Dziś z nieba spadną kostki cuchnące rybą

5
Share

To wiadomość głównie  dla psiarzy spacerujących po Lasku Bródnowskim. Ale może inni też się zastanawiają, dlaczego nad dzielnicą lata dziś samolot…

 

A w dodatku ktoś wyrzuca z niego zielono-brązowe kostki mocno cuchnące rybą. Szansa, że dostaniecie taką paczką w głowę jest znikoma, ale już że zje ją wasz pies – całkiem spora.

3 maja w Lesie Bródnowskim rozpoczyna się rozrzucanie szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów. To właśnie dla tych zwierzaków przeznaczona jest przynęta, a nie dla zwierząt domowych. Dlatego według oficjalnych zaleceń od dziś przez dwa tygodnie psy powinny chodzić po lesie na smyczy.

Przynęta składa się z cuchnącej kostki, w której znajduje się pojemnik z płynną szczepionką. Cuchnie to tylko dla człowieka, lisom (i psom niestety też) bardzo się podoba. Po przegryzieniu pojemnika płyn poprzez kontakt z błoną śluzową wnika do organizmu zwierzęcia, które nabiera odporności na chorobę. Preparat szczepi w ten sposób tylko lisy. Kostka psu raczej nie zaszkodzi (choć po zjedzeniu zaleca się wizytę u weterynarza), ale jak szczepionki zjedzą psy, to lisy będą niezaszczepione.

Nas dziwi tylko, że akcja zaczyna się w długi weekend, gdy po lesie spaceruje sporo osób. Pogoda jest idealna, nie ma jeszcze komarów, a lasek mamy ładny. Tak wyglądał wczoraj:

 

 

zdjęcia: targowek.info

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx