Stacja Zacisze-Wilno w pierwszej strefie biletowej | | targowek.info

Stacja Zacisze-Wilno w pierwszej strefie biletowej

Niby to formalność, ale miło że tym razem urzędnicy zaspali tylko trochę. W czwartek Rada Warszawy zdecyduje, że z Dworca Wileńskiego na Targówek będzie można jechać na zwykłym miejskim bilecie. 

 

stacja_Wilno07Formalnie to zmiana strefy biletowej. Teraz wszystkie stacje od Dworca Wileńskiego należą do drugiej strefy biletowej, bo wszystkie znajdują się poza granicami Warszawy. W czwartek Rada Warszawy zagłosuje czy stację Wilno włączyć do pierwszej strefy.

Jeśli tak się stanie, to z Wileniaka na Targówek będziemy jechać na zwykłym bilecie jednorazowym ważnym na pierwszą strefę. I co ważne, posiadacze biletu miesięcznego czy kwartalnego na pierwszą strefę wsiadając do pociągu na Wileńskim nie będą musieli się martwić o bilet. Do Wilna mogą jechać z normalnie naładowaną kartą miejską.

Dobrze, że urzędnicy przygotowali  odpowiednią uchwałę, choć zrobili to dosłownie w ostatniej chwili. Według zapewnień dewelopera prace wykończeniowe na stacji skończą się jeszcze w maju, a już w czerwcu zostanie ona odda na użytku. Uchwały Rady Miasta zazwyczaj zaczynają obowiązywać 14 dni po ich uchwaleniu. W tym przypadku jest obawa, że stacja będzie już działała, ale nie będzie jeszcze włączona do pierwszej strefy biletowej. Dlatego sprytni radni najprawdopodobniej przegłosują zmianę bez 14-dniowego okresu vacatio legis. Czyli uchwała będzie ważna od razu po jej przyjęciu.

W niedzielę budowa stacji wyglądała niemal tak samo jak dwa tygodnie temu. Zdjęcia możecie obejrzeć tutaj. Bardziej zaawansowana jest budowa pętli i drogi dojazdowej. Niestety prowadzi ona od stacji, ale nie łączy się z ul. Swojską. Na drodze ostatniego odcinka stoi dom do wyburzenia. To oznacza, że na początku do stacji nie dojedzie żaden autobus. Nic nie dzieje się też w sprawie dojścia od strony Zacisza. Płot stoi jak stał. Wygląda na to, że władze dzielnicy przegrały z działkowcami.

PRZECZYTAJ TEŻ:

38 komentarzy na temat “Stacja Zacisze-Wilno w pierwszej strefie biletowej

 • 21 maja 2013 o godz. 08:30

  Po co budować tą stację? Dla bułgarów z Zacisza?

 • 21 maja 2013 o godz. 08:33

  @JANEK

  Po co w ogóle cokolwiek budować? Najlepiej wziąć przykład z Ciebie. Usiądźmy wszyscy przed komputerem i ponarzekajmy, bo „znów coś budują”.

 • 21 maja 2013 o godz. 09:09

  Może p.Poczesny zbiorą się do działania – podobno Zacisze jest dla niektórych ważne – podobno…, może chociaż zamówione będą szczudła aby przejść przez ogródki działkowe z tej stacji aby nie trzeba było nadrabiać 2 km aby dojść do domów po drugiej stronie działek.

 • 21 maja 2013 o godz. 10:05

  @LOOP

  Aaaa, czyli teraz to władzy wina, że nie ma dojścia? Niektórym trzeba by chyba odświeżyć pamięć.
  A z „jakiej paki” to z moich podatków ma być teraz budowane dojście do stacji. Gdy inwestor chciał sfinansować budowę dojazdu od strony Zacisza to ponad 400 „mieszkańców Zacisza” oprotestowało całą inwestycję (o mały włos nie zostałaby zrealizowana).
  Teraz niech tych 400 mądrali sfinansuje budowę dojścia/dojazdu. Chyba lista jest, nazwiska i dane są znane.
  Jako mieszkaniec tej dzielnicy i osoba płacąca podatki jestem przeciw finansowaniu z publicznych pieniędzy dojścia do przystanku!

 • 21 maja 2013 o godz. 10:11

  OW: protestowało 400 osób na jakieś 10 tysięcy mieszkańców Zacisza. A władze i deweloper po prostu wykorzystały to jako pretekst, bo i tak działkowcy robią co chcą i nie zgodziliby się na przejście.

 • 21 maja 2013 o godz. 10:45

  @ZEP

  Władze wykorzystały to jako pretekst? Do czego? Czy władzy lepiej jak za prywatną kasę będzie zbudowany dojazd, czy jak musi szukać pieniędzy w kasie miejskiej?
  Skoro działkowcy i tak się nie zgodzą (tylko co mnie oni obchodzą?) to o czym tu w ogóle rozmawiamy? A tak na marginesie, to działkowcy nie mają nic do gadania gdy inwestycja służy dobru publicznemu.

 • 21 maja 2013 o godz. 10:47

  @ZEP

  I jeszcze jedno. Mimo wsystko miło, że przyznałeś, że gdyby nie protest to by powstało dojście do przystanku kolejowego.

 • 21 maja 2013 o godz. 11:06

  Jak widać, mam rację. Po co ta stacja?

 • 21 maja 2013 o godz. 11:14

  @JANEK

  Po to żeby tacy osobnicy jak Ty mogli produkować te swoje nic nie wnoszące do dyskusji posty.
  Nie warto? Warto!

 • 21 maja 2013 o godz. 12:12

  po co ta stacja? – już odpowiadam:
  aby mieszkańcom Zacisza kury przestały się nieść i krowy przestały mleko dawać.
  Za to mieszkańcy Osiedla Wilno będą mogli w 4 minuty dojechać do Dworca Wileńskiego i do metra.

 • 21 maja 2013 o godz. 12:23

  do OW: a kim ty jestes? nowy w tej dzielnicy? Przeprowadziles sie z Białołąki? W takim razie witamy, a za rok się pożegnamy. PaPa

 • 21 maja 2013 o godz. 12:59

  Czuję, że mieszkańcy samego OW będą stanowili nieznaczny odsetek wszystkich osób korzystających z przystanku ;)

 • 21 maja 2013 o godz. 12:59

  @OW, Też jestem z Zacisza ale nie wiedziałem, że ktoś protestuje – gdyby temat był nagłośniony uwierz mi, że głosów za byłoby dużo więcej niż 400 protestujących

 • 21 maja 2013 o godz. 13:08

  Obudziliście się. Wychylcie swoje korporacyjne nosy spoza swoich mieszkań!!

 • 21 maja 2013 o godz. 13:28

  @JAN

  Skąd jestem?

  Przybyłem z najmroczniejszych stron Twej psychiki, z Twych koszmarów, które meczą Cię każdej nocy. A koszmarami tymi są majaki o tym jak to „mieszkańcy Białołęki” wprowadzają się na Zacisze (przy okazji, OW jest na Elsnerowie). Zabierają Wam – nieudacznikom, pracę, żony. deprawują Wasze dzieci. Budują jakieś przystanki kolejowe! Chodzą tymi samymi chodnikami co Wy! AAAaaaaaaaaa!
  Nie, znów to samo, znów ten koszmar.

  Janie tym razem jest znacznie gorzej, to nie koszmar, to rzeczywistość.
  I nie ma już ratunku! No chyba, że wybudować schron 100 metrów pod ziemią. Może tam Was nie dopadną Ci „obcy” z Białołęki!

 • 21 maja 2013 o godz. 13:35

  @OW: Nie zrozumiałeś. Dojścia od Zacisza i tak by nie było, bo władze nie potrafiły tego załatwić (nie kasy, tylko zgody działkowców). Tylko że gdyby nie protest, teraz Jan i inne trole pisałyby o nieudolności burmistrza, a nie o złych mieszkańcach Zacisza.

 • 21 maja 2013 o godz. 13:45

  @Jan, nie obudziliśmy się tylko jak przyszło co do czego to decyzja już zapadła, poszukaj sobie w archiwum tego i innych portali, pism, popatrz na daty i ciąg działań przyczynowo-skutkowych. Władza dzielnicy kolejny raz dała ciała i po co sie starać jak można powołać się na protest 400 mieszkańców, jakąś rybkę w bajorku, nietypowego komara, żabę czy inne przeciwności.

 • 21 maja 2013 o godz. 13:55

  @ZEP

  Przepraszam, ale działkowcy to sobie mogą protestować ile chcą. Jeśli inwestycja służy dobru publicznemu (budowa drogi, dojścia do przystanku) to mogą sobie protestować do woli:

  „Trybunał Konstytucyjny uznał, że wywłaszczenie gruntów ogrodów rodzinnych przez jednostkę samorządu terytorialnego może nastąpić bez zgody Polskiego Związku Działkowców”
  http://wiadomosci.krn.pl/Wywlaszczanie-dzialkowcow-mozliwe-bez-ich-zgody-2_2179_0_200812.html

 • 21 maja 2013 o godz. 14:36

  do LOOP: Rozumiem twój ból, ja nie komentuje władzy Targówka, bo w naszej dzielnicy nie ma wladzy. Są złodzieje, tak jak i w całej Warszawie (HGW i mafia)

  do OW: masz fajną fantazję, to tzw. kompleks warszawski. Objawia się tym, że chciałbyś być tak jak prawdziwy Warszawiak, ale nigdy nim nie będziesz. Możesz brać sobie żony, kochanki, babki, dzieci, psy itp., ale nigdy nie będziesz mógł siebie nazwać warszawiakiem. Jesteś ciągle zwykłym sloikiem ;) Nikomu nie zaimponujesz :)

 • 21 maja 2013 o godz. 14:39

  do ZEP: Nie trolle, tylko osoby, które walcza, aby Targówkiem rządzili kompetentni ludzie, a nie bródnowski beton. Najwidoczniej odpowiada ci to, że w naszej dzielnicy nic sie nie dzieje, a jak juz cos jest to najczesciej poza zdaniem mieszkańaców i za pieniadze znacznie wyższe niż wartość realna. Najwidoczniej jesteś kolejnym typowym robolem, dla którego liczy się micha zupy i kartofle, a nie coś więcej. Ja będę walczył, aby rządzili młodzi, dynamiczni ludzie z pomysłami, a nie emeryci liczący kasę, za nic nierobienie. Ciepłe pozdrowienia

 • 21 maja 2013 o godz. 14:40

  P.S. do lemingów: wam wystarczy zrobić chodnik, albo wyremontować za 30 mln dworzec i jesteście happy

 • 21 maja 2013 o godz. 14:56

  @JANEK

  Ja mam fajną fantazję? To co powiedzieć o Tobie.

  Bardzo przejąłem się tym, że nie będę „prawdziwym Warszawiakiem”. Naprawdę! Płakałem całe 13 i pół minuty. Teraz suszę chusteczkę. Nie wiem czy będę mógł dziś spać z powodu Twych raniących mnie słów. Buuuu….

  A tak na serio. Jeśli Tobie podobni to Ci tzw.: „prawdziwi Warszawiacy”, to szczerze uradowała mnie Twa wiadomość, iż nie będę taki jak Ty.

 • 21 maja 2013 o godz. 15:20

  Szokujące jest to co czytam.. jak można być takim egoistą – ??
  Stacja PKP Wilno była od samego początku w założeniach developera ale oczywiście protest ogródków działkowych celnie zablokował realizację inwestycji. Co z tego, że jest stacja jak z osiedla wilno nie mamy do niej dojścia.. ???
  Każdy chce się szybko przemieszczać autobusem czy też samochodem po godzinie 8ej jest maskra aby wydostać się z osiedla.. :/

 • 21 maja 2013 o godz. 15:29

  Przestanek Zacisze-Wilno będzie wykorzystywany głównie przez mieszkańców Ząbek (a może i Marek), którzy posiadając bilet ZTM na pierwszą strefę dojadą samochodem ul. Swojską – Klukowską na Osiedle Wilno.
  Mieszkańcy tego osiedla za kilka miesięcy będą gościć pod swoimi domami
  samochody z rejestracją WWL bo ich właściciele pojadą do pracy koleją do Dworca Wileńskiego.
  Według oświadczenia dyr. Frankowa ZTM nie planuje w tym roku obsługi autobusowej przystanków kolejowych na Targówku tak więc nadzieja jest
  w Ząbkach, bo może burmistrz Perkowski skieruje z Ząbek ul. Swojską darmowy autobus do przystanku Zacisze-Wilno ?
  Dom Developmet buduje przy tym przystanku pętlę autobusową, która do czasu uruchomienia komunikacji miejskiej (z Ząbek ?) będzie mogła służyć mieszkańcom pasma wołomińskiego jako parking (Parkuj i Jedź).
  Współczuję mieszkańcom Osiedla Wilno zablokowania osiedlowych uliczek
  samochodami gości z okolic.
  Mieszkańcy Osiedla Zacisza (a jest ich w granicach administracyjnych ok. 30 tys.) nie będą korzystali z przystanku kolejowego a w 2009 r.
  słusznie sprzeciwili się budowie pętli autobusowej u zbiegu ul Tarnogórskiej i Krzesiwa (na terenie ogródków działkowych).

 • 21 maja 2013 o godz. 15:39

  Wg mnie na osiedlu wilno osoby nie mające parkingu wykupionego podziemnego maja już na dzień dzisiejszy z zaparkowaniem samochodu pod blokiem a ochrona na bieżąco pilnuje aby prawidlowo parkować samochody.

  Ja wypowiadam się w kwestii usprawnienia komunikacji dojazdu do pracy z reguły każdy z mieszkańców pracuje po drugiej stronie wisły a wizja dostania się pociągiem do dw. wileńskiej po części rozwiazałaby problem – bo ja do pracy komunikacją miejską jadę 1,5 na ochotę a osoby dojeżdżające np. z żyardowa czy łodzi przedostają się do pracy w przeciągu godziny ?? jaka w tym wszystkim sprawiedliwość ??

 • 21 maja 2013 o godz. 16:28

  Dzizes… Janek ty cały czas walczysz:)
  pzdr

 • 21 maja 2013 o godz. 18:04

  @Zaciszny

  Szkoda komentować te idiotyzmy, które produkujesz pod każdym niemal tekstem dotyczącym przystanku przy Osiedlu Wilno.
  Jakieś brednie o tym, że nagle mieszkańcy Ząbek będą jeździć na przystanek Zacisze-Wilmno, tylko po to by zaoszczędzić 90 zł??? Pomyśl jakie to bzdury! Wątpię by różnica w cenie to kompensowała. Podejrzewam, że dojazd w tą i z powrotem dla mieszkańca Ząbek to ok. 20 km. Tygodniowo ok. 100 km. Spalanie średnio ok. 8l/100km = 50-60zł tygodniowo na paliwo. W miesiącu ok. 200 zł. Czyli wyjdzie na to, że jeszcze taki mieszkaniec Ząbek jeszcze do tego dopłaci. Ale Pan Zaciszny swymi mądrościami na pewno ich jakoś przekona, że opłaca się jechać na OW, stać w korkach i liczyć na to, że na ostatniej stacji przed Wileniakiem uda się wejść do zapchanego pociągu. Jakaś logika może i w tym jest.

  Mnie jednak zastanawia jedno. Panie Zaciszny, wylewa Pan pod tymi tekstami hektolitry jadu, a to na przystanek, a to na mieszkańców OW. Skąd w Panu tyle zawiści i złości. Co Ci mieszkańcy Wilna Panu zrobili? Pobili Pana, córkę uprowadzili? Pan da im święty spokój!

  Pan już swój cel osiagnął. Nie ma dojścia do stacji, więc sytuacja dla Zaciszan jest jak sprzed budowy, czyli jakby przystanku nie było! Po co więc Pan się tak produkuje i wylewa ten wściekły jad? Wrzodów chce Pan się nabawić. Chociaz nie ten straszny Dom Development Panu wadzi. Korporacyjne hieny, wyzyskiwacze polskiej ziemi. Działkowców chcieli „wykolegować”. Czy o to chodzi?
  Nawet jeśli te brednie, kóre Pan wypisuje się sprawdzą, to co Panu do tego. Najadą nas Ci z Ząbek, o Matko z rejestracjami WWL (straszne). Zabiorą mi miejsce do parkowana. Łolaboga. A moze jeszcze autobus bezpośredni będzie, no tragedia istna. Tylko co to Pana obchodzi?!

 • 21 maja 2013 o godz. 18:14

  @Mieszkanka Osiedla Wilno

  Zmuszał Cię ktoś do zamieszkania na OW? Widzę żeś niezadowolona bardzo. Wyprowadź się do Łodzi, będziesz czuć się sprawiedliwiej!

  I pytanie, po co Ci droga do przystanku skoro on nie funkcjonuje? Droga ma być oddana do użytku w tym samym momencie co i przystanek. Nie wiem po co wypisujesz takie brednie?

 • 21 maja 2013 o godz. 18:23

  widac, że OW ma ojca albo brata w administracji dzielnicowej. Po co wy z nim gadacie? Przyjechał chłop ze wsi, donosił na kumpli i teraz toprocentuje. Ciepła posadka i kaska leci :) To jets przykład betonu, którego w tym kraju jest miliony ton ! Ciężko to zwalczyć ..

  a Ty qwerty, widzę, ze produktywne wypowiedzi wnosisz.

 • 21 maja 2013 o godz. 18:25

  do OW: najlepsze jest to, że krótki mieszka w Warszawie i nie wie co to znaczy rejestracja WWL na mieście. Dajcie mu trochę czasu :) proszę was.

 • 21 maja 2013 o godz. 18:50

  Oj Janek, ty tą pyskówkę uważasz za dyskusję do której można coś wnieść?
  Żarty się ciebie jak zwykle trzymają ;)

  OW – nie trać czasu, Targówek to specyficzna dzielnica. To jak się coś robi i czegoś nie robi, to zawsze będzie źle :)

 • 21 maja 2013 o godz. 23:35

  Bo jak się robi, to robić dobrze i skutecznie. A nie byle jak z przekrętami. Zamykam dyskusję

 • 22 maja 2013 o godz. 09:19

  JANek – twoje oczekiwania wobec „coś robiących” są niestety zbyt wygórowane. Takie są realia naszego kraju, a nie tylko dzielnicy. Ubolewam nad tym razem z Tobą.

 • 22 maja 2013 o godz. 09:26

  to po co piszecie, że jest super i że budują gniot ? Człowieku oszukujesz sam siebie. Albo robią dobrze, albo źle. Nie ma nic pośredniego w rządzeniu. U nas jest ewidentnie źle. Zamienili jednego kolesia na drugiego.

 • 22 maja 2013 o godz. 15:07

  Kto napisał, że jest super??? Kontekst jest taki, że dobrze że coś robią. I trzymajmy kciuki aby było lepiej.

 • 22 maja 2013 o godz. 21:04

  Czytając niektóre wpisy to aż s*** się normalnie zachciewa…..
  Gdzie te barany się narodziły????

 • 22 maja 2013 o godz. 21:44

  A ja Was pogodzę organizując protest na przejeździe kolejowym „Radzymińska” :) Ni pociągiem ,ni samochodem żaden z Was na „Pragie” nie wjedzie :)

 • 29 maja 2013 o godz. 21:49

  Jak się czyta komentarze trolli pokroju JAN(ka), to aż chce się płakać nad losem tego kraju… Każdy k… najmądrzejszy, znawca od wszystkiego, sam by wszystko najlepiej zrobił, a rządzący to złodzieje i mafia. Mentalność homo-sovieticus w podręcznikowym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.