Stacja Zacisze-Wilno w pierwszej strefie biletowej

38
Share

Niby to formalność, ale miło że tym razem urzędnicy zaspali tylko trochę. W czwartek Rada Warszawy zdecyduje, że z Dworca Wileńskiego na Targówek będzie można jechać na zwykłym miejskim bilecie. 

 

stacja_Wilno07Formalnie to zmiana strefy biletowej. Teraz wszystkie stacje od Dworca Wileńskiego należą do drugiej strefy biletowej, bo wszystkie znajdują się poza granicami Warszawy. W czwartek Rada Warszawy zagłosuje czy stację Wilno włączyć do pierwszej strefy.

Jeśli tak się stanie, to z Wileniaka na Targówek będziemy jechać na zwykłym bilecie jednorazowym ważnym na pierwszą strefę. I co ważne, posiadacze biletu miesięcznego czy kwartalnego na pierwszą strefę wsiadając do pociągu na Wileńskim nie będą musieli się martwić o bilet. Do Wilna mogą jechać z normalnie naładowaną kartą miejską.

Dobrze, że urzędnicy przygotowali  odpowiednią uchwałę, choć zrobili to dosłownie w ostatniej chwili. Według zapewnień dewelopera prace wykończeniowe na stacji skończą się jeszcze w maju, a już w czerwcu zostanie ona odda na użytku. Uchwały Rady Miasta zazwyczaj zaczynają obowiązywać 14 dni po ich uchwaleniu. W tym przypadku jest obawa, że stacja będzie już działała, ale nie będzie jeszcze włączona do pierwszej strefy biletowej. Dlatego sprytni radni najprawdopodobniej przegłosują zmianę bez 14-dniowego okresu vacatio legis. Czyli uchwała będzie ważna od razu po jej przyjęciu.

W niedzielę budowa stacji wyglądała niemal tak samo jak dwa tygodnie temu. Zdjęcia możecie obejrzeć tutaj. Bardziej zaawansowana jest budowa pętli i drogi dojazdowej. Niestety prowadzi ona od stacji, ale nie łączy się z ul. Swojską. Na drodze ostatniego odcinka stoi dom do wyburzenia. To oznacza, że na początku do stacji nie dojedzie żaden autobus. Nic nie dzieje się też w sprawie dojścia od strony Zacisza. Płot stoi jak stał. Wygląda na to, że władze dzielnicy przegrały z działkowcami.

38
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx