Badają grunt pod stację metra. Co wykopali? | | targowek.info

Badają grunt pod stację metra. Co wykopali?

Cegły z przedwojennego Targówka stanęły na przeszkodzie badaczom prowadzącym odwierty w miejscu przyszłej stacji metra. Oczywiście szybko sobie z nimi poradzili. 

 

To dalszy ciąg badań, o których pisaliśmy dwa tygodnie temu. Krakowska firma Geod prowadzi odwierty na zlecenie Metra Warszawskiego. Pierwsze dwie dziury wydrążono przy bazarku na Trockiej. Teraz badacze przenieśli się w miejsce przyszłej stacji Targówek I, czyli na trawnik między kościołem Chrystusa Króla o blokiem przy Węgrowskiej 4.

Pierwszy odwiert wykopali przed świętami, w czwartek zaczęli drugi. Mieli z nim nieco kłopot, bo tuż pod trawą była spora warstwa solidnych przedwojennych cegieł. Dokładnie w tym miejscu biegła dawna ul. Piotra Skargi, więc geolodzy zapewne dokopali się do resztek piwnicy któregoś z domów.

Z tym kłopotem szybko sobie poradzili. Gorzej, że wyniki odwiertów nie są tak dobre, jak się wcześniej wydawało. Przy bazarku na Trockiej jeden odwiert poszedł bezproblemowo, ale w drugim geolodzy wykryli dużą zmienność gruntów: po drodze były piaski, a nawet głazy. Tylko trochę lepsze warunki urządzenia wykazały w pierwszym odwiercie pod przyszłą stacją Targówek I.

Na szczęście to nie nasze – przyszłych pasażerów metra – zmartwienie, tylko projektantów – będą musieli przewidzieć lepsze uszczelnienie stacji.

Następne odwierty planowane są bliżej Parku Wiecha.

metro_Wegrowska
Próbne odwierty przed budową metra / fot. targowek.info

 

************************ Aktualizacja 4 kwietnia *******************************

Faktycznie badacze już przenieśli się bliżej parku, na ul. Prałatowską. Poinformowali nas o tym niezawodni czytelnicy. Zdjęcia mamy od Stanisława. Dziękujemy.

20130403_114619
zdjęcie od czytelnika
20130403_114602_6
zdjęcie od czytelnika
PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Badają grunt pod stację metra. Co wykopali?

 • 3 kwietnia 2013 o godz. 08:45

  metra nie bedzie. beda parkometry. ave hgw

 • 3 kwietnia 2013 o godz. 09:38

  Lubię parkometry :-)
  Nie lubię tych, którzy parkują nieładnie i utrudniają innym życie ;-( Błe!

 • 3 kwietnia 2013 o godz. 10:31

  Słoiki będą płacić, hehehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.