Białołęka zmienia nam metro: inna stacja Zacisze, brak Rembielińskiej | | targowek.info

Białołęka zmienia nam metro: inna stacja Zacisze, brak Rembielińskiej

Samorządowcy z Białołęki coraz ostrzej walczą o zmianę trasy II linii metra. Oto ich najnowsze pomysły.

Koncepcje innego przebiegu końcówki metra w naszej dzielnicy pojawiają się od kilku miesięcy. Powoli przynoszą efekt: choć do podjęcia decyzji o zmianie trasy kolejki jest jeszcze daleko, stołeczny ratusz bardzo poważnie się nad tym zastanawia. Białołęcki radny Waldemar Roszak właśnie przedstawił więcej szczegółów pomysłu forsowanego przez naszych północnych sąsiadów, o czym informuje dziś portal tvnwarszawa.pl.

Głównym celem „białołęckiego metra” jest dociągnięcie podziemnej kolejki niemal do północnych skrajów Warszawy. Ale mieszkańców dzielnicy Targówek z pewnością bardziej zainteresują dwa inne punkty:

* co już proponowano wcześniej: inne usytuowanie stacji metra na Bródnie przy ul. Kondratowicza, i rezygnacja z kolejnej stacji przy Rembielińskiej (argumenty: bliskość Trasy Toruńskiej, autostrady A2 i innych ważnych arterii, możliwość budowy parkingów P+R na 700 lub nawet 2500 miejsc, a Rembielińska jest dobrze skomunikowana z centrum tramwajami i autobusami).

* nowość!: przesunięcie stacji Zacisze z obecnie planowanej lokalizacji przy ul. Codziennej bezpośrednio nad kanałek Bródnowski, w okolice ul. Rolanda (argumenty: stąd będzie bliżej do stacji mieszkańcom wielkich osiedli mieszkaniowych planowanych w okolicach Gilarskiej – chodzi o zabudowę pola PGR oraz sąsiednie osiedle wojskowe).

fot. tvnwarszawa
Nowe położenie stacji Zacisze wg propozycji Białołęki /fot. tvnwarszawa

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie tvnwarszawa.pl

PRZECZYTAJ TEŻ:

37 komentarzy na temat “Białołęka zmienia nam metro: inna stacja Zacisze, brak Rembielińskiej

 • 21 czerwca 2013 o godz. 12:46

  Ta zmiana trasy może wcale nie jest taka głupia, choć budowa stacji nad kanałkiem będzie oznaczała rozwalenie promenady spacerowej, którą właśnie w tej chwili zaczynają tam budować…

 • 21 czerwca 2013 o godz. 12:46

  Jakim prawem wieśniaki z Białołęki, którzy często płacą podatki w mieście Ojców, mają prawo do metra. Bródno to ludzie gdzie od lat podatki sa płacone do kasy Warszawy.

 • 21 czerwca 2013 o godz. 12:50

  Kolejny rysunek małego Kazia. Kreska przebiega przez osiedla mieszkaniowe zamiast w ciągu ulic. Rozumiem, że budowa tarczą a nie metodą odkrywkową. Radni Białołęki zburzyliby pół Zacisza, aby podciągnąć linię do kilku obór i chlewików.

 • 21 czerwca 2013 o godz. 12:51

  ahhahahahaha najpierw zbudujcie metro na Trockiej a nie bierzecie sie za białą łąkę.

 • 21 czerwca 2013 o godz. 13:05

  Won z takimi pomyslami!!! Niech przebieg II linii bedzie taki jak pierwotnie zakładano.

 • 21 czerwca 2013 o godz. 13:12

  @RAJAX:
  Porównaj sobie wpływy do budżetu Warszawy z Targówka i z Białołęki i dopiero się wypowiadaj.

 • 21 czerwca 2013 o godz. 13:37

  Widzę świetną lokalizację stacji metra na Zaciszu: centralnie pod kanałkiem!

 • 21 czerwca 2013 o godz. 13:42

  Po co metro na 3-4piętrową Białołekę? Na Bródnie jest większe zagęszczenie ludności.
  A co to w ogóle ma być że Białołeka decyduje o przebiegu linii metra? NIech sobie sami zbudują za własne pieniądze!

 • 21 czerwca 2013 o godz. 15:01

  Zgadzam się, że lepszą lokalizacją jest ul. Kondratowicza niż Rembielińska

 • 21 czerwca 2013 o godz. 17:02

  dokładnie jak ze stacją pkp zacisze wilno jest tylko dostępna dla słoików a nie dla warszawiaków

 • 21 czerwca 2013 o godz. 17:07

  Może i Kondratowicza lepsza od Rembielińskiej, ale co to za przesuwanie stacji przez Białołękę? Poza godzinami szczytu 527 jeździ tam raz na pół godziny, jeżeli akurat ma się szczęście i przyjedzie na czas. Czy faktycznie potrzebne jest metro!? Jeszcze rok temu nie mieli nawet na nie szansy, a tera przesuwają sobie NASZE stacje jak chcą. Może jeszcze w ogóle skasować stację na Zaciszu? Usytuowanie zostało wymyślone tak, żeby stacja była jak najbardziej na środku Zacisza. I odciążyła węzeł na Młodzieńczej z jego mieszkańców. Jak zrobią metro, to autobusy stamtąd będą dojeżdżały do stacji metra, a nie do centrum.

 • 21 czerwca 2013 o godz. 17:23

  GT napisał(a):
  @RAJAX:
  Porównaj sobie wpływy do budżetu Warszawy z Targówka i z Białołęki i dopiero się wypowiadaj.

  @GT Tak się Pani/Pan oburzył/a, że aż sprawdziłam. Wpływy do budżetu Targówka: ok. 89 mln zł, wpływy do budżetu Białołęki ok. 77 mln zł. Myślę, że komentarz jest zbędny. Chociaż nie… lepiej napiszę – następnym razem, zanim Pan/Pani kogoś poprawi, proszę sprawdzić najpierw osobiście.

 • 21 czerwca 2013 o godz. 17:56

  do Sylwia: brawo za odpowiedź temu słojowi. Najlepsze jest to, że na białołece mieszkają jak w puszce. Okno w okno, od przystanku autuboswego idzie sie jak do getta. 3/4 to przyjezdni, wzieli kredyt na mieszkanie i wielcy WARSZAWIACY! WON!

 • 21 czerwca 2013 o godz. 21:13

  @HÓBert

  A teraz jełopie podziel te sumy przez liczbę mieszkańców (Targówek – 123214, Białołęka – 89324).

  W przeliczeniu na osobę mieszkaniec Białołęki płaci 862,03 zł podatków, mieszkaniec Targówka 722,32 zł.

  I uwzględnij to, że dzielnica ta stale się rozwija i niedługo będzie tam znacznie więcej mieszkańców niż na Targówku.

  Uważam za sensowne przeniesienie stacji na Białołękę. Stacja ta będzie służyć nie tylko mieszkańcom Białołęki, ale wielu tysiącom podwarszawskich miejscowości. No chyba, że wolimy by samochody z rejestracjami WWL, zalały Targówek?

 • 21 czerwca 2013 o godz. 22:30

  podoba mi się nowa trasa. wyraźnie wyprostowanie jej przebiegu, przesunięcie w rejony o większym zagęszczeniu zabudowy i o większym potencjale rozwoju, metro dla domków jednorodzinnych było śmiesznym rozwiązaniem.

 • 21 czerwca 2013 o godz. 22:38

  do Mieszkańca Targówka – idealny nick. MIESZKANIEC! Ani Warszawiak, ani obywatel. Zwykły słojowy mieszkaniec, który za rok będzie mieszkał w Tłuszczu, potem Mysiadle, aż w końcu wyląduje w Białymstoku. WWL już zalały Targówek i Warszawę. Najpierw metro na Targówku a potem pogadamy o wiosce – Białołeka.

 • 21 czerwca 2013 o godz. 23:16

  mimo iz stacja na Zaciszu wypadlaby pod samym nosem, to te rozwiazanie dla pola PGR i Białołeki/Lewandowa (bo nie wiem jak dalej ma leciec linia) to duze odciazenie komunikacyjne. Jak sami zauwazyliscie jest ich tam jak mrowkow, istne getto (kto qrwa robil tam plan zagospodarowania terenu) jedna ulica z waskim chodnikiem i brakiem glupiego parkingu a mieszkan…
  wracajac do tematu latwiej dojechac spod FitFun’u do dw gdanskiego czy przyszlosciowej stacji na Kondratowicza, niz im w nasze tereny. Nie pałam do nich miloscia bo obnizaja stawki płacowe w miescie a co niektorzy pluja an moje miasto, ale bywaja tez cywilizowani i to tez ludzie szukajacy swojego miejsca.

 • 21 czerwca 2013 o godz. 23:31

  @JAN:
  „Idiotów nie sieją, sami się rodzą”.
  Nie wiem dlaczego to „powiedzenie” zawsze mi przychodzi na myśl, gdy czytam twe komentarze.

 • 22 czerwca 2013 o godz. 08:21

  Jeśli chodzi o metro, to Białołęka daje konkretniejsze argumenty niż Targówek. Rembielińska jest dużo lepiej skomunikowana niż wschodnia Białołęka. Myślę że mieszkańców Bródna wystarczy wybudowanie przystanku kolejowego WARSZAWA RONDO ŻABA z przesiadką w tramwaj. Czas dojazdu do Centrum taki sam jak metrem okrężną drogą przez Zacisze.

  I proszę bez wyzywania się od słoików bo kto najgłośniej krzyczy…

 • 22 czerwca 2013 o godz. 11:39

  ŻĄDAMY DOSTĘPU DO METRA 2 LINII – ZE STACJA NA ZACISZU !!!
  MY – ZACISZANIE – MAMY JUŻ DOŚĆ PODRZĘDNEGO TRAKTOWANIA – JAK JAKIEJŚ WIOCHY ..BEZ DOFINANSOWANIA I DBANIA -O INTERESY ZACISZA – GMINY TARGÓWEK – ORAZ URZĘDU M. ST .WARSZAWA…..
  NIE ZABIERAJCIE NAM MOŻLIWOŚCI DOSTĘPU DO METRA .
  LEPIEJ NIECH JE BUDUJĄ DŁUŻEJ I DROŻEJ ; ALE TAK – ABY JAK NAJWIECEJ LUDNOSCI Z MACHY DZIELNIC TEŻ MOGLO Z TAJ 2- giej LINII KORZYSTAĆ
  ZACISZE – POTRZEBUJE DRUGIEJ LINII METRA – POTRZEBUJE INNYCH INWESTYCJI ; POTRZEBUJE KASY .
  ODDAJCIE NAM NALEŻNĄ KASĘ I ….SZANUJCIE ZACISZAN …z ZACISZA ( MIASTA -OGRODU -( PRECZ DILEROM OD NASZYCH ZAGOSPODAROWANYCH – PRZEZ MIESZKAŃCÓW Z POKOLENIA NA POKOLENIE ..OGRODÓW WYPOCZYNKOWYCH …DZIALEK .

  JERZY WALCZUK -Mieszkaniec od 1960 -tego roku …w miejscu BARDZO BRZYDKIEJ -ULICY PSZCZYŃSKIEJ….zaniedbanej przez tyle lat przez kolejne ZŁODZIEJSKIE SAMORZĄDY ORAZ KRWIOPIJCZE WŁADZE MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWA.

 • 22 czerwca 2013 o godz. 11:42

  WŁADZA DLA LUDU –

 • 22 czerwca 2013 o godz. 11:57

  ZACISZANIN – BRZMI DUMNIE !
  KURDE FELEK – ALE PANI G-W
  I CAŁA TA ADMNINISTRACJA PAŃSTWOWO – TERYTORIALNA
  POTRAFI ODEBRAĆ NIE TYLKO KASĘ – NASZĄ -NAM NA INWESTYCJE TU- NA ZACISZU POTRZEBNA ; ALE NAWET NADZIEJE NA LEPSZE ŻYCIE – BO ZA PRAWDĘ ..I DALIBOG ILEZ OBIETNIC ..PRZESZŁO KOLO NOSA …ILEŻ KLAMST SŁYSZAŁ …ORAZ ZAPEWIEŃ I PROGRAMÓW NAPRAWCZYCH ..TAKI STARY CZLOWIEK W CIĄGO 60 -ciu LAT ŻYCIA – TU W JEDNYM MIEJSCU …-W WARSZAWI …ale NAJWIEKSZEJ WSI …w PODDZIELNICY – ZACISZE .
  WSTYD I HAŃBA DLA CAŁEJ TEJ WŁADZY RZECZY POSPOLITEJ – A SZCZEGÓLNIE ;
  KRNĄBRNEMU ; ZADUFANEMU WE WŁASNE PRZEKONANIA ; BEZPARDONOWEMU ; ZACHŁYŚNIETEMU WŁADZĄ ; NIELICZĄCEMU SIĘ Z OBYWATELAMI POLSKI – –…NIE POKORNA …PLATFORMĄ – NIE …OBYWATELSKĄ …..BO TO HIPOKRYZJA I ŚMIERTELNE NIEPOROZUMIENIE …SZKODLIWE -POLAKOM.
  OBY NIE MOGLI ZASNĄĆ PO NOCACH I ABY PRZEŚLADOWAŁY ICH WYRZUTY SUMIENIA – DO KOŃCA ICH DŁUGIEGO ŻYWOTA -CO JUŻ NIE DŁUGO WRAZ Z ICH STAROŚCIĄ CZEKA …O; JAKŻE ŁATWOWIERNI….TYM BOGATYM NARODOM …

 • 22 czerwca 2013 o godz. 11:59

  ZACISZANIN – BRZMI DUMNIE !
  KURDE FELEK – ALE PANI G-W
  I CAŁA TA ADMNINISTRACJA PAŃSTWOWO – TERYTORIALNA
  POTRAFI ODEBRAĆ NIE TYLKO KASĘ – NASZĄ -NAM NA INWESTYCJE TU- NA ZACISZU POTRZEBNA ; ALE NAWET NADZIEJE NA LEPSZE ŻYCIE – BO ZA PRAWDĘ ..I DALIBOG ILEZ OBIETNIC ..PRZESZŁO KOLO NOSA …ILEŻ KLAMST SŁYSZAŁ …ORAZ ZAPEWIEŃ I PROGRAMÓW NAPRAWCZYCH ..TAKI STARY CZLOWIEK W CIĄGO 60 -ciu LAT ŻYCIA – TU W JEDNYM MIEJSCU …-W WARSZAWI …ale NAJWIEKSZEJ WSI …w PODDZIELNICY – ZACISZE .
  WSTYD I HAŃBA DLA CAŁEJ TEJ WŁADZY RZECZY POSPOLITEJ – A SZCZEGÓLNIE ;
  KRNĄBRNEMU ; ZADUFANEMU WE WŁASNE PRZEKONANIA ; BEZPARDONOWEMU ; ZACHŁYŚNIETEMU WŁADZĄ ; NIELICZĄCEMU SIĘ Z OBYWATELAMI POLSKI – –…NIE POKORNA …PLATFORMĄ – NIE …OBYWATELSKĄ …..BO TO HIPOKRYZJA I ŚMIERTELNE NIEPOROZUMIENIE …SZKODLIWE -POLAKOM.
  OBY NIE MOGLI ZASNĄĆ PO NOCACH I ABY PRZEŚLADOWAŁY ICH WYRZUTY SUMIENIA – DO KOŃCA ICH DŁUGIEGO ŻYWOTA -CO JUŻ NIE DŁUGO WRAZ Z ICH STAROŚCIĄ CZEKA …O; JAKŻE ŁATWOWIERNI….TYM BOGATYM NARODOM …

 • 22 czerwca 2013 o godz. 14:31

  do OW: bo jestes słoikiem bez tożsamości :) so sad!

 • 23 czerwca 2013 o godz. 19:37

  Powinni najpierw wybudować metro zgodnie z pierwotnym planem jak miało na Bródnie, a potem sobie dobudować odnogę od stacji, która ma być przy ratuszu Targówek na Białołękę i stopniowo rozbudowywać sobie wraz z rozwojem tej dzielnicy. Tak jest rozsądniej.A w przyszłości umożliwiłoby to przedłużenie linii metra od stacji Bródno przez Wisłę do pl. Wilsona (np. wierzchem na planowanym moście Bródnowskim/Krasińskiego). W ten sposób i Targówek i Białołęka dużo by zyskała.

 • 23 czerwca 2013 o godz. 21:33

  Do FELELEK. Czy wiesz jak często jeździ obecnie SKM? Raz na godzinę. Z takaą częstotliwością to mógłby jeździć ekspres z Gdańska do Warszawy a nie środek lokomocji w mieście. Nie określiłbym tego dobrą komunikacją. Stacje Torunska , praga a nawet Zaba lezą na uboczu. Infrastruktura tych stacji jest żalosna (uszkodzone windy, brak przejsc podziemnych, udogodnien dla niepelnosprawnych) Trasa metra została wytyczona, ktoś za to wziął pieniądze. Nie chce aby ktoś robił to jeszcze raz za nasze pieniądze.

 • 23 czerwca 2013 o godz. 22:17

  Myślę, że lepiej wygiąć linię metra, za stacją TARGÓWEK 2, zaraz za blokami ulicy Askenazego nr1 i ul Askenazego nr3, poprowadzenie kolejki metra w śladzie ul. Nowo – Trockiej, aż do dawnego PGR BRÓDNO (stacja TARGÓWEK 3), a tam wygiąć linię metra łukiem w prawo, wzdłuż ulicy św.Wincentego i dalej do Białołęki Wschodniej, wzdłuż TOG od Osledla Derby.

 • 24 czerwca 2013 o godz. 11:11

  durnowatość ludzka nie zna granic, a durnowatość radnych Targówka i Białołęki to studnia artezyjska, w której głupota jednych podnosi poziom głupoty tych drugich.

  1. beznadziejne skomunikowanie Białołeki i brak infrastruktury drogowej tam, wynika z braku uchwalenia odpowiednich Miejscowych Planów w odpowiednim czasie. teraz już jest za późno i wszystko „wisi” na ul Głębockiej
  2. zablokowanie tramwaju na Białołękę przez Targówek = wyciaganie metra z Targówka na Białołękę
  3. przebieg metra po Targówku i Zaciszu proponowany przez Białołęckich dygnitarzy pokazuje ich tępotę i upośledzenie umysłowe. Mam nadzieję, że ktoś ostrą skalówką po łapach zdzieli tych „artystów”.

  RĘCE PRECZ OD TARGÓWKA – chciało by się krzyknąć.

 • 1 lipca 2013 o godz. 15:59

  Na szczęście Wykonawca przetargu dla Miasta zna się na rzeczy i żadnego przesunięcia stacji Zacisze nie bedzie. Nie ma tez większego sensu budowa odgałęzienia – jasno wynika z opracowania.

 • 3 lipca 2013 o godz. 16:05

  Jak zwykle Za nic ma się mieszkańców i właścicieli nieruchomości na Zaciszu.Dlaczegóż to planuje się puszczenie metra bezpośrednio pod domkami mieszkańców Zacisza?
  Poprzednia wersja lini metra przynajmniej miała na uwadze mieszkańców. Linia w większości planowana była pod ulicami – Łokietka, Nowocodzienną. Teraz będą puszczać nam metro bezpośrednio pod naszymi domkami.
  Do Du.y takie zmiany!!!

 • 9 lipca 2013 o godz. 14:32

  Białołęka czy Targówek – jeden wieli wiejski syf.

 • 9 lipca 2013 o godz. 15:21

  IWAN: a ty gdzie mieszkasz? Może mi powiesz, że Ursynów czy Wilanów czy inna dzielnica to nie syf? Pewnie jesteś słoik i uważasz, że twoja wieś albo dzielnica jest lepsza od innych? Śmiech na sali.

 • 17 lipca 2013 o godz. 11:54

  Tramwaj a nie metro. Pomeldować się i płacić podatki w Warszawie a nie gdzie indziej. Korzystać z komunikacji a nie jeździć na Służew samochodem. I mniej gadać, że się jest z Warszawy jak się mieszka na Regatach Derbach czy gdzie tam a w dowodzie Szepietowo, czy inna pipidówa.

 • 11 sierpnia 2013 o godz. 20:36

  Wszystko pięknie i ładnie, tylko kiedy oni dociągną to na Targówek?

 • 20 grudnia 2013 o godz. 12:25

  Uważam, że to bardzo dobry pomysł aby trasa II linii metra biegła na Białołękę, gdzie buduje się coraz więcej osiedli i przybywa mieszkańców. Mieszkam na Bródnie od urodzenia i uważam, że nikomu korona z głowy nie spadnie jak podjedzie sobie jeden dwa przystanki autobusowe w kierunku urzędu. Na Bródnie nie ma gdzie wybudować parkingu. Natomiast na Białołęce mieszkają słoiki tak samo jak w pozostałych częściach miasta, nie rozumiem czemu przykleiła się do Białołęki opinia mieszkającej tam wiochy. Nie każdego stać na kupno mieszkania w cenie 10.000zł/mkw na Żoliborzu, więc mniej zamożniejsi warszawiacy kupują mieszkania na Białołęce czy Wilanowie gdzie ceny mieszkań są akceptowalne.

 • 27 października 2020 o godz. 22:20

  how much is viagra canadian pharmacy viagra canadian pharmacy generic viagra

 • 30 października 2020 o godz. 04:48

  price of viagra cheap viagra viagra prices

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.