Tu powstanie wizytówka dzielnicy? Działka na sprzedaż | | targowek.info

Tu powstanie wizytówka dzielnicy? Działka na sprzedaż

PKP sprzedaje atrakcyjną działkę przy Radzymińskiej. Wzniesione tu budynki, będą pierwszymi, które zobaczą kierowcy wjeżdżający na Targówek. 

 

Niektórzy z was pewnie już zauważyli, że tuż przed torami kolejowymi, na nieużytkach po prawej stronie Radzymińskiej, pojawiła się żółta tablica „na sprzedaż”. To spółka PKP Nieruchomości pozbywa się swoich gruntów. W oficjalnym ogłoszeniu wyczytać możemy niewiele. Dowiadujemy się jedynie, że działka ma 16 tysięcy metrów  kwadratowych, a dojazd do niej wiedzie ul. Pratulińską, a dokładniej jej nieutwardzonym odcinkiem biegnącym przez działki. PKP nie pokazuje nawet mapki, a jedynie taki opis nieruchomości:

Przedmiotowa nieruchomość ma kształt zbliżony do prostokąta, z rozszerzeniem w części końcowej od strony ulicy Radzymińskiej. Długość działki wynosi ok. 385 m a szerokość na przeważającej długości 30 m. Na długości ok. 150 m jej szerokość z 30 m zwiększa się i od strony ulic Radzymińskiej osiąga ok. 90 m. Na przeważającej powierzchni teren jest równy, zakrzewiony i z fragmentami fundamentów po zabudowaniach dawnych ogródków działkowych.

Brakuje jednak kluczowej informacji, że tuż obok w przyszłości przebiegnie obwodnica Śródmieścia. Budowa tej najbardziej potrzebnej Targówkowi trasy między rondami Żaba a Wiatraczna wciąż jest odkładana. Ratusz jednak ostatnio zadeklarował, że dotacje z nowej puli UE będą przeznaczane na metro i właśnie na tę obwodnicę, więc wcześniej czy później wreszcie doczekamy się połączenia z Pragą Południe i dalej z Trasą Łazienkowską.

To oznacza, że sprzedawana działka znajdzie się na wyspie między torami, Radzymińską i nową trasą szybkiego ruchu. Zaznaczyliśmy ją na poniższej mapie na czerwono (tylko orientacyjnie, schemat nie jest dokładny). Widać tu  przebieg obwodnicy Śródmieścia i jej połączenia z Radzymińską.

Węzeł obwodnicy Śródmieścia z Radzymińską i działa PKP na sprzedaż / rys. SISKOM / targowek.info
Węzeł obwodnicy Śródmieścia z Radzymińską i działka PKP na sprzedaż / rys. SISKOM / targowek.info

 

Taka lokalizacja wyklucza zapewne zabudowę mieszkaniową, ale już miejsce na biura czy handel jest świetne. Tym bardziej, że przecież całkiem blisko będzie stacja metra. Jedno z wyjść przystanku Targówek I prowadzi właśnie na ten nieużywany dziś odcinek Pratulińskiej, którym krótkim spacerkiem dochodzi się do sprzedawanej działki.

Miejmy nadzieję, że w takim miejscu nie powstanie kolejny handlowy blaszak, ale ktoś zainwestuje w porządną architekturę. Działka jest położona bardzo blisko Śródmieścia i zasługuje na fajny budynek.

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Tu powstanie wizytówka dzielnicy? Działka na sprzedaż

 • 29 kwietnia 2013 o godz. 09:26

  ładnie ktoś zarobi na tym

 • 29 kwietnia 2013 o godz. 09:27

  Raczej wyjeżdżając z Targówka niż wjeżdzając:) Ale działka jest naprawdę w atrakcyjnym miejscu. Mam nadzieję że znajdą się MĄDRZY inwestorzy…i powstanie tam jakiś reprezentatywny budynek…

 • 29 kwietnia 2013 o godz. 12:02

  …albo kolejny napis z cegieł.

 • 29 kwietnia 2013 o godz. 22:09

  lidl

 • 30 kwietnia 2013 o godz. 00:06

  podobnierz siedziba ratusza ma być w tym miejscu.

 • 30 kwietnia 2013 o godz. 22:42

  To przystanek kolejowy odchodzi w niepamięć w tym miejscu.. Jak sprzedadzą, to nie wciśnie się jego w tym miejscu, albo będą ponownie odkupywać działkę, którą teraz sprzedadzą…

 • 1 maja 2013 o godz. 19:47

  doskonala lokalizacja na biedronke albo lidla

 • 2 maja 2013 o godz. 21:51

  Co dopuszcza plan zagospodarowania? Bo pewnie skończy się na tym, że powstanie kolejne 4 piętrowe osiedle gdzie ludzie będą zaglądać sobie w okna. Ewentualnie to zasadniczo nikt chyba nie będzie chciał tam zainwestować – działka ma fatalne położenie w zasadzie na przeciwko 24h otwartego Tesco ze stacją paliw więc zysk może być wątpliwy, a koszty ogromne.

 • 4 maja 2013 o godz. 00:57

  Tylko wcześniej powinni teren przejrzeć saperzy. Czytałem jeszcze w latach 70-tych XX wieku (ale to dziwnie brzmi) w tygodniku „Perspektywy” czyjeś wspomnienia z wojny, że widział tam spadające pociski z Karla czy Grubej Berty, które nie wybuchły.

 • 6 maja 2013 o godz. 12:28

  Pokazany na zdjęciu przebieg obwodnicy to jeden z możliwych wariantów, czy już wybrany? Jeśli wybrany to czemu nie puszczą tej cholernej obwodnicy właśnie przy torach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.