Akrobaci z Targówka rządzą! I szukają pieniędzy | | targowek.info

Akrobaci z Targówka rządzą! I szukają pieniędzy

O tym, że w klubie DKS Targówek od pokoleń trenują najlepsi akrobaci sportowi w Polsce, wie każdy szanujący się mieszkaniec naszej dzielnicy. Ale… DKS nie jest jedyny! Na Bródnie rośnie nam druga akrobatyczna siła: UKS.

DSC09040aaa
fot. UKS

W nazwie różni je tylko jedna literka (DKS to Dzielnicowy Klub Sportowy, UKS to Uczniowski Klub Sportowy), ale różnic jest więcej. DKS istnieje od ponad pół wieku na ul. Kołowej, UKS „tylko” od 2000 r. przy OSiRze na Łabiszyńskiej. Akrobaci „dzielnicowi” prowadzą sekcję dla dzieci, ale oczkiem w głowie są świetni seniorzy. „Uczniowie”, jak sama nazwa wskazuje, skupiają się na młodzieży szkolnej. Też świetnej.

Z rozegranych w Rzeszowie na początku czerwca 2013 r. Mistrzostw Polski w Akrobatyce Sportowej zawodnicy DKS-u wywieźli dwa srebrne medale (dwójki mężczyzn i trójki kobiet seniorów), natomiast UKS-u jedno złoto (dwójki mieszanej – grupa wiekowa 11-16) i 5. miejsce juniorskiej trójki kobiet dzielnie rywalizującej razem z seniorami. W punktacji drużynowej mistrzostw DKS Targówek zajął 5 miejsce w Polsce, zaś UKS Targówek 11.

Niestety, sportowe sukcesy na zawodach nie przekładają się na sukcesy finansowe. „Nasz klub poszukuje sponsorów aby móc dalej funkcjonować i realizować swoją działalność sportową. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt” – apeluje na swojej stronie internetowej DKS.

fot. UKS
fot. UKS

Nie lepiej jest w UKS. Dwa zespoły (łącznie piątka zawodników) zostały powołane do reprezentacji Polski i szykują się na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w październiku w Portugalii. Lecz…

„Koszt wyjazdu na Mistrzostwa Europy to 5 tys. na jedną osobę. Klub nie dysponuje takimi funduszami. Niewielki procent pokryją rodzice. Szkoda by było zmarnować tyle pracy i wyrzeczeń ze względu na brak środków…” – martwi się Katarzyna Zabierowska, trenerka bródnowskiego klubu.

Jeśli więc przypadkiem znacie kogoś, kto mógłby wesprzeć finansowo akrobatów z Targówka, pokażcie mu ten artykuł i adresy stron internetowych klubów: DKS oraz UKS Targówek…

 

Zdjęcia i filmy z udziałem akrobatów DKS znajdziecie tutaj.

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Akrobaci z Targówka rządzą! I szukają pieniędzy

 • 18 czerwca 2013 o godz. 08:36

  Akrobaci są super, czego nie można powiedzieć o naszych Władzach Dzielnicy. Chcą odebrać klubowi teren i halę w której ćwiczą. W sądzie jest sprawa o odebranie im tego co użytkowali od ponad 30 lat a nawet więcej. O dotacjach to szkoda gadać. Wszystko dlatego, że ten sport jest niemedialny i mało kogo obchodzą godziny, dni, miesiące i lata spędzone na macie. Lepiej się oklaskuje bramkę na meczu futbolowym niż zrobienia figury akrobatycznej na którą pracuje się latami.
  Hańba, jak można mówić o krzewieniu sportu i popularyzowaniu kultury fizycznej czy w ogóle jakichś zajęć dla młodzieży jak chce się pozbawić klub środków do istnienia.
  To na być działalność prospołeczna ? To po prostu szukanie wszędzie kasy i kasy bo pewnie na te grunty już czeka jakiś inwestor a w „Ratuszu” już ktoś rączki zaciera widząc świetny interes.
  Zniszczyć wszystko byleby kręcił się biznes.

 • 18 czerwca 2013 o godz. 08:51

  kiedyś chodziłem akrobatykę na GKP…. pamiętam te zagrzybiałe szatnie, ten stary sprzęt.

  Do pajaca wyżej. zmień ten nick lemingu. Chciałbym być lemingiem, co nie?

 • 18 czerwca 2013 o godz. 08:52

  Chciałbyś być Januszem, co? Jesteś zwykłym cymbałem słoikowo zaciszańskim

 • 18 czerwca 2013 o godz. 09:09

  Widzę, że towarzystwo iście wykwintne się tu wypowiada. SUKCESÓW !!

 • 18 czerwca 2013 o godz. 10:29

  Januszku,powiem ci delikatnie:uciekaj stąd balasie

 • 18 czerwca 2013 o godz. 10:57

  DO TARGÓWEK INFO! ! Wprowadzić logowanie się na forum, bo jak widać pazie, lemingi, słoje, imbecyle szaleją tutaj.

 • 18 czerwca 2013 o godz. 11:10

  Do wszystkich „miłych inaczej”

  Wstyd mi za was, że jesteście tacy chamscy !
  Jakby trzeba by było się logować to waszych tekstów tu pewnie by nie było bo TAKIEGO CHLEWU nikt by tu nie wpuścił.
  KULTURY bo nic innego nie wypada napisać.
  Jeżeli takie ćwoki tu się wypowiadają to aż nie chce się tu zaglądać i to powinno być tematem dla TARGÓWEK INFO !

 • 18 czerwca 2013 o godz. 11:11

  Nie ma co komentować tych obraźliwych wypowiedzi. Widać, że towarzystwko oprócz docinków, nie ma nic konkretnego do powiedzenia. Po prostu matoły

 • 18 czerwca 2013 o godz. 11:13

  Januszu dobrze napisałeś w sprawie DKS Targówek, jestem za

 • 18 czerwca 2013 o godz. 19:45

  Brak kultury to glownie przejawiaja słoiki i kozaki z korporacji (harują 24 h zeby miec samochod sluzbowy i telefon) smiech na sali. zwykle przyjezdne przy***`

 • 19 czerwca 2013 o godz. 07:16

  A ja bym propojnował kasować głupie posty, które są nie na temat. Jak ten powyzej wyżej.
  Tak wogóle dziennikarze/redaktorzy powinni zająć się edytowaniem całej tej „dyskusji” na temat pochodzenia mieszkańców Warszawy. Wycieli by każdy negatywnie i agresywnie zabarwiony wpis i temat by umarł śmiercią naturalną.

 • 19 czerwca 2013 o godz. 08:54

  to nigdy nie umrze, dopóki słoiki nie bede okradać Warszawy!

 • 19 czerwca 2013 o godz. 21:37

  było by fajnie gdyby za każde wyzwisko wpłacać 10 pln na konto dla sportowców którym brakuje na wyjazd turniejowe czy treningi. To fantastyczne, że w tej zapyziałej dzielnicy jest grupa ludzi realizująca pasje sportowe i osiągająca sukcesy do tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.