Nowe osiedle w zamian za działkę pod szkołę

11
Share

Już niedługo może rozpocząć się budowa nowego osiedla wzdłuż Głębockiej. Deweloper oddał dzielnicy działkę pod szkołę, w zamian oprócz normalnych bloków, będzie mógł zbudować trzy wyższe. 

 

Chodzi o teren przed centrum handlowym po lewej stronie jadąc Wincentego od Kondratowicza. Dziś to krzaki i nieużytki. Prowadzi przez nie droga, która kończy się kilka metrów przed Malborską, co często irytuje kierowców i spacerowiczów. Dzielnica nie może dociągnąć ulicy dalej, bo teren jest prywatny.

Działka należ do wywodzącej się z Danii firmy TK Development, która od wielu lat buduje na Bródnie. To ten deweloper postawił w latach 90-tych centrum handlowe Targówek. Później także osiedle Tivoli, pawilony usługowe wzdłuż św. Wincentego, prywatny szpital Swissmed.

Teraz spółka przygotowuje się do budowy kolejnego osiedla będącego kontynuacją Tivoli. Tym samym domknie zabudowę Głębockiej po zachodniej stronie. Rada Warszawy uchwaliła w zeszłym tygodniu plan zagospodarowania przestrzennego tego rejonu. Według przyjętych zapisów budynki będą miały do 16 metrów wysokości, czyli tak jak na nowych osiedlach w okolicy. Z tą różnicą, że przy samej Głębockiej, będą mogły stanąć trzy wyraźnie wyższe wieże sięgające do 40 metrów.

Jednocześnie deweloper zgodził się przekazać miastu część swojej działki na szkołę z przedszkolem. Na razie pieniędzy w budżecie na budowę nie ma, ale ważne że już jest zarezerwowany teren.

Osiedle powstanie na tym terenie. Na mapie widać drogę urywająca się tuż przed Malborską. Szkoła stanie w głębi działki, nad Kanałkiem. Oczywiście będzie do niej prowadziła nowa droga.  / Mapa - Open Street Map

Osiedle powstanie na tym terenie. Na mapie widać drogę urywająca się tuż przed Malborską. Szkoła stanie w głębi działki, nad Kanałkiem. Oczywiście będzie do niej prowadziła nowa droga. / Mapa – Open Street Map

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx