28 znika z Bródna

19
Share

ZTM zachowuje się jak wytrawny sadysta. Nie zabija od razu, tylko torturuje powoli, rozkoszując się zadawanym bólem. Tym razem, na kolejnym etapie męczarni, Bródno traci bezpośrednie połączenie z Bemowem. Za to zyskuje z Mokotowem. Ale nie w weekendy.

fot. Tramwaje Warszawskie

fot. Tramwaje Warszawskie

Kolejny etap radosnego cięcia komunikacji miejskiej i mieszania w resztkach tego co zostało – tym razem na trasach tramwajowych.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że od soboty 27 kwietnia z Bródna znikają tramwaje linii 28, jeżdżące dotąd (fakt, dość skomplikowaną trasą) z Żerania przez Bródno i Żoliborz na Bemowo i Koło. Od przyszłej soboty 28-ka będzie kończyła trasę już na Pradze, a konkretnie na zawrotce „Ratuszowa Zoo” niedaleko Wileniaka.

Równocześnie ZTM całkowicie likwiduje tramwaj nr 16, jeżdżący codziennie z Pragi na Mokotów.

Ale żeby osłodzić nam i prażanom te zmiany, od poniedziałku 6 maja przez Bródno pojedzie nowy tramwaj nr 41, który będzie jechał na Mokotów. Linia 41 kursowała będzie częściowo śladem eks-28, a częściowo eks-16, ale tylko w dni powszednie w ramowych godzinach 6 – 20. Cała trasa 41 będzie wyglądała tak:

ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Remblińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego al. Jana Pawła II  – Chałubińskiego – al. Niepodległości  – Rakowiecka – Św. Andrzeja Boboli  – Wołoska WORONICZA

Coś czujemy, że to jeszcze nie koniec cięć w komunikacji miejskiej w Warszawie. Pomóżcie ZTM – co jeszcze ciekawego mogą nam zabrać?


19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx