Wulgarne napisy pod samą kamerą w Parku Wiecha | | targowek.info

Wulgarne napisy pod samą kamerą w Parku Wiecha

Nic nie dał monitoring. Ledwie zniknęły jedne napisy, już na ścianie Teatru Rampa – pod samymi kamerami – są nowe. Pojawiła się też inicjatywa, która ma pomóc w usuwaniu bazgrołów.

 

Ściany teatru, altana, główna fontanna – wszędzie pojawił się ten sam, wulgarny napis. Jego autor ma duży problem ze sobą, ale my wszyscy mamy znów brudny park.

Park Wiecha po długim weekendzie zyskał nowe oblicze. Ciekawe czy kamerom udało zarejestrować sprawców?

Napisała do nas Magdalena Janiak-Jaskółowska z Klubu Ruchu Palikota na Targówku i podesłała zdjęcia. Pokazujemy tylko jedno, w dodatku z zamazanym (tylko komputerowo) wulgarnym napisem, żeby nie robić wandalowi reklamy.

Rampa

Widać wyraźnie, że pomazana jest ściana dokładne pod kamerą monitoringu, którym w ubiegłym roku chwalił się ratusz. Policja na razie nie chwali się złapaniem wandala, więc coś tu jednak nie działa jak należy.

Szkoda, tym bardziej, że niedawno udało się usunąć jeden z okropniejszych napisów na drewnianym płocie u wylotu Pratulińskiej. Umyty został też bardzo pomazany mur szkoły podstawowej nr 28 od strony ul. Handlowej.

 

Możliwe że to efekty akcji Odmieniamy Targówek, którą próbuje rozkręcić Lokalny Ruch Palikota (nie ufamy żadnym partiom politycznym, ale skoro któraś już coś robi…). Na Facebooku pani Magdalena namawia do wysyłania lokalizacji i zdjęć najbardziej szpetnych napisów, a ona deklaruje, że będzie domagać się ich usunięcia od odpowiednich służb. Na FB wrzuca skany pism, a także odpowiedzi (na razie jest jedna od straży miejskiej). Nie wiemy czy to dzięki takim naciskom udało się wyczyścić dwa wspomniane płoty, ale może urzędnikom faktycznie trzeba wszystko wskazać palcem?

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Wulgarne napisy pod samą kamerą w Parku Wiecha

 • 7 maja 2013 o godz. 08:25

  JANek komentarze już ci wystarczają łobuzie? :)
  A tak na serio, to mam nadzieję, że sprawcy zostaną złapani. Karą powinna być praca społeczna np. sprzątanie w wakacje parku.

 • 7 maja 2013 o godz. 09:35

  Przy pratulinskiej mimo zamalowania ogrodzenia, znów namalowali ten sam napis.

 • 7 maja 2013 o godz. 09:53

  Bo niestety nigdzie nie ma ani policji ani straży miejskiej.

 • 7 maja 2013 o godz. 10:18

  no właśnie, co z tym monitoringiem? nie działa?

 • 7 maja 2013 o godz. 13:01

  Monitoring, obok też strażnica Straży Miejskiej, a Park Wiecha ciągle dewastowany!!! Trele morele z tym monitoringiem, pewnie to są atrapy. Władze dzielnicy nie troszczą się o to miejsce, najważniejsze jest Bródno i Zacisze, no bo kto nami rządzi SM Bródno z Poczesnym. Za to jaki wspaniały koncert odbył się w ratuszu w poniedziałek w południe (!!!), byli urzędnicy i spędzona na siłę młodzież szkolna. Co ci młodzi ludzie mają robić przy takiej żenującej ofercie dzielnicy!

 • 7 maja 2013 o godz. 13:10

  a dzisiaj na Bródnie jakiś Con Don podpisał się w kilku miejscach wałkiem do malowania, to się nazywa graffiti v. 1970

 • 7 maja 2013 o godz. 16:26

  Wczoraj tj. 6 maja front Teatru Rampa był malowany. Sam widziałem. Co do SM i Policji to oczywiście że są chodzą ale przedpołudniem i wczesnym popołudniem. Konia z rzędem temu, kto widział SM lub Policję wieczorem około 19:00 lub później. I w nosie mam że jedna zmiana kończy a druga zaczynają służbę o 19:00, niech patroluje Komendant.

 • 7 maja 2013 o godz. 18:30

  do BW: a co napisał:)

 • 7 maja 2013 o godz. 21:30

  Na szczescie wulgarny napis o Gontarzowej zniknal z teatru. Ktos litosciwie zamazal te same wulgaryzmy przy fontannie i na budynku z odpadnietymi kaflami o ktorym pisaliscie. Ile czasu trzeba bedzie czekac na przywrocenie stanu fontanny do porzadku? I co z wulgarna wielka wlepka na kuli nad fontanna o kibicach Polonii?

  Wulgarny napis o Dominice Kornatce zniknal.

 • 7 maja 2013 o godz. 22:04

  Dominik Kornartka to był kiedyś wielki kozaczek. Pamietam jak w gimnazjum grubo ponad kilka lat temu woził się, że ma kase itd. Rozstawiał po kątach. Miał za sobą najlepszych kumpli na Targówku .. myślał, że jest królem. Jaki to los jest przewrotny. Że teraz nie masz już kumpli, tylko siedzi w pierdlu za kapowanie. Taki z niego kozak.

 • 8 maja 2013 o godz. 00:13

  Wcale, że nie siedzi w portalu tylko jest bramkarzem w Wyszkowie… Akurat wpisy o nim raczej nie znikną szybko z Targówka ;)

 • 8 maja 2013 o godz. 07:40

  do OK: hmmmm… trudne pytanie :) ale wydaje mi sie ze HUWK, albo HULK… lub coś innego bo strasznie nieczytelne.

 • 9 maja 2013 o godz. 11:34

  qwerty, popieram. Na roboty do sprzątania ich i jeszcze niech usuwają to, co sami namalowali. Jakby to jeszcze jakieś graffiti ładne było… ale to jakieś g***o jest, które wcale nie upiększa dzielnicy. Podoba mi się graffiti o Legii na jednym z murów (mimo że piłka mnie mało obchodzi), ale te napisy to paskudztwo. Jak się komuś nudzi to niech chociaż namaluje coś fajnego, a nie podpisuje się na budynkach.

 • 11 maja 2013 o godz. 19:58

  Jakie to żałosne,że miarą ludzi jest kasa a nie klasa !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.