Radny PiS założył gimnazjum

18
Share

Jest pierwsze wykorzystanie terenów po Zakładach Tłuszczowych przy Radzymińskiej. W jednym z budynków powstało gimnazjum.

Niby to nic wielkiego, ale zawsze to jedna szkoła w dzielnicy więcej, więc odnotowujemy. Tym bardziej, że od kiedy kilka tygodni temu przy Radzymińskiej pojawił się duży billboard, coraz więcej osób pyta nas o co chodzi.

Gimnazjum mieści się w budynku dawniej zajmowanym przez Związki Zawodowe Przemysłu Tłuszczowego. Nie wiemy dlaczego ominęły go buldożery burzące zakłady, może właśnie dlatego, że nadaje się na wynajem.

Od września działa tu Gimnazjum „Wyspa JPII”. To niepubliczna szkoła, prowadzona przez osoby świeckie, ale w duchu katolickim. Na stronie internetowej oferują wprost: „wsparcie w procesie wychowania w duchu wartości katolickich”. Jest też informacja, że w budowaniu koncepcji dobrej szkoły pomogli Józef z Nazaretu i Karol Wojtyła. Wśród przedmiotów znajdujemy m.in. filozofię i logiczne myślenie oraz „Historię bez >>wycinanek<<„, co może ma sugerować, że w innych gimnazjach jest z „wycinankami” ?

Dyrektorem szkoły jest Tomasz Cichocki – młody, ale już doświadczony radny Targówka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Absolwent UKSW, z wykształcenia teolog i katecheta. Od 13 lat pracuje w gimnazjum 145 przy ul. Krasiczyńskiej, a od 7 lat w liceum im. Stefana Czarnieckiego przy ul. Żuromińskiej na Bródnie.

Więcej o gimnazjum przeczytacie na jego stronie

Wracając do samych zakładów tłuszczowych, to wciąż nie wiadomo, jaki dokładnie los czeka te tereny. Przypomnijmy, że wyburzanie zaczęło się w pod koniec wakacji 2012 i ma trwać nawet rok. Na koniec zaplanowano spektakularne wysadzenie największego komina. Właściciel terenu, spółka Kruszwica, prawdopodobnie zmieni przeznaczenie gruntu i sprzeda go pod osiedle lub biura.

Gimnazjum Wyspa JPII / fot. targowek.info

Gimnazjum Wyspa Jana Pawła II / fot. targowek.info

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx