Dzielnicowi na Bródnie, Targówku i Zaciszu

0
Share

Czy wiecie kto jest waszym dzielnicowym, jak się z nim skontaktować, z jakimi sprawami się do niego zwrócić? Wreszcie to jest w miarę proste.

policjaDzielnicowi to policjanci „pierwszego kontaktu”, pilnujący bezpieczeństwa w swoim rewirze. W dzielnicy Targówek jest ich równo 30. Teoretycznie na ich terenie powinni ich znać wszyscy mieszkańcy. Ale ręka w górę, kto z was kiedykolwiek spotkał swojego dzielnicowego? 10 procent? 20 procent? Raczej nie więcej.

Kiedy należy skontaktować się z dzielnicowym?

– Przekazujemy mu informacje m.in. dotyczące miejsc w których przebywają osoby mające konflikt z prawem, przestępców czy osób poszukiwanych lub miejsca, gdzie zagrożenie bezpieczeństwa publicznego stwarzają osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków, osobach potrzebujących pomocy, o ofiarach przemocy domowej – wyjaśnia sierż. sztab. Marta Sulowska z komendy rejonowej policji.

Mówiąc w skrócie: do dzielnicowego powinny trafić informacje o zagrażających bezpieczeństwu sytuacjach, które nie dzieją się jakoś nagle, ale przez dłuższy czas, od dni, tygodni, by nie rzec: stale.

– Natomiast na numer alarmowy policji (997 lub 112) trzeba dzwonić w sytuacjach nagłych, nie cierpiących zwłoki, kiedy np. należy komuś pomóc, ponieważ jest zagrożone jego życie lub zdrowie czy też oczywiście nasze – dodaje Marta Sulowska.

30 dzielnicowych w naszej dzielnicy działa w trzech rewirach.

Ich granice to:
* Rejon Rewiru Dzielnicowych I: Trasa Toruńska-Rembielińska-Kondratowicza-Św. Wincentego-Gilarska-Radzymińska
* Rejon Rewiru Dzielnicych II: Trasa Toruńska-Rembielińska-Kondratowicza-Św. Wincentego- Matki Teresy z Kalkuty- Odrowąża-Rondo Żaba
* Rejon Rewiru Dzielnicowych III: Św. Wincentego-Matki Teresy z Kalkuty-Odrowąża-Rondo Żaba-Gilarska-Radzymińska

…ale i tak wszyscy funkcjonariusze „pierwszego kontaktu” urzędują w jednym komisariacie na ul. Motyckiej 15.

Jak skontaktować się ze swoim dzielnicowym?

Możecie po prostu iść na komisariat na Motycką i liczyć na łut szczęścia, że wasz „opiekun” akurat będzie siedział przy biurku. Ale zdecydowanie lepiej wcześniej do niego zadzwonić. Od niedawna na stronie internetowej policji znajdziecie dokładne i aktualne informacje o dzielnicowym w waszej okolicy, m.in. jego imię i nazwisko, numery telefonów (w tym komórkowe), a nawet zdjęcie. Wszystko znajduje się w tym miejscu: wystarczy tutaj kliknąć, przewinąć stronę w dół i wybrać ulicę, na której mieszkacie.

Przynajmniej w teorii jest to wreszcie bardzo proste.

 

O dzielnicowym z Targówka, który pracował u nas w zupełnie innych czasach, przeczytacie tutaj.

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx