Noc Muzeów na Bródnie i Targówku [AKTUALIZACJA]

11
Share

Żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji organizowanych w mieście, powinniśmy mieć cały tydzień zwiedzania. My skupiamy się na Nocy Muzeów bez wyjeżdżania z dzielnicy. Też zejdzie się Wam do rana.

 

Czy jest Noc Muzeów nie trzeba już tłumaczyć – nawet najbardziej zakurzone muzea nagle zyskują drugą młodość, panie z obsługi stają się miłe i nie krzyczą za niewłożenie ochraniaczy na buty. W tę jedną Noc (z soboty na niedzielę 18/19 maja)  203 placówki kulturalne w Warszawie otwierają się na zwiedzających, w dodatku za darmo. Do tego po mieście jeżdżą malownicze ogórki i z jednego końca Warszawy na drugi przemieszczają się tysiące rozbawionych osób.

Na Targówku – a dokładnie na Bródnie i Zaciszu – można nocną trasę  zacząć albo skończyć. W sobotę ma być bardzo ciepło, więc ta noc pewnie znowu będzie niezapomniana.

Park Rzeźby

Muzeum Sztuki Nowoczesnej wspólnie z dzielnicą zaprasza na wyjątkowe zwiedzanie Parku Rzeźby w Parku Bródnowskim. Na punkt zbiórki wyznaczono… pawilon Emilki przy ul. Emilii Plater, skąd chętnych do Parku zabierze „Marzyciel”, czyli złoty autobus Pawła Althamera. Wyjazdy o godz. 20 i 22.10. Po drodze i w trakcie spaceru po  parku zwiedzającym towarzyszyć będzie muzealny przewodnik.

A co z mieszkańcami dzielnicy, którym nie chce się jechać do centrum, bo park mają pod domem?  Jakieś pół godziny po odjeździe szukajcie w okolicach parku złotego autokaru. Raczej nie da się go przeoczyć:

Marzyciel - złoty autobus Pawła Althamera / fot. openartprojects.org

Marzyciel – złoty autobus Pawła Althamera / fot. openartprojects.org

 

AKTUALIZACJA: W ostatniej chwili podjęto decyzję o jeszcze jednym wyjeździe złotego autobusu – oprócz opisanych przez nas dwóch wyjazdów, około północy wyruszy z centrum trzeci kurs autokaru z Pawłem Althamerem, który dotrze w nasze okolice (konkretnie na skrzyżowanie ul. Kondratowicza i Chodeckiej przy Togunie) ok. godz. 00:15. Na autokar i mieszkańców Targówka będzie tam czekała… grupa dzielnicowych radnych z Krzysztofem Miszewskim na czele, którzy na tę noc wcielą się w role przewodników po Bródnie i okolicach.

 

Domek Herbaciany

Na godz. 21 zaprasza przewrócony w środku parku Domek Herbaciany. W Noc Muzeów zacznie się tu projekt AKME Jaśminy Wójcik. Szczegóły na razie trzymane są w tajemnicy, ale będzie to jakaś nowa interpretacja domku. To jednocześnie otwarcie centrum kultury, które będzie tu działało w weekendy od czerwca do końca lipca.

akme

 

Dom Kultury Zacisze

Będzie też co robić na Zaciszu. Tutejszy Dom Kultury przygotował bogatą ofertę i to – co na Nocy Muzeów rzadkie – także dla dzieci. Jeśli uda wam się odciągnąć je od dobranocki, to na godz. 19 możecie przyjść na twórcze budowanie z klocków Lego.

To nie jedyne atrakcje. Hasłem Nocy w DK Zacisze jest Architektura. W programie znajdujemy:

  • wystawa malarstwa Marii Kiesner (architektura na tle nieba)
  • LEGO twórcze budowanie dla młodszych i starszych,
  • mała architektura w akwareli dla dorosłych,
  • Best Off czyli pokaz najlepszych filmów polskiego kina niezależnego,
  • budowa architektury miejskiej – kartonowe puzzle,
  • muzyka obrazowa – Koncert ViNATi – Mariusza Żółkiewki (najpopularniejszy wykonawca na MySpace w lutym 2013)
  • 21.30 pokaz ognia.

DK_Zacisze

Dom Kultury Świt

Świt zaprasza na godz. 19 na pokaz filmu „Cwaniak” z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka. Ukraińska produkcja z 1929 roku wyreżyserowana przez Mikołaj Szpikowskiego trwa 78 minut. Tuż po premierze została zdjęta przez cenzurę i na wiele lat zapomniana. Akcja dzieje się w Kijowie, gdzie spokojne życie przedsiębiorczego mieszkańca Apollona Szmigujewa zakłócone zostaje przez wybuch wojny domowej w Rosji.

Multikino

Pod Noc Muzeów po raz pierwszy w tym roku próbują się podczepić sieciowe kina. Nasze lokalne Multikino kusi darmowym wejściem dla jednej osoby z pary: widz kupujący między godz. 22.00 a 1.00 bilet na film otrzyma drugi gratis. W nocnym repertuarze m.in.: „Wielki Gatsby” z DiCaprio i Mulligan, polski film „Oszukane” i „Przelotni kochankowie” Pedro Almodóvara.

 


Na razie tyle wydarzeń znaleźliśmy w naszej dzielnicy. Jeśli coś się jeszcze pojawi, to na pewno będziemy was informować. Jeśli szukacie atrakcji poza Targówkiem (dużo dzieje się na Pradze), to cały program znajdziecie tutaj.

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx