Cuda na Targówku: montują stacje Veturilo!

10
Share

Przecieramy oczy ze zdumienia – wygląda na to, że veturilo jednak będzie. Na Bródnie pojawiły się pierwsze stojaki na rowery.

 

Pierwsi o skoku cywilizacyjnym dzielnicy donieśli nam niezawodni Magda i Maciek, którzy stałe monitorują dla nas okolice Kondratowicza. – Przywieźli elementy veturilo pod ratusz! – napisali na redakcja@targowek.info, a my oczywiście niedowierzaliśmy i pojechaliśmy sprawdzić.

Faktycznie, wczoraj wieczorem stojaki były już przytwierdzone do asfaltu. Słupek z ekranem był jeszcze niekompletny i zafoliowany, ale zawsze to już coś. Brakuje oczywiście rowerów. Zwróćcie też uwagę na mapkę stacji – nie ma na niej Targówka, może stąd to dwumiesięczne spóźnienie?

 zdjęcia targowek.info

Zaraz po tym szczęśliwym odkryciu posypały się kolejne, za które dziękujemy Wam, czyli czytelnikom. Klaudia meldowała z Bródna:

Veturilo na Rembielińskiej/Kondratowicza już jest ! Wczoraj nie było, dziś już jest, zaraz pod Różopolem. Ciekawe kiedy ruszy…

Targówek nie chciał być gorszy od Bródna, więc Sławek pisał z ronda Żaba i w dodatku podesłał zdjęcia:

W dniu dzisiejszym na rondzie Żaba zaczęto przygotowania do instalacji Veturilo. Aktualnie jest już przygotowany chodnik oraz miejsce na stojaki. Po południu przywieziono terminal jak i stojaki na rowery, które na trawniku oczekują na montaż.

zdjęcia przysłał czytelnik Sławek

Odwiedziliśmy też stację w Parku Wiecha, ale tu niestety nic się nie dzieje i po stojakach nie ma nawet śladu. Pozostają jeszcze wypożyczalnie przy Domu Kultury Zacisze i na skrzyżowaniu Balkonowej z Chodecką. Sprawdzimy i tam, chyba że szybciej ktoś z Was może dać nam znać: redakcja@targowek.info

A fundamentalne pytanie Klaudii – „Ciekawe kiedy ruszy?” – wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Dzisiejsza Gazeta Stołeczna podaje wprawdzie, że w weekend. Wydaje się to jednak mało realne, a jeśli, to na pewno nie wszystkie stacje. Chyba że tym razem zaskoczą nas pozytywnie?

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx