Burger Factory i Klusski – dwa nowe miejsca na Kondratowicza

30
Share

Gastro oferta Bródna w jeden weekend poprawiła się o dwa poziomy. Na Kondratowicza można się wybrać na hamburgera albo spaghetti.

 

Oba lokale zaczęły działalność w sobotę i znajdują się po sąsiedzku – w ciągu pawilonów przy Kondratowicza 25. Na początek przeszliśmy się do Burger Factory. To mały lokal na kilka stolików. Moda na podobne hamburgerownie pojawiła się w Warszawie jakiś rok temu, ale do tej pory powstawały głównie w centrum i na Mokotowie.

Teraz mamy swoją na Bródnie. Hamburgery tu serwowane nie mają nic wspólnego z tymi z sieciowych fast foodów. W każdym burgerze znajdziecie wielki 200-gramowy kawałek wołowiny. Właściciele reklamują się mięsem pierwszej klasy, bułkami z lokalnej piekarni i sosami domowej roboty.  Mięso grillowane jest na oczach klientów. Standardowo czeka się ok. 10 minut, jak jest więcej osób, to nawet dłużej. A w niedzielę zainteresowanie było bardzo duże. Najtańszy hamburger „Klasyk” kosztuje 15 zł, „Kozioł” (m.in. z kozim serem) – 19 zł. Frytki 5 zł.

Spaghetti Bar jest nieco większy. Widać, że oba lokale ze sobą współpracują i urządzone są w podobny, skromny sposób. W menu oczywiście spaghetti, penne, lasagne i siedem różnych sałatek. Tanio. Za jeden z czterech najprostszych makaronów zapłacicie 5,99 zł. Sałatki po 3,50 zł. Nie wiemy za jak duże porcje.

Oba lokale czynne są pn.-sob. 11-20, nd. 12-20. 

 

Czym więcej powodów do spacerów wzdłuż Kondratowicza, tym pilniejsza staje się budowa normalnego parkingu przed pawilonami (więcej o problemie przeczytacie tutaj). Projekt i pieniądze ma Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno (tak przynajmniej twierdzi w swojej gazetce), ale od kilku lat problemy piętrzy ponoć Zarząd Dróg Miejskich. Miejmy nadzieję, że się szybko dogadają, bo aż się prosi, żeby przed barami było więcej stolików. Teraz to niemożliwe przez jeżdżące po chodniku samochody.

Więcej zdjęć nowych lokali i szczegóły menu znajdziecie na: burgerfactory.plklusski.pl

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx