Budują drogę na ul. Samarytanka

5
Share

Nieoczekiwany efekt budowy nowego bloku przy polu PGR: na Targówku przybędzie kilkadziesiąt metrów nowej, utwardzonej ulicy.

O rozpoczęciu inwestycji przy ul. Dalanowskiej (między Lidlem i dawnym polem PGR) pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Spółdzielczy blok z 70 mieszkaniami jeszcze nie wyszedł ponad fundamenty, ale ciekawsze rzeczy – i ważniejsze dla okolicznych mieszkańców – dzieją się obok niego.

Budowa drogi na ul. Samarytanka / fot. targowek.info

Budowa drogi na ul. Samarytanka / fot. targowek.info

Robotnicy właśnie zaczęli budowę solidnej drogi prowadzącej od ulicy Dalanowskiej, gdzie dziś urywa się asfalt, poprzez nieutwardzony kawałek ulicy Samarytanka, do budowanego bloku. Nowy odcinek będzie miał raptem kilkadziesiąt metrów i zapewne zostanie wyłożony betonowymi płytami, ale w skali Targówka to i tak całkiem poważna inwestycja.

W tym roku urząd dzielnicy planuje położyć twardą nawierzchnię na pięciu zaciszańskich uliczkach, każdej o długości ok. 100 metrów (o przetargu na budowę ul. Ładnej niedawno pisaliśmy, przetarg na budowę Kaśki Kariatydy kończy się dokładnie dzisiaj). Tak więc te kilkadziesiąt metrów Dalanowskiej i Samarytanka oznacza nie tylko zwiększenie długości nowych dróg o ładnych parę procent, ale i prawdopodobnie jedyną taką inwestycję poza Zaciszem…

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx