Zmiana trenera w GKP Targówek (znowu) | | targowek.info

Zmiana trenera w GKP Targówek (znowu)

Oj, nie natrenował się za dużo Krzysztof Gawara z piłkarzami GKP. Nim zdążył rozegrać pierwszy mecz o punkty, już odszedł z klubu.

Prawdopodobnie możemy nazwać to małą sensacją, a przynajmniej niespodzianką. Krzysztof Gawara, trener z doświadczeniem w Legii Warszawa i licencją UEFA Pro, nie jest już szkoleniowcem III-ligowych piłkarzy z Targówka.

fot. GKP Targówek
Krzysztof Gawara /fot. GKP Targówek

Krzysztof Gawara pojawił się w naszym klubie zeszłą jesienią, a na początku 2013 roku zastąpił na stanowisku trenera Sergiusza Wiechowskiego. Przygotowywał piłkarzy do rundy wiosennej, jeszcze na początku miesiąca pojawił się na oficjalnej prezentacji drużyny w urzędzie dzielnicy, jeszcze tydzień temu zarząd klubu składał mu najlepsze życzenia z okazji 55. urodzin i dziś miał poprowadzić zespół w pierwszym meczu ligowym. Ale – jak już wiemy – nie poprowadzi, gdyż po pierwsze całą kolejkę III ligi przesunięto na kwiecień z powodu niespodziewanej zimowej pogody, a po drugie od wczoraj nowym pierwszym trenerem GKP Targówek jest Krzysztof Krzywicki.

Jaki były powody tej nagłej zmiany? Oficjalnie klub na ten temat milczy. Możemy się tylko domyślać, że nie bez wpływu na tę decyzję były wyniki drużyny podczas zimowych sparingów, które w większości zakończyły się porażką GKP, w tym blamażem z Legionovią Legionowo 1:6.

Krzysztof Krzywicki /fot. KS Raszyn
Krzysztof Krzywicki /fot. KS Raszyn

Najnowszy trener piłkarzy z Targówka nie ma wprawdzie licencji UEFA Pro, ale może się pochwalić długą karierą na boisku i niewiele krótszą na ławce trenerskiej. Krzysztof Krzywicki ma 35-lat, był m.in. piłkarzem Znicza Pruszków, Dolcanu Ząbki i KS Raszyn, a także trenerem m.in. w Pogoni Grodzisk Mazowiecki i Ursusie Warszawa. Ostatnio szkolił drużynę rezerw GKP Targówek.

Teraz to przed Krzysztofem Krzywickim stoi zadanie wzmocnienia i zgrania drużyny w tym sezonie oraz walki o awans do II ligi w przyszłym – co zapowiedział podczas niedawnej oficjalnej prezentacji zespołu prezes GKP Grzegorz Skrzecz. Już dziś nowy trener zadebiutuje w roli pierwszego szkoleniowca na sparingu z Huraganem Wołomin. Pierwszy mecz o punkty III ligi za tydzień: w piątek 29 marca GKP gra na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Zmiana trenera w GKP Targówek (znowu)

 • 23 marca 2013 o godz. 10:30

  Jak może być dobrze jak klub jest na skraju bankructwa. Nie ma kasy nie ma o co walczyć. Niestety taka prawa .. mówienie, że kasa to nie wszystko, że liczy się ambicja i wola walki szybko zostaje zweryfikowana .. i jest rozczarowanie

 • 23 marca 2013 o godz. 14:50

  Trener Krzywicki był piłkarzem Bug Wyszków, a nie Znicza Wyszków :-)

 • 23 marca 2013 o godz. 17:29

  Krzysztof Krzywicki grał zarówno w Zniczu Pruszków, jak i Bugu Wyszków, więc nazwijmy to skrótem myślowym :) Oczywiście dziękujemy za zwrócenie uwagi – już poprawione.

 • 30 marca 2013 o godz. 22:02

  Klub GKP Targówek może się poszczycić dwoma awansami, w przeciągu dwóch lat ! O trzeci taki awans, będzie niezmiernie trudno, bo ten fakt, oznaczałby awans naszych piłkarzy, do II ligi piłki nożnej. Bez znacznego wsparcia finansowego – nie jest to możliwe … GKP Targówek SKOK Wołomin, o awans powalczy za rok ! Mamy dobrego sponsora tytularnego, mamy bardzo dobrych piłkarzy (zarówno seniorzy, jak i grupy młodzieżowe), więc wszystko przed nami ! Nawet Liga Mistrzów ! Pragniemy, aby trener pierwszego zespołu, był trenerem pierwszego zespołu – tak samo, jak na boisku nie grają NAZWISKA. Podobnie na ławce trenerskiej – nie NAZWISKO się liczy. Decyduje rozwój i progresja umiejętności piłkarzy, decyduje także ocena pracy trenera przez osoby do tego upoważnione. Zawód TRENER skazany jest na zmiany i roszady personalne. Nikt nie jest trenerem dożywotnio …

 • 4 maja 2013 o godz. 18:57

  P.Krzysztof jest wychowankiem Wigier Suwałki grał tam od 10 roku życia przez 3 sezony od 17 latka do matury był wyróżniającym się piłkarzem I zespołu Wigier. Następnie na studiach grał w AZS AWF Warszawa dopiero później przez kilka sezonów grał w Zniczu Pruszków w Pogoni, Dolcanie Ząbki awansował z IV do I ligi z tym zespołem,następnie grał w Ursusie,Pogoni, Bugu i Raszynie. Jest to uwidocznione na 90 minut i w poszczególnych klubach w historii.Teraz po meczu z Zawiszą Rzgów widać że kolega ma umiejętności, szczęście i dobrą „rękę” do prowadzenia zespołu w tej rundzie jeszcze ze z naszym GKP Targówek nie przegrał meczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.