Donieś na sąsiada | | targowek.info

Donieś na sąsiada

Władze czekają! Czym prędzej donieś na sąsiada, który jest… solidny i godny zaufania! Dla największych donosicieli przewidziano nagrody.

Ratusz Targówka /fot. targowek.info
Ratusz Targówka /fot. targowek.info

No dobra, w tym wypadku donoszenie na sąsiadów nie jest raczej niczym złym – przeciwnie, jest to główny element akcji aktywizującej mieszkańców naszej dzielnicy i wzmacniającej sąsiedzkie więzi.

Urząd dzielnicy Targówek i Forum Kultury w ramach konkursu pod hasłem: „Pochwal się dobrym sąsiadem” zachęcają was do przysyłania kandydatur swoich sąsiadów, na których można polegać: solidnych i godnych zaufania, a także takich, którzy aktywnie działają na rzecz osiedla/ kamienicy. Kandydatem może być każdy: zarówno sąsiad z bloku, który wspiera was w trudnych chwilach, jak i artysta, czy działacz społeczny, który na co dzień kreuje wizerunek Targówka.

Kandydatury „Dobrego sąsiada” należy przesłać do 24 kwietnia 2013 roku na adres mailowy dobrysasiad@targowek.waw.pl lub wrzucić do skrzynki, która znajduje się w holu urzędu dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 (w zgłoszeniu trzeba podać imię, kontakt telefoniczny lub e-mail do kandydata oraz krótkie uzasadnienie wyboru). Niestety, nie można zgłaszać np. solidnych i godnych zaufania stron internetowych codziennie aktywnie opisujących wydarzenia z Targówka…

Spośród uczestników konkursu zostanie wybranych pięć osób, które wraz z sąsiadami zostaną zaproszeni na kolację ufundowaną przez restaurację OLD Capri, i to jest miłe. Acz ze zwycięzcami zostaną też przeprowadzone wywiady na temat dzielnicy (które zostaną zamieszczone na stronie internetowej urzędu), a dodatkowo będą oni musieli wręczać bliżej nieokreślone nagrody uczestnikom gry miejskiej „Dumni z Bródna i Targówka” (o której wkrótce napiszemy więcej) – i już każdy w was musi zadecydować, czy warto tak się narażać.

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Donieś na sąsiada

 • 3 kwietnia 2013 o godz. 09:49

  JANek mogę na Ciebie napisać? :)

 • 3 kwietnia 2013 o godz. 10:00

  tak :) Mój list już jest w drodze. Pakuj się qwerty :D

 • 3 kwietnia 2013 o godz. 10:02

  Podwójne wejście na przedpremierowy pokaz filmu „Układ zamknięty”.

  W dniu dzisiejszym (03.04) godzina 20:45, kino Atlantic ul. Chmielna
  Na premierze mają pojawić się aktorzy, odgrywające główne role.

  Cena 50 zł. Zapraszam do kontaktu : ******

 • 3 kwietnia 2013 o godz. 20:05

  Sąsiedzi niestety wynajmują nielegalnie domy ekipom z wwl, llu, bza, wyprowadzają pieski by osr*** chodniki i wynoszą śmieci do lasu. Proponuję konkurs „podp. złego sąsiada” z nagrodą- wywózka do Marek.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 16:48

  JA MOGĘ ZROBIĆ RANKING OSÓB KTÓRYM NIE CHCE SIĘ OTWIERAĆ ŚMIETNIKA NA WINCETEGO 87 I ŚMIECI RZUCAJĄ PRZED WEJŚCIEM. SZCZEGÓLNIE DOTYCZY TO PIERWSZEJ ZASIEDLONEJ KLATKI !
  WSTYD !
  TYLKO ROBIĆ ZDJĘCIA I UPUBLICZNIAĆ!!

  A tak swoją drogą to gmina niech zrobi coś pożytecznego a nie zajmuje się pierdołami .. najpierw plac zabaw z palet za prawie 100tyś zł … później beznadziejny ceglany napis… jakaś szopka na chodeckiej i herbaciarnia bez herbaty … o mamooo!!
  Ogarnijcie się wreszcie !

 • 1 czerwca 2013 o godz. 13:53

  A Ja bardzo chętnie podpindolę kilka starszych Pań z Tarnogórskiej co wynoszą codziennie rano śmieci w siatkach i pozostawiają na przystanku autobusowym. Ile dostanę? 50, 100zł? Podpindolił bym jeszcze drugą Panią, która owe śmieci codziennie wieczorem rozpindala w poszukiwaniu puszek. Kuźwa! Już 200zł by zebrał. A za podpindolenie firmy sprzątającej za zabieranie owych smieci tylko raz w tygodniu to też mi dadzą?
  Cieszę się że wyrwałem w promocji bilety na wrzesień (Wawa>Londyn). Tam ludzie pracujący nie mają czasu na takie bzudry jak podpindalanie. Zajęci są życiem… Normalnym życiem! A u Nas?
  Tak, tak…
  Idź do Urzędu (polski idioto). Daj się… ruch… w du…
  Wyręcz urzędasów!
  On dostanie awans i podwyżkę a Ty kopa w d….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.