Wielki syf w Parku Wiecha. Może czas posprzątać? | | targowek.info

Wielki syf w Parku Wiecha. Może czas posprzątać?

Tym razem urzędnicy nie mogą się tłumaczyć brakiem pieniędzy w budżecie, przetargami, opóźnionymi dostawami. Do posprzątania w parku wystarczy miotła. Tylko nikt w urzędzie jeszcze nie zauważył, że przyszła wiosna. 

O skandalicznym bałaganie w parku poinformowali nas niezawodni czytelnicy.  Tomek napisał na naszym Facebooku:

Nie wiem czy ktoś był na skwerze przed teatrem Rampa. Cały w piachu, kamienne płyty praktycznie na każdym klombie i fontannie poodpadały. Po zimie obraz nędzy, rozpaczy i niestety Targówka.

Sprawdziliśmy w sobotę w południe, czyli wtedy, gdy najwięcej osób chciałoby korzystać z parku. Niestety, nasz czytelnik ma rację. O ile naprawa kamiennych płyt to większa robota, to piach którym posypywano w zimie alejki można by uprzątnąć, bo jakoś nie chciał się rozpuścić. Cały skwer jest przysypany grubą warstwą i wygląda jak ogromna kuweta dla kotów.

 

Camera 360

 

Camera 360

 

W niektórych miejscach to po prostu brud, który został po roztopach. Wystarczy zamieść.

 

Camera 360

 

Wiele płyt jest popękanych. Także na klombach tuż pod okiem kamer zawieszonych na teatrze. Więc chyba tym razem to nie robota wandali, tylko pogody.

 

Camera 360

Camera 360

Camera 360

 

Zanim naprawią płyty, może chociaż pozbierać te które odpadły?

 

Camera 360

Camera 360

 

Ktoś ma ochotę na romantyczną randkę na ławce w parku?

 

Camera 360

 

Na skwerze jest sporo śmieci. Nocni biesiadnicy często są zbyt leniwi lub pijani, żeby podejść do kosza. Ale ci bardziej cywilizowani i tak nie mają gdzie wyrzucić śmieci. Niektóre kosze są przepełnione już w sobotę. Pewnie do poniedziałku nikt ich nie opróżni.

 

Camera 360

 

Dlaczego jeszcze nie działa fontanna nie wiemy. Ale wygarnięcie z niej śmieci chyba nie wymaga rozpisania przetargu?

Wiecha10

 

Wiosnę mamy skróconą, ale trzymamy kciuki, żeby udało się posprzątać w parku przed jesienią. Bo to może być bardzo ładne miejsce.

 

Wiecha12

Zdjęcia targowek.info

************AKTUALIZACJA*************

Wielki bałagan panuje też w Lasku Bródnowskim o czym donoszą czytelnicy. Jarek przysyła zdjęcie zrobione podczas sobotniego spaceru. W tym przypadku to ewidentna wina osób korzystających z lasku.

 

Bałagan w Lesie Bródnowskim / fot. od czytelnika
Bałagan w Lesie Bródnowskim / fot. od czytelnika

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

15 komentarzy na temat “Wielki syf w Parku Wiecha. Może czas posprzątać?

 • 21 kwietnia 2013 o godz. 08:07

  Park Wiecha niestety jest zaniedbywany od kilku lat. Nie są przycinane krzewy o pieleniu (czyli wyrwaniu chwastów) nie wspomnę. Jeżeli już przyjedzie ekipa od koszenia trawników (a w zeszłym roku była 2, słownie dwa razy!!!!) to bezczelnie ciężarówką jeżdżą alejkami. Płyty odpadają kilka razy w roku, pseudofontanny niedziałają jak powinny. Cóż, generalnie w dzielnicy brakuje mi osoby która by zajęła się zielenią miejską tzw ogrodnika.

 • 21 kwietnia 2013 o godz. 08:56

  Co się dziwicie jak rządzi nami Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno vel brudno, taki sam syf jak na osiedlach zaprowadzili w całej dzielnicy:) Jak to możliwe, że rządzą nami brudasy!!!

 • 21 kwietnia 2013 o godz. 11:45

  Brak wizji przyszłości co do zieleni mało jest świerków syberyjskich
  1 nie grabi się liści
  2 jest zielone srebrne ;) cały rok
  3 wyglada rewelacyjnie
  4 niskie koszty utrzymania

  drzewa liściaste to pomyłka samo grabienie i wyworzenie to sa ogromne koszty ni i zielono jest tylko 6 miesięcy więcej iglaków !!!

  I Fachowców a nie Prezi Spółdzielczych i Partyjnych !!! Trzeba nam niezależnych luidzi z wizją !!! a nie układami

 • 21 kwietnia 2013 o godz. 19:51

  Brud w lasku ? to dzięki dresom i słoikom, którzy nie wiedzą, co to sprzątanie…

 • 21 kwietnia 2013 o godz. 22:40

  taki wlkasnie jest targowek dresiarski i malo estetyczny. taka jest prawda bylem dzisiaj w parku zeromskiego na zoliborzu i tam jest paryz a tutaj azja wschodnia albo poludniowa.

  jesli antonik z kolegami bawia sie w zmiany zarzadow dzielnicy na rok przed wyborami, jesli mlodzi z po nie wiedza po co przyszli do polityki jesli rzadzi nami pis o tak bedzie na targowku. a jesli ktos nie wie to z wyborem antonika jest wiekszy numer ?

 • 21 kwietnia 2013 o godz. 23:32

  Redakcjo, to młodzież zalana w trupa demoluje park. To co widać na zdjęciach to ich sprawki. Nie mrozu, nie zimy. Np. zdjęcia budynku obsprejowanego tekstem: „Człowiek pisze dla zabawy…”. To się stało 2-3 dni temu w nocy.

 • 22 kwietnia 2013 o godz. 00:09

  chyba tak .napis ,,czlowiek pisze dla zabawy,, widnieje od miesiecy natomiast plyty dresiarze rozbroili doslowanie ,,na dniach,,

  PYTAM SIE GDZIE JEST MONITORING? CZY WINNI ZOSTANA UKARANI ? CZY BURZUJE Z RATUSZA MIESZKAJA TYLKO NA ZACISZU ZE IM TARGOWEK MIESZKANIOWY POWIEWA?

 • 22 kwietnia 2013 o godz. 08:35

  A wy chcecie skwer Ciechowskiego hahahhaahhaa :)

 • 22 kwietnia 2013 o godz. 08:43

  Brud w lasku- A TO WINA GMINY I ZOM, KTÓRE ROBIĄ Z NIEGO na siłę PARK, DOSTAWIAJĄC NOWE ŁAWKI I WIATY. Przy każdej ławce zbiera się masa śmieci, bo hołota nie ma pojęcia o szacunku dla przyrody, połamią i zaśmiecą, nawet nianie słoików spacerują z wózkami wzdłuż Kondratowicza bo nie wiedzą co to dobrodziejstwo tlenu i świeżego powietrza.

 • 22 kwietnia 2013 o godz. 13:50

  Targówek biedny, brzydki i zacofany.

 • 22 kwietnia 2013 o godz. 19:33

  A może park powinien być ogrodzony murem jak bywało przed wojną? Są bramy zamykane o 22 i koniec. Park po renowacji wyglądał wspaniale a teraz to totalne slumsy. Dewastacja przez słoikowe prl-owskie potomstwo to jedna sprawa ale już od dawna fontanny działały nie tak jak trzeba, a na klombach zamiast kwiatów i krzewów było jakieś zielone zielsko. Wstyd.

 • 22 kwietnia 2013 o godz. 22:28

  sloikowe potomstwo powiadasz ? moze i tak ale to sloki z pierwszego rzutu z lat 70 tych.to juz prawdziwi nieudacznicy czyli wnuki pierwszych osadnikow targowka mieszkaniowego. prawda jest taka ze jak ktos nie poszedl na studia i nie wypwrowdzil z targowka to obecnie raczej jest co najmniej mentalnym dresem.

 • 23 kwietnia 2013 o godz. 09:49

  W lidlu właśnie akcja grill, więc będzie więcej syfu, śmieci, tacek, rzygów

 • 24 kwietnia 2013 o godz. 11:41

  Dzejsonie, nie trzeba studiów, żeby zachowywać sie przyzwoicie i wiedziec, do czego służy kosz na śmieci ….

 • 24 kwietnia 2013 o godz. 23:44

  Max, popieram :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.