Dziś Masa Krytyczna na Bródnie i Targówku

10
Share

Zła wiadomość dla kierowców, dobra dla rowerzystów: w piątek wieczorem przez nasze ulice przejedzie wielki peleton.

Masa Krytyczna / fot. masa.waw.pl

Masa Krytyczna / fot. masa.waw.pl

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, Masa Krytyczna to cykliczny protest rowerzystów chcących, aby Warszawa była przyjazna dla rowerzystów. Protest jest umiarkowanie przyjazny dla pozostałych uczestników ruchu: jednoślady jadą w długiej kolumnie całą szerokością jezdni, co powoduje niemałe korki na ulicach i na długo blokuje pieszych, chcących przejść przez jezdnię. Kolejne Masy wyruszają w każdy ostatni piątek miesiąca z pl. Zamkowego zawsze o godz. 18 i pokonują za każdym razem inną trasę – z rzadka zapuszczając się także w nasze rejony.

Ale tak właśnie będzie dziś. W piątek, 31 maja rowerzyści dotrą na Bródno i Targówek jadąc nastepującą trasą: Plac Zamkowy, Senatorska, Miodowa, Bonifraterska, Międzyparkowa, Słomińskiego, most Gdański, Starzyńskiego, rondo „Żaba”, Odrowąża, Wysockiego, Bazyliańska, Kondratowicza, Chodecka, bł. Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego, rondo „Żaba”, 11 Listopada, Ratuszowa, Wybrzeże Helskie, Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Zajęcza, Topiel, Kruczkowskiego, Książęca, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy. Na mapie ta trasa wygląda tak:

 

Dzisiejsza Masa liczy ok. 22 km, czyli niemal dwa razy krócej niż rok temu, gdy także miała dotrzeć do naszej dzielnicy. Wtedy rowerzystów stawiło się na placu Zamkowym tak dużo, że peleton ruszył z dużym opóźnieniem i w rezultacie zawrócił przy Rondzie Starzyńskiego, ostatecznie omijając Targówek. W tym roku takie rozwiązanie raczej nie wchodzi w rachubę.

ZTM ostrzega, że w godz. 18-22 z powodu na trasie Masy Krytycznej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx