieróbstwo. SKOŃCZMY Z TYM! precz z ministrem nowakiem, który zamiast ratować i modernizować kolej tworzy w PKP 21 działów z 65 dyrektorami, głównie dla wywalonych bankowców i wodogłąbów po teologii od strony cioci. LUDZIE, PRZEBUDŹCIE SIĘ, PO JEST RAKIEM TEGO UMĘCZONEGO KRAJU.

 • 12 marca 2013 o godz. 09:19

  Okupacja Targówka przez PO trwa w najlepsze. Wydoić z Targówka co się da ile się da!!!!! PO traktuje Targówek jak dojną krowę !!!!!!!!!!!!!!!

 • 12 marca 2013 o godz. 09:35

  No to pięknie. Jednego nieudanego burmistrza wraz z ekipą zastąpi następny wraz ze swoją. A inicjatywa pod hasłem „niezależny przedstawiciel w zarządzie” to już ewidentne polowanie na ciepły stołek dla nieroba. Ten arogant Janik ma w poważaniu mieszkańców i ich problemy, jeśli wróci to będzie kpina. Poczesny również. Obaj mi i grupie mieszkańców kiedyś bardzo „pomogli”, zero dobrej woli (a tylko to było potrzebne). No, ale może właśnie tacy urzędnicy będą władzy potrzebni by dalej nic się na naszym Targówku nie działo.
  Podsumowując: mieszkańcy, nie liczcie na zmianę na lepsze…

 • 12 marca 2013 o godz. 09:49

  Janik to fachowiec. Jego popieram.

 • 12 marca 2013 o godz. 11:28

  ale jaki popis? co to za propaganda?
  od lat rządzi platforma w warszawie w zmowie z sld i innymi lokalnymi srodowiskami. Np obecnie teraz rzadza z lokalną spoldzielnią bródno. I o czym Wy tu piszecie?
  To są bezczelne bolszwicko faszystowskie łgarstwa!

 • 12 marca 2013 o godz. 12:11

  Widzę, że kolejna dzielnica dostaje coś „w spadku” po innej.
  Po Białołęce, gdzie burmistrzem został ex wice z Pragi Płd, Rembertowie gdzie został ex z Bielan czas na Targówek… No cóż, trzeba szukać lojalnych członków partii i utrzymać się przy władzy za wszelką cenę.

 • 12 marca 2013 o godz. 15:57

  Po jaki gwint nam jakiś śmondak z kursynowa? Poczesny byłby najlepszy.

 • 12 marca 2013 o godz. 16:15

  układy układzik, PO kradnie więcej niż za komuny

 • 12 marca 2013 o godz. 23:41

  platforma i pis to jedno zlo. wystarczy trzeba swierzej krwi.

 • 13 marca 2013 o godz. 11:41

  sisis, a ty jakiś gey?

 • 14 marca 2013 o godz. 00:07

  a jak gey to gorszy?

 • 14 marca 2013 o godz. 15:44

  pewnie, zawsze to jedna dziurka mniej niż u kobiety.

 • 15 marca 2013 o godz. 12:20

  Fajnie tak miec znajomosci w PO. Koles niedopilnowal i stracil 120 mln kar dla miasta chyba jako nagane zostal zwolniony i w zamian dostal posade dyrektorska mpwik teraz po wyciszeniu sprawy wraca na posade burmistrza w innej dzielnicy… Nic tylko wspatpic w szeregi cwaniakow, nie wazne jak wujowo pracujesz zawsze gdzies cie przechowaja.

 • 16 marca 2013 o godz. 12:13

  przecież pis nie rządzi na targówku!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.