Wielki syf w Parku Wiecha. Może czas posprzątać?

15
Share

Tym razem urzędnicy nie mogą się tłumaczyć brakiem pieniędzy w budżecie, przetargami, opóźnionymi dostawami. Do posprzątania w parku wystarczy miotła. Tylko nikt w urzędzie jeszcze nie zauważył, że przyszła wiosna. 

O skandalicznym bałaganie w parku poinformowali nas niezawodni czytelnicy.  Tomek napisał na naszym Facebooku:

Nie wiem czy ktoś był na skwerze przed teatrem Rampa. Cały w piachu, kamienne płyty praktycznie na każdym klombie i fontannie poodpadały. Po zimie obraz nędzy, rozpaczy i niestety Targówka.

Sprawdziliśmy w sobotę w południe, czyli wtedy, gdy najwięcej osób chciałoby korzystać z parku. Niestety, nasz czytelnik ma rację. O ile naprawa kamiennych płyt to większa robota, to piach którym posypywano w zimie alejki można by uprzątnąć, bo jakoś nie chciał się rozpuścić. Cały skwer jest przysypany grubą warstwą i wygląda jak ogromna kuweta dla kotów.

 

Camera 360

 

Camera 360

 

W niektórych miejscach to po prostu brud, który został po roztopach. Wystarczy zamieść.

 

Camera 360

 

Wiele płyt jest popękanych. Także na klombach tuż pod okiem kamer zawieszonych na teatrze. Więc chyba tym razem to nie robota wandali, tylko pogody.

 

Camera 360

Camera 360

Camera 360

 

Zanim naprawią płyty, może chociaż pozbierać te które odpadły?

 

Camera 360

Camera 360

 

Ktoś ma ochotę na romantyczną randkę na ławce w parku?

 

Camera 360

 

Na skwerze jest sporo śmieci. Nocni biesiadnicy często są zbyt leniwi lub pijani, żeby podejść do kosza. Ale ci bardziej cywilizowani i tak nie mają gdzie wyrzucić śmieci. Niektóre kosze są przepełnione już w sobotę. Pewnie do poniedziałku nikt ich nie opróżni.

 

Camera 360

 

Dlaczego jeszcze nie działa fontanna nie wiemy. Ale wygarnięcie z niej śmieci chyba nie wymaga rozpisania przetargu?

Wiecha10

 

Wiosnę mamy skróconą, ale trzymamy kciuki, żeby udało się posprzątać w parku przed jesienią. Bo to może być bardzo ładne miejsce.

 

Wiecha12

Zdjęcia targowek.info

************AKTUALIZACJA*************

Wielki bałagan panuje też w Lasku Bródnowskim o czym donoszą czytelnicy. Jarek przysyła zdjęcie zrobione podczas sobotniego spaceru. W tym przypadku to ewidentna wina osób korzystających z lasku.

 

Bałagan w Lesie Bródnowskim / fot. od czytelnika

Bałagan w Lesie Bródnowskim / fot. od czytelnika

 

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx