Veturilo znowu spóźnione | | targowek.info

Veturilo znowu spóźnione

Miejskie rowery nie dojechały na Targówek na majówkę. Nie zaczął się nawet montaż stojaków, więc na dzielnicowe wypożyczalnie poczekamy jeszcze długo. 

 

Najpierw mia być marzec, ale pierwsze spóźnienie można wybaczyć, bo plany pokrzyżowała zima. Wypożyczalnie rowerów w centrum i na Pradze udało się uruchomić dopiero na początku kwietnia. W tym terminie ruszyła też jedyna do tej pory stacja w naszej dzielnicy – na Radzymińskiej przy ul. Piotra Skargi. Kolejne 30 wypożyczalni, m.in. na Białołęce, Żoliborzu i pozostałe pięć stacji na Bródnie, Zaciszu i na Targówku miało się pojawić w cztery tygodnie po wiosennym uruchomieniu systemu.

Idealnym terminem wydawał się długi weekend majowy: pogoda świetna na rower i wiele osób miałoby czas, żeby zapisać się i przekonać do Veturilo. Nic z tego. Sprawdziliśmy wczoraj – stacji oczywiście wciąż nie ma, ale nawet nie zaczęły się żadne przygotowania do ich instalacji.

Za obsługę stojaków i wypożyczalni odpowiada firma NextBike, która podpisała umowę  z Zarządem Transportu Miejskiego. Za stację na Piotra Skargi odpowiada bezpośrednio ZTM. Ale umowę na kolejne wypożyczalnie z ZTM podpisała dzielnica  Targówek. Z naszych informacji wynika, że to lokalny ratusz ma przygotować grunt na wypożyczalnie i wtedy dopiero NexBike przywiezie stojaki i rowery. Na razie w miejscach przyszłych stacji nic nie wskazuje, żeby komuś śpieszyło się z uruchomieniem systemu na Targówku. Szkoda, tym bardziej, że udało się usunąć większość usterek i od kilku dni system działa bardzo sprawnie.

********Aktualizacja***********

Niestety dochodzą do nas złe wieści. Nasza czytelniczka Eliza zapytała o stacje u operatora systemu. Dostała taką wiadomość:

Stacja Urząd Dzielnicy Targówek zostanie otwarta w najbliższych miesiącach. Niestety nie jestem w stanie podać Pani dokładniejszej daty.

 


 

Przypomnijmy, że pozostałe stacje znajdą się w tych miejscach:

 • Rondo Żaba
 • Ratusz przy Kondratowicza
 • Dom Kultury Zacisze
 • skrzyżowanie Rembielińskiej z Kondratowicza
 • pod Teatrem Rampa w Parku Wiecha
 • na skrzyżowaniu Chodeckiej z Balkonową

 

veturilo_targowek

Jak widać wypożyczalnia przy ul. Piotra Skargi cieszy się momentami ogromny powodzeniem / fot. targowek.info
Jak widać wypożyczalnia przy ul. Piotra Skargi cieszy się momentami ogromny powodzeniem / fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Veturilo znowu spóźnione

 • 2 maja 2013 o godz. 12:20

  Wygląda na to, że nowy burmistrz z SM Bródno nie lubi rowerów. Szkoda, że akurat rowery stały się elementem rozgrywek politycznych :(

 • 2 maja 2013 o godz. 12:20

  Nowy burmistrz to olewa sprawę.

 • 2 maja 2013 o godz. 12:23

  Najważniejsze, że 6 maja (w poniedziałek o 12!) zagra orkiestra Poczesnego za kilkanaście tysięcy, a rowery? – Poczesny nie jeździ na rowerze

 • 2 maja 2013 o godz. 12:29

  Aha, byłbym zapomniał. Start rowerów m.in. na Targówku miał być miesiąc po otwarciu stacji z poprzedniego roku (czyli nie 1 marca, tylko 1 kwietnia)

 • 2 maja 2013 o godz. 12:38

  Dzięki Redakcjo za informację ! Widać, nowy burmistrz nowe porządki. Czyli w tym roku na Veturilo nie mamy szans. Ciekawe gdzie te 15 tys. za stację wypłynie.
  No i absurdem jest, że na stronie UD Targówek jest reklamowane Veturilo.

 • 2 maja 2013 o godz. 14:19

  Dzięki Poczesny i SM Bródno, że robicie z Targówka zadupie Warszawy. Propozycja przyłączyć Targówek do powiatu Wołomińskiego, tam na pewno orkiestra Poczesnego znalazłaby uznanie

 • 3 maja 2013 o godz. 00:19

  nowy B chyba nie wiele „lubi” masakra. twierdzi, że ma „dziurę budżetową” i musi ją załatać. Najpierw łączeniem klas w szkołach a teraz rowerami – jestem ciekawa co dalej – gratuluje nowego burmistrza naszej dzielnicy :) Może ma „plana”

 • 3 maja 2013 o godz. 22:25

  czego wy oczekujecie od tej wladzy / Wspoldzielniczesniej PO teraz PIS i prezes licza na rogatkach turystow z zagranicy odwiedzajacych targowek na potege targowek/

  co to za ciemnogrod.

 • 4 maja 2013 o godz. 21:15

  przecież nowy burmistrz jest od miesiaca…. Przygotowania to decyzje „starego”burmistrza. Dziwnym trafem nie protestowaliscie tak – gdy ten sam Antonik byl w koalicji z PO – hipokryzja?

 • 5 maja 2013 o godz. 23:18

  „Nowy” burmistrz jest od 6 lat!!! Spółdzielnia Bródno z Antonikiem była w koalicji z PO, a teraz z Poczesnym wygryźli dawnych wspólników i sami łupią Targówek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.