Autobus 169 w drodze na Pragę skręci na Targówek?

37
Share

Nie prosto na Pragę, ale z dodatkową pętlą przez Targówek Mieszkaniowy – tak miałby jechać autobus linii 169. To pomysł na zrekompensowanie skróconych kursów linii 156. 

 

Punkt widzenia zależy oczywiście od punktu siedzenia, a właściwie zamieszkania. Proponowane zmiany są na rękę pasażerom z Targówka, a co na to Bródno?

Po propozycjach ZTM-u skrócenia lub zlikwidowania niektórych linii, zbuntowali się mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego. Dziś 156 jedzie przez Bródno ul. Radzymińską do pętli Stalowa. W jedną stronę to wygodne połączenie z Tesco, w drugą z Bródnem, czyli m.in. z ratuszem dzielnicy. Choć autobusy faktycznie przepełnione nie są, to jednak trochę ludzi nimi jeździ. Przeciwko takiej zmianie trasy pasażerowie protestują m.in.  na Facebooku.

Właśnie pojawiło się nowe wyjście z sytuacji. Michał Sztompke poinformował na profilu wydarzenia, że poruszył problem linii 156 podczas debaty z dyrektorem ZTM Leszkiem Rutą w redakcji Gazety Stołecznej.

Na forum publicznym przedstawiłem nasz problem, przedstawiłem propozycję rozwiązania, która uwzględnia potrzebę oszczędności, ale jednocześnie nie pozbawia nas bezpośredniej komunikacji z Bródnem. Dyrektor ZTM p. Ruta bardzo życzliwie odniósł się do propozycji „wygięcia” linii 169 – z Bródna i ul. Św. Wincentego skręcałaby w Borzymowską, potem Pratulińską, Handlową, Myszkowską, Barkocińską, Ossowskiego, Kołową wracałaby na swoją trasę w kierunku Ronda Żaba.

Czyli autobus miałby robić pętle po tzw. obwodnicy Targówka, tak jak dawna linia nocna 602. Kto jeździł przed laty tym autobusem, ten pamięta, że mieszkańcy Bródna taką trasą zachwyceni nie byli.  Może teraz będą bardziej wyrozumiali dla sąsiadów z Targówka Mieszkaniowego?

Debaty możecie posłuchać tutaj. Przebrnąć przez całą nie jest łatwo. Opis zmian w komunikacji na Targówku zaczyna się w 33:40

37
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx