903 – specjalny autobus ze Stadionu Narodowego

2
Share

Zapamiętajcie numer autobusu 903 – po każdej większej imprezie na Stadionie Narodowym odwiezie was bezpośrednio do domu na Targówek i Bródno. Na przykład właśnie dzisiaj.

fot. ZTM

fot. ZTM

Dopiero teraz zorientowaliśmy się, że to nie przypadek, a konsekwentne (choć bardzo ciche) działanie ZTM. O dziwo, tym razem nie chodzi o kasację połączeń, a wręcz przeciwnie: o specjalną linię autobusową łączącą Stadion Narodowy na Pradze Południe z naszą dzielnicą.

Linia 903 jest uruchamiana tylko w nocy i tylko na zakończenie wielkich imprez odbywających się na stadionie. Po raz pierwszy autobusy z tym numerem pojechały po zeszłorocznym meczu Polska – Portugalia. Potem kursowały m.in. podczas koncertu Madonny, Orange Warsaw Festival oraz paru innych meczów i występów.

Trasa początkowo się zmieniała, ale zawsze wiodła spod Stadionu Narodowego przez Targówek Mieszkaniowy na pętlę Bródno-Podgrodzie. Od pewnego czasu 903 jeździ zawsze tak samo: RONDO WASZYNGTONA – al. Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE (i tylko w tą jedną stronę – z Bródna na stadion tymi autobusami nie dojedziecie).

Warto zapamiętać ten numer, bo wygląda na to, że ZTM zamierza uruchamiać 903 przy każdej większej imprezie na stadionie. Gdy więc po meczu czy koncercie zobaczycie autobus z takim numerem na przystanku, wsiadajcie do niego i bezpiecznie wracajcie do domu. Tak jak dzisiaj, po koncercie Paula McCartney’a, gdy specjalna linia zacznie jeździć z Ronda Waszyngtona ok. godz. 23:30 i będzie kursować do ok. 1 w nocy w niedzielę.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx