Rzeź autobusowa: 138 zostaje, 140 i 156 będą połączone [AKTUALIZACJA, MAPY] | | targowek.info

Rzeź autobusowa: 138 zostaje, 140 i 156 będą połączone [AKTUALIZACJA, MAPY]

Zarząd Transportu Miejskiego, bombardowany masowymi protestami, wycofuje się z większości pomysłów kasacji linii autobusowych.

fot. targowek.info
fot. targowek.info

Jeszcze wszystkich szczegółów ZTM oficjalnie nie ogłosił, ale na wczorajszej sesji rady Warszawy dyrektor ZTM Leszek Ruta dość szczegółowo opowiadał o najnowszych koncepcjach utrudnienia nam życia.

Pierwsze i najważniejsze: po wielkiej fali protestów zapowiedziana w marcu wielka masakra komunikacji miejskiej została de facto odwołana. Zmiany będą, ale dużo mniej radykalne niż zapowiadano. Ocaleje m.in. 175 na lotnisko i 521 do Falenicy – ale was z pewnością najbardziej interesuje, co będzie się działo w naszej dzielnicy.

A więc tak:

138 pozostaje bez zmian! W marcu ZTM ubzdurał sobie odcięcie Targówka Fabrycznego od reszty miasta i zatrzymanie tej linii już przy Dworcu Wschodnim, a do Utraty puszczenie tylko „muchowoza” ze Wschodniego pod numerem 238. Na szczęście to już nieaktualne: 138 będzie dalej jeździć z Utraty do Śródmieścia i na Mokotów.

140 i 156 – zostaną połączone w jedną całość. W marcu ZTM zapowiadał skrócenie obu tych linii – 140 z Dw Wchodniego na pętlę Targówek, a 156 z Młocin do tej samej pętli. I w sumie dalej tak będzie, tyle że teraz całą tę wielką trasę – od Dworca Wschodniego, przez Targówek Fabryczny (Ziemowita), Mieszkaniowy („obwodnica”) i Bródno (Kondratowicza) oraz dalej aż na Młociny po drugiej stronie Wisły – pokona jedna linia o numerze 156. Dobra wiadomość: Targówek wciąż będzie miał bezpośrednie połącznie z Bródem i urzędem dzielnicy. Zła wiadomość: na tak długiej trasie możecie zapomnieć o jakiejkolwiek punktualności rozkładów.

202 zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zostanie zlikwidowany. Ale pewnie i tak mało kto z was kiedykolwiek tym autobusem jechał. Szef ZTM tego wczoraj wprost nie powiedział, ale niemal na pewno po kasacji 202 w ul. Tarnogórską i Tużycką zostaną w zamian skierowanie jednokierunkowo autobusy 740.

No i tyle (na razie) zmian w komunikacji w naszej dzielnicy. Jak wam się to podoba?

 

**** AKTUALIZACJA****

W piątek wieczorem ZTM oficjalnie potwierdził wcześniejsze wypowiedzi swojego dyrektora. Ważna data: wszystkie wspomniane zmiany wejdą w życie od soboty 1 czerwca.

Szczegóły dotyczące nowej linii 156:
Autobusy będą kursowały z częstotliwością co 30 minut. Dokładna trasa linii w naszej dzielnicy: METRO MŁOCINY – … – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – gen. Rozwadowskiego – Księcia Ziemowita – Naczelnikowska – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)

Szczegóły dotyczące linii 740:
Autobusy na tej trasie, w zamian za skasowane 202, zostaną skierowane jednokierunkowo przez ulice Tarnogórską i Tużycką. Jej nowa trasa: TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – Tarnogórska – Tużycka – Radzymińska (powrót bezpośrednio ul. Radzymińską) – NADMA.

A na mapkach ZTM zmiany wyglądają tak:

PRZECZYTAJ TEŻ:

28 komentarzy na temat “Rzeź autobusowa: 138 zostaje, 140 i 156 będą połączone [AKTUALIZACJA, MAPY]

 • 10 maja 2013 o godz. 10:49

  Powiem tak. Macie co chcecie.
  138 nie chcieliście skrócić? To proszę nie narzekać, że nie przyjeżdża o czasie skoro grzęźnie w korkach.
  140+156? Linia potworek, gdzie punktualność będzie miała znikomą… Ale też „macie co chcecie”.

 • 10 maja 2013 o godz. 11:32

  Nie macie co chcecie, tylko dajecie sie.

  Robia nas w bambuko i tak bedzie dalej. Niedlugo zlikwiduja 517 i 160 , wtedy dopiero sie obudzicie.

 • 10 maja 2013 o godz. 11:37

  Faktycznie, 202 nikt nie jeździł. No może poza emerytami i rodzicami z dziećmi, którzy chcieli dostać się na basen „Muszelka”. Fantastyczny i nowoczesny, ale skutecznie odcięty od reszty świata.

 • 10 maja 2013 o godz. 11:41

  Chamstwo ZTM! Miało być 169 obwodnica i wtedy można zostawić takie 156. UWAGA! Nowe 156 będzie caly czas co pol godziny. Kolejny etap- odwołanie.

 • 10 maja 2013 o godz. 12:08

  Niedługo zostanie nam tylko 718(!) i przyłączą Targówek do Powiatu Wołomińskiego. W cale bym się nie zdziwiła jakby takie rozwiązanie poparli nasi wspaniali radni;)

 • 10 maja 2013 o godz. 12:36

  To już chyba przymiarki do budowy metra. Wtedy na Targówku w ogóle pokazuje się autobusy, zostawi tylko jedną linię, która będzie dowoziła do stacji. Jak na razie po tym co czytam mam nadzieję, że 156 będzie wtedy częściej kursować bo już teraz często są w nim tłoki a jak będzie miał dłuższą trasę to już w ogóle nie da się wejść. Są plusy są minusy. Nie będzie dojazdu z Tesco na Targówek ale za to będzie połączenie z Kauflandem. Ciekaw jestem jak ten autobus będzie kołował. Czy nie lepiej puścić 156 do Radzymińskiej i tam przez Naczelnikowską do Księcia Ziemowita i dalej na pętlę na Elsnerowie? W końcu jest 169 na Wschodni, ewentualnie można się przesiąść na Radzymińskiej albo przy Wileńskim w 718, 805 itd. Jeżeli 156 pojedzie tak jak 140 przez Swojką itd. to tak czy inaczej albo nie dojedzie do przystanku Piotra Skargi albo będzie musiała skręcić ze św. Wincentego nie w Borzymowską ale w Kołową i dalej Ossowskiego i Handlową do Trockiej, przez co na Borzymowskiej nie będzie żadnego autobusu, odpadnie dojazd do Lidla… Zagadką pozostanie też dojazd do CH Targówek.

 • 10 maja 2013 o godz. 12:50

  do Pantaleon – czlowieku ty lepiej nie mysl. najlepiej zostawic dla ciebie 15 6a reszte wykasowac .wez usiadz w cieniu

 • 10 maja 2013 o godz. 13:00

  Hanka morduje dalej Targówek. Do zobaczenia przy urnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 10 maja 2013 o godz. 14:46

  Przecież te zmiany to szaleństwo!

  Radni – do boju. ale chyba już nie radni z Targówka, a wybrani w naszym okręgu radni miejscy. 156 powinno jeździć częściej i przez Skargi, Wielński na Wschodni! Taka linai ma sens i mialaby wioęcej ludzi niż na obecnej trasie. Na Stalowej 156 było puste.

  Połączenie Targówka Mieszakniowego z Bródnem co pół godziny to kpina! Były 3 linie (156, 140, 202) zostaje jedna co pół godziny. Na to nie może być zgody.

 • 10 maja 2013 o godz. 19:01

  Mamy efekt „nowoczesnych” autobusow. Jak juz pisalem Warszawa jest nie tylko zle zarzadzana(Londyn wywalczyl sobie bodajze rope bezposrednio od Chaveza i inwestuje w hybrydy) ale tez wciaz propaguje sie bledne decyzje.

  Przecietny Ikarus pali polowe mniej paliwa – gdy kupowano „stadami” nowe wszyscy pieli z zachwytu natomiast zapominali dlaczego Warszawa zrezygnowala z Berlietow jeszcze za Gierka i kupila juz wowczas przestarzale wysokopodlogowce.

  To sie musi przelozyc na koszt komunikacji miejskiej(ktora przy podatkach w Warszawie powinna byc „bezplatna” bo bilet pokrywa znacznie mniej niz one).

  Obecnie znowu chca powtorzyc ten sam blad, gdy Ikarusy wystarcza na dekade czy nawet dwie jeszcze, a kwestia niskiej podlogi jest w zasadzie rozwiazana.

  Tak naprawde na czas budowy II linii metra powinno sie ograniczyc zakupy autobusow czy tramwajow(po chorobe wycofano wszystkie 13 z resursem?) bo to sa olbrzymie koszty. Wcale nie jest przypadkiem, ze w bogatej Szwajcarii czy innych krajach jezdza dosc stare pojazdy, tylko, ze sie one dba.

  Lepiej kupic hybrydy, albo nawet stricte elektryki bo ropa bedzie drozala (jakas chinska firma produkuje juz dosc dobre i tanie akumulatory/autobus, gdzie bogaty Singapur zamierza je wykorzystac) – na zasadzie mniej a wiecej.

  Pozostaje tylko liczyc na sprowadzenie kierowcow z Bangladeszu(bo do automatyzacji nam daleko, choc niektore stany juz dopuszczaja je w ruchu), gdyz niedlugo to sie skonczy cieciami rozkladow do 1 autobusu na „nie turystycznym” Targowku z odlegla wizja metra… Koszt pensji tez bedzie rosl…

 • 10 maja 2013 o godz. 19:22

  @ CO ZE 156?

  Jak to co? Do odwołania szybko. Wszystkie linie, które zostały co pół godziny przy najbliższej okazji zostaną odwołane. Trzeba już dzisiaj myśleć co dalej i rozmawiać z ZTM

  Propozycja, z uwzględnieniem wcześniejszych postów Michała Sztompke o 169:
  212 z obecna częstotliwością skierować od Pratulińskiej jak 140 na Wschodni. 338 odwołać wówczas, a na 138 przeguby (bo dzisiaj dzięki 338 nie ma potrzeby na Szmulkach przegubach, ale jest na Mokotowie).

  169 przez Borzymowską i Radzymińską, Targową na Wschodni. Częstotliwość bez zmian. Byłaby to linia łącząca Pragę, Targówek i Bródno. Bo jedna taka linia, ale solidna, jest potrzebna. No i na Nowej Pradze zaniechano by dublowania tramwajów.

  162 dodatkowe wozy do Chełmskiej tylko do Szwedzkiej (na Targówku dodatkowe kursy da 169).

  227 odwołać i wzmocnić 500 (za 169). Lub (chyba nawet lepiej) 227 Bródno – Plac Hallera. Z Żaby i Bródna są tramwaje w relacjach obsługiwanych przez 227.

  156 odwołać. Bo jak ma zostać co pół godziny to lepiej od razu odwołać. Szkoda pieniędzy na kolejne wcielenie 202.

  To się powinno bilansować autobusami.

 • 10 maja 2013 o godz. 21:11

  162 powinno jechać przez Rondo Żaba i Plac Hallera w tym wariancie powyżej. Nawet po otwarciu metra byłoby to dobre, bo kto chciałby jechać na drugą stronę Wisły bezpośrednio jechałby dłużej. Wówczas można by zrealizować 212 Wschodni – Naczelnikowska – Kraśnicka – Trocka – … – Rondo Żaba – PKP Praga. Targówek Mieszkaniowy miałby wówczas normalny dojazd do kolei. BO na dzisiaj oferta ZTM to przesiadki, przesiadki, przesiadki. Aż dziw bierze, że z Targówka Mieszkaniowego nie ma dobrego bezpośredniego dojazdu do ŻADNEJ stacji kolejowej po prawej stronie Wisły a utrzymuje się dwie linie do Centralnego i silny dowóz do Powiśla.

 • 10 maja 2013 o godz. 21:11

  Jako mieszkaniec Targówka wysłuchałem wszystkich wypowiedzi podczas XLV Sesji Rady Dzielnicy Targówek (ale mieszkańców nie proszono o zabranie głosu).
  Dyr. Franków przekonywał radnych z Targówka, m.in. że nie ma sensu korzystania przez mieszkańców ze stacji PKP Warszawa – Praga oraz, że nie ma planów obsługi autobusami przystanku kolejowego Zacisze-Wilno.
  Jego zdaniem jedyny węzeł przesiadkowy to Dworzec Warszawa Wschodnia, a mieszkańcy Targówka mogą tam (z przesiadkami) dotrzeć autobusami także po modyfikacji tras ich przebiegu.
  Moim zdaniem wypowiedzi dyr. Frankowa są sprzeczne z zadaniami Strategii Zrównoważonego Rozwoju Systemu Transportowego Warszawy co najmniej w punkcie mówiącym o: integracji systemów transportu.
  W Zarządzie Dzielnicy Targówek za sprawy infrastruktury ma odpowiadać Zastępca Burmistrza Andrzej Bittel, który może w drugiej połowie maja b.r. zajmie się sprawami komunikacji na Targówku bo obecnie jeszcze Zarząd nie działa w pełnym składzie.

 • 11 maja 2013 o godz. 09:04

  No co za brednie ZTM. Jak zwykle Targówek po tyłku dostał.
  Jeden autobus łączący Bródno, Targówek i Pragę przydałby się. Ale co 10 minut, a nie 30. Dużo osób jeździ pomiędzy śasiednimi osiedlami / dzielnicami. i tego brakuje.

  A co do 162 to racja. jest to najbardziej pusta linia od Wileńskiego do Targówka. Zawsze jedzie od Wileńskiego na Targówek razem ze 160 lub 517. Często kursy są tak w rozkładach (brawo ZTM za koordynację – tylko geniusz mógł wymyślić 3 linie o różnej częstotliwości, tego się nie da skoordynować). Więc 162 przez Żabę i Plac Hallera a 212 odwołać. Wozi muchy całymi dniami. Może z takiego połączenia byłoby trochę pasażerów – bo oszczędność autobusów na pewno.

  No ale ZTM zrobił cięcia dla cięć i uprzykrzenia życia – bo logiki to w tym nie widać.

 • 11 maja 2013 o godz. 14:57

  Na drzewo tymi wszystkimi pomysłami. Targówek potrzebuje szybkiego i częstego dojazdu obwodnicą do dworca wschodniego. To jest priorytet. I powie to każdy jadący na Służewiec albo do Otwocka.

 • 11 maja 2013 o godz. 15:40

  Linia 156 na nowej trasie powinna być przekształcona w linię 103 a linia 103 powinna zostać przekształcona na linię 156 na trasie:Metro Młociny-Dw.Zachodni(Tunelowa). Pozdrawiam.

 • 11 maja 2013 o godz. 15:49

  Linia 156 na nowej trasie powinna zostać zlikwidowana. Było puste 202 co godzinę, wiec 156 co pół też będzie puste. Nie znam linii miejskiej kursującej co pół godziny i mającej pasażerów.

  103 nie tyczy się Targówka, więc nie wiem.

 • 11 maja 2013 o godz. 16:03

  Linię 176 powinni skrócić do Suwalskiej i wtedy wydłużyć trasę linii 101 przez Mehoffera , Marywilska , Wysockiego , Odrowąża , rondo Żaba , 11 Listopada , Namysłowska , Szymanowskiego , Pl.Hallera. Moim zdaniem powinni skierować 101 na taką trasę ponieważ mieszkańcy Wysockiego i Marywilskiej mieli by bezpośrednie połączenie z mostem Skłodowskiej-Curie i Metrem Młociny.

 • 11 maja 2013 o godz. 16:13

  Linię 176 powinni połączyć z 204. Da to odzysk 2 autobusów. I pozwoli w szczycie zapewnić częstsze kursy z Derb (czy Derbów?).

  Co do 101 to jest to forum o Targówku – nie wypowiadam się o potrzebach Białołęki, Targówek takiego połączenia nie potrzebuje.

 • 11 maja 2013 o godz. 16:30

  Podzielam że linię 212 powinni skasować i skierować przez Pl.Hallera linię 162. A może lepiej by było żeby linie 170 i 212 połączyć w jedną linię 170 na trasie:Elsnerów-Targówek.

 • 11 maja 2013 o godz. 16:46

  Byłoby lepiej,a le nei wiem czy teraz – po oddaniu stacji metra Trocka na pewno. Bo Elsnerów po oddaniu peronu na Zaciszu i tak pewnie będą dowozić do pociągów. A tak byłby dojazd do Radzymińskiej oraz metra Trocka.

  Zostaje jeden problem – co zrobić z całym ciągiem ulic Naczelnikowska – Radzymińska – Ząbkowska? Wówczas 156 (czy temu, co będzie za jakiś czas w miejsce tego potwora) trzeba by podbić częstotliwość do 10-12 minut. Co może nie byłoby głupie – linia Bródno – Targówek Mieszkaniowy – Fabryczny – Szmulki – Dworzec Wschodni mogłaby być potrzebna.

 • 11 maja 2013 o godz. 16:53

  Linią 170 jeżdziłem kiedyś na Elserów i wysiadałem na przed ostatnim przystanku. Czy koło CPN są nadal działki bo moja babcia z dziadkiem koło CPN mieli działkę. TO były działki dla pracowników WZT. Wszyscy pozostawiali te działki jak PGR upadł i pożniej na tych działkach osiedlali się bezdomni. Czy są jeszcze te działki.

 • 12 maja 2013 o godz. 14:58

  740 bzdura, po co komu taki autobus? Czekać tylko na skargi od mieszkańców że Scania (bo to jeździ na 740) powoduje drgania w ich domach. Serio.

  Natomiast co do reszty to jest to zbrodnia ZTM na żywym organizmie Targówka. Niedługo żeby dojechać z jednej części dzielnicy do drugiej trzeba będzie cofnąć się do metra na Wileński, gdzie pewnie będą kończyły wszystkie autobusy z dzielnicy. To już lepsze są pomysły pokazane tutaj.

 • 12 maja 2013 o godz. 18:15

  Cała komunikacja na targówku powina zostac skierowana tak, by przynajmniej trzykrotnie w swej trasie przejezdzała z róznych stron obok ratusza dzielnicy, wszystkie inne pomysły nie mają podstaw logiki, a są jedynie skutkiem waszego zaprzaństwa! Zacisze to jedno pole PGR i tak powinno zostać. Po co tam autobus.

 • 12 maja 2013 o godz. 18:17

  Racja! 169 to jedyna linia, która sięga czasom lat 70-tych a jakieś wsiu.. chca to zniszczyć!

 • 12 maja 2013 o godz. 21:26

  No to fajnie, nie ma jak dojechac z dolnego targowka mieszkaniowego na brodno(okolice ratusza).robta tak dalej. Dzien w dzien jechalem o 7 30 linią 140 do szkoly, a teraz nie mam jak. Haha.widocznie ztm nie obchodzi co sie dzieje z nami. A jak dojade do szkoly? 156? Nie zdaze. Bede musial wychodzic z domu przed 7 bo najpewniej i tak rozklad jazdy nie bedzie mi odpowiadał.no cóż nie bede mial jak dojechac do szkoly czyli? NIE MUSZE CHODZIC DO SZKOLY? Tak. Bo niema co wychodzic o 6 50 i wracac o 17 lub jeszce pozniej. Potem odrabianie lekcji i uczenie sie? Wszystko zejdzie do nocy? A kiedy czas na odpocynek? Nigdy? Tak. Najpewniej bede musial zmienic szkole. No ok co nie? Dno jak dla mnie, czemu sie nie liczą z naszym glosem ? Niewiem.

 • 13 maja 2013 o godz. 23:26

  Mam to nieszczęście, że każdego dnia jadę do pracy 156, jadę o 6:40 pełnym autobusem więc niech mi żaden teoretyk z ZTM nie opowiada jaki mogę dojazd alternatywny z przesiadką – ja o tym wiem, ale dlaczego mam się przesiadać skoro od lat korzystam z wypróbowanej i dobrze wykorzystanej linii? Tylko kompletny ignorant będzie drugiemu proponował gorsze połączenie. Nie będę miał wyboru to pojadę z przesiadką, ale to nie będzie wybór to konieczność.

 • 1 czerwca 2013 o godz. 13:22

  ALterntywny dojazd to silnik 1.2 + LPG! Rok męczyłem się z ZTM chcąc zaoszczędzić. Niestety, nie udało mi się. Ani nerwów, ani kasy! Tak, ta. Dwa bilety na II strefę okazały się droższe jak Renault Twingo 1.2 z gazem. Wychodziło mi 500zł, teraz mam 300! Wieje, leje a mi sucho! No i co najważniejsze… Dziurami bez korków, z klimatyzacją bo akurat ją mam, 15minut bez przesiadek! Kolejna rzecz to taka, że … pracowałem jako kierowca autobusu wiele, wiele lat! Pozdrawiam Adasia, Olę, Młodego i Roberta (ITS). Teraz mam w d…. całe to miasto. Posmakowałem zachodu i z uśmiechem na twarzy kupię we wrześniu kartę na Londyńskie metro a .. jeśli chodzi o ZTM! Proponuję kochani fundnąć sobie bileciki na wycieczkę po zachodzie! Proponuję Londyn, Berlin, Paryż i Mediolan. Jak zobaczycie jak to działa – zrozumiecie jakie z Was ba…ny! Warszawa to kretynizm! Tylko tu przejazd autobusu wyliczany jest co minutę! Tylko tu opóźnienie 60-90minut musi być nadrabiane bo przecież WSZECHMOGĄCY ZTM zapłacił za kilometry! Kierowca robi z siebie kamikadze a ludzi traktuje się jak idiotów! Tylko u Nas mozna jeździć bez klimy, tylko u Nas płaci się za przepały. Tylko u Nas można zatrudnić kierowców ze Wschodu bez najmniejszej znajomości choć by dzien dobry po polsku!! Tylko u Nas ajenci mają koszmar! Tak, tak! Kierowcy z MZA po kółeczku odpoczywają bo… czas przejazdu ładnie opracowany (swój swojemu nóżki nie podstawi) a reszta zapier….la w kółko bo ktoś wymyślił że przerwa 5minut na krańcu jest wystarczająca!! Zmieńcie logo!!!!!! Powinno być Miejskie Zakłady Antykomunikacyjne!! a w ZTMie: Zarząd Tępienia Mobilności bo nie macie bladego pojęcia jak się jeździ po Warszawie na miejscu kierowcy i … pasażera…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.