Cuda na Targówku: montują stacje Veturilo! | | targowek.info

Cuda na Targówku: montują stacje Veturilo!

Przecieramy oczy ze zdumienia – wygląda na to, że veturilo jednak będzie. Na Bródnie pojawiły się pierwsze stojaki na rowery.

 

Pierwsi o skoku cywilizacyjnym dzielnicy donieśli nam niezawodni Magda i Maciek, którzy stałe monitorują dla nas okolice Kondratowicza. – Przywieźli elementy veturilo pod ratusz! – napisali na redakcja@targowek.info, a my oczywiście niedowierzaliśmy i pojechaliśmy sprawdzić.

Faktycznie, wczoraj wieczorem stojaki były już przytwierdzone do asfaltu. Słupek z ekranem był jeszcze niekompletny i zafoliowany, ale zawsze to już coś. Brakuje oczywiście rowerów. Zwróćcie też uwagę na mapkę stacji – nie ma na niej Targówka, może stąd to dwumiesięczne spóźnienie?

 zdjęcia targowek.info

Zaraz po tym szczęśliwym odkryciu posypały się kolejne, za które dziękujemy Wam, czyli czytelnikom. Klaudia meldowała z Bródna:

Veturilo na Rembielińskiej/Kondratowicza już jest ! Wczoraj nie było, dziś już jest, zaraz pod Różopolem. Ciekawe kiedy ruszy…

Targówek nie chciał być gorszy od Bródna, więc Sławek pisał z ronda Żaba i w dodatku podesłał zdjęcia:

W dniu dzisiejszym na rondzie Żaba zaczęto przygotowania do instalacji Veturilo. Aktualnie jest już przygotowany chodnik oraz miejsce na stojaki. Po południu przywieziono terminal jak i stojaki na rowery, które na trawniku oczekują na montaż.

zdjęcia przysłał czytelnik Sławek

Odwiedziliśmy też stację w Parku Wiecha, ale tu niestety nic się nie dzieje i po stojakach nie ma nawet śladu. Pozostają jeszcze wypożyczalnie przy Domu Kultury Zacisze i na skrzyżowaniu Balkonowej z Chodecką. Sprawdzimy i tam, chyba że szybciej ktoś z Was może dać nam znać: redakcja@targowek.info

A fundamentalne pytanie Klaudii – „Ciekawe kiedy ruszy?” – wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Dzisiejsza Gazeta Stołeczna podaje wprawdzie, że w weekend. Wydaje się to jednak mało realne, a jeśli, to na pewno nie wszystkie stacje. Chyba że tym razem zaskoczą nas pozytywnie?

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Cuda na Targówku: montują stacje Veturilo!

 • 17 maja 2013 o godz. 09:59

  Cuda to będą wtedy jak zacznie się budowa metra ;-)

 • 17 maja 2013 o godz. 10:03

  wczoraj w radio mowili, ze najwiecej do tej pory rower byl wypozyczany przez jedna osobe 500 RAZY!!!! sobie pomyslalem IDI….TA …. za ta kase mialby rower Gianta za 4000 zl :) ale lepiej ladowac HGW :)

 • 17 maja 2013 o godz. 10:19

  do JAN: a może jeździ do 20 minut ? :)

 • 17 maja 2013 o godz. 11:05

  na skrzyżowaniu Balkonowej z Chodecką a nie Blokowej :-)))

 • 17 maja 2013 o godz. 11:32

  Nie znam skrzyżowania Blokowej z Chodecką. Blokowa jest na Zaciszu i dochodzi do Radzymińskiej….

 • 17 maja 2013 o godz. 12:08

  Pomyłka w nazwie ulicy poprawiona – dziękujemy za czujność i uwagi :)
  redakcja targowek.info

 • 17 maja 2013 o godz. 14:48

  A miało nie być, bo burmistrz nie ma uprawnień. Veturilo się montuje, więc może i burmistrzowi coś skapnie…

 • 17 maja 2013 o godz. 23:58

  Cuda to beda – podobno chca odwolac HGW, zeby bylo ciekawiej (prawie) samymi glosami Targowka mozna zazadac referendum. Pytanie tylko czy ludzie odwaza sie podpisac wniosek, czy ogranicza sie do wygwizdywania(vide kazda impreza miejska gdzie ona wystepuje)…

 • 20 maja 2013 o godz. 11:14

  Jechałam w sobote, stacja przy ratuszu dziala

 • 21 maja 2013 o godz. 10:57

  MOże ktoś napisać czy stacja działa? ANONIM napisał, że działała w sobotę. Byłem w sobotę rano koło stacji i była zafoliowana i pusta. Jak dziś?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.