Kolejne cztery mostki o krok bliżej

5
Share

Dopiero co zaczęła się budowa pierwszego mostku, a ratusz już ogłosił przetarg na kolejne cztery. Powinny być gotowe za jakieś pięć miesięcy.

 

Niedawno informowaliśmy, że rozpoczęła się budowa kładki nad Kanałem Zaciszańskim przy ul. Bohuszewiczówny. Teraz ratusz uporał się z dokumentacją na kolejne cztery przeprawy i ogłosił przetarg na rozbiórkę istniejących i budowę nowych mostków.

Na Kanale Bródnowskim:
  1.  ulicy Porannej w kierunku ulicy Samarytanka
  2. na połączeniu ulic: Drapińska – Błędowska
mapa Openstreetmap

mapa Openstreetmap

 

Na Kanale Zaciszańskim:
  1. na połączeniu ulic: Nad Potokiem – Uroczysko
  2. na przedłużeniu ulicy Gibraltarskiej w kierunku ulicy Penelopy
mapa

mapa Openstreetmap

 

W projektach wszystkich przepraw nie ma większych niespodzianek. Wszystkie są pomyślane według modelu, który znamy już znad kanałku: drewniana kładka z metalowymi poręczami łukiem wznosi się nad wodę. Przepraw będą dostępne tylko dla pieszych i rowerów. W niektórych miejscach zastąpią istniejące, stare kładki, w innych  miejscach nigdy nie było przejść (np. na Porannej).

Jedną ciekawostkę wypatrzyliśmy w projekcie przeprawy na Drapińskiej. Nie będzie ona biegła śladem dzisiejszej kładki, tylko pod zupełnie innym kątem. Stara kładka jest przerzucona pod skosem w stosunku do biegu kanału, nowa będzie pod kątem prostym w stosunku do nurtu, ale pod skosem w stosunku do ulicy.

Rzut mostku na Drapińskiej - Błędowskiej. Wyraźnie jest pod innym kątem niż stara kładka / rys. materiały projektowe

Rzut mostku na Drapińskiej – Błędowskiej. Wyraźnie jest pod innym kątem niż stara kładka / rys. materiały projektowe

 

Kiedy możemy spodziewać się końca prac? Jeśli wszystko miałoby odbyć się tak jak w dokumentach, to już na jesieni. Wykonawca będzie miał na budowę 130 dni od podpisania umowy. Bądźmy jednak realistami. Poprzednie mostki długo po zakończeniu budowy były zamknięte, bo trwały odbiory. Skwer przy Kondratowicza miał być gotowy do końca 2012 roku, a wciąż jest placem budowy. Zatem realnie pójdziemy na spacer na nowe mostki wiosną przyszłego roku.

Mostki będą wyglądały tak jak ten na ul. Przy wodzie. Tutaj jeszcze w czasie budowy

Mostki będą wyglądały tak jak ten na ul. Przy wodzie. Tutaj jeszcze w czasie budowy

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx