Zmiana burmistrza na Targówku?

20
Share

Wygląda na to, że po sześciu latach rządów Grzegorz Zawistowski przestanie być burmistrzem Targówka. Jedyną niewiadomą zostaje nazwisko jego następcy. Wśród kandydatów jest były burmistrz Ursynowa. 

 

Grzegorz Zawistowski / fot. Urząd Dzielnicy

Grzegorz Zawistowski / fot. UD Targówek

Oficjalnych decyzji jeszcze nie ogłoszono, ale szepczą, a nawet mówią o tym coraz głośniej, dzielnicowi radni. Za tydzień-dwa odbędzie sesja rady Targówka, na której prawdopodobnie odwołany zostanie burmistrz Grzegorz Zawistowski, a wraz z nim wszyscy zastępcy. Dlaczego? Nie ma jakiejś jednej szczególnej przyczyny. Radni rekomendującej burmistrza PO od dawna narzekali na słabą współpracę z zarządem i marazm w dzielnicy. Teraz do podobnych wniosków doszli też politycy wyżej postawieni i zgodzili się na odwołanie Zawistowskiego.

Wciąż nie wiadomo, kto go zastąpi. W korytarzach ratusza wymieniane jest nazwisko  Tomasza Menciny. Młody polityk blisko związany z Hanna Gronkiewicz-Waltz, był już burmistrzem Ursynowa, ale odszedł ze stanowiska w niesławie – pod zarzutem przegapienia 120 mln zł kar umownych od wykonawcy Areny Ursynów. Zarzut później się nie potwierdził, ale burmistrza nie przywrócono na stanowisko.

Mencina ma jedną istotną wadę – nie mieszka na Targówku i nie ma z naszą dzielnicą nic wspólnego. Z drugiej strony Ursynów za rządów pupila prezydent Warszawy nie narzekał na brak inwestycji. My o hali sportowej wciąż możemy tylko pomarzyć.

Tomasz Mencina / fot. UD Ursynów

Tomasz Mencina / fot. UD Ursynów

Innych kandydatów na nowego burmistrza na razie nie ma.

Jeśli jednak Grzegorz Zawistowski zostanie odwołany, zmienią się też jego zastępcy. Niedawno w radzie powstała grupka radnych niezależnych, którzy współtworzą rządzącą koalicję i też chcieliby mieć swojego przedstawiciela w zarządzie. Mógłby nim być Zbigniew Poczesny, ale musiałby zrezygnować z funkcji przewodniczącego rady. Innym kandydatem może być Janusz Janik,  wiceburmistrz w poprzedniej kadencji. Dwa miejsca w zarządzie przypadną zapewne tak jak teraz Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Czwarty zastępca będzie z PO.

 

 

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx