Wulgarne napisy pod samą kamerą w Parku Wiecha

14
Share

Nic nie dał monitoring. Ledwie zniknęły jedne napisy, już na ścianie Teatru Rampa – pod samymi kamerami – są nowe. Pojawiła się też inicjatywa, która ma pomóc w usuwaniu bazgrołów.

 

Ściany teatru, altana, główna fontanna – wszędzie pojawił się ten sam, wulgarny napis. Jego autor ma duży problem ze sobą, ale my wszyscy mamy znów brudny park.

Park Wiecha po długim weekendzie zyskał nowe oblicze. Ciekawe czy kamerom udało zarejestrować sprawców?

Napisała do nas Magdalena Janiak-Jaskółowska z Klubu Ruchu Palikota na Targówku i podesłała zdjęcia. Pokazujemy tylko jedno, w dodatku z zamazanym (tylko komputerowo) wulgarnym napisem, żeby nie robić wandalowi reklamy.

Rampa

Widać wyraźnie, że pomazana jest ściana dokładne pod kamerą monitoringu, którym w ubiegłym roku chwalił się ratusz. Policja na razie nie chwali się złapaniem wandala, więc coś tu jednak nie działa jak należy.

Szkoda, tym bardziej, że niedawno udało się usunąć jeden z okropniejszych napisów na drewnianym płocie u wylotu Pratulińskiej. Umyty został też bardzo pomazany mur szkoły podstawowej nr 28 od strony ul. Handlowej.

 

Możliwe że to efekty akcji Odmieniamy Targówek, którą próbuje rozkręcić Lokalny Ruch Palikota (nie ufamy żadnym partiom politycznym, ale skoro któraś już coś robi…). Na Facebooku pani Magdalena namawia do wysyłania lokalizacji i zdjęć najbardziej szpetnych napisów, a ona deklaruje, że będzie domagać się ich usunięcia od odpowiednich służb. Na FB wrzuca skany pism, a także odpowiedzi (na razie jest jedna od straży miejskiej). Nie wiemy czy to dzięki takim naciskom udało się wyczyścić dwa wspomniane płoty, ale może urzędnikom faktycznie trzeba wszystko wskazać palcem?

 

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx