Białołęka zmienia nam metro: inna stacja Zacisze, brak Rembielińskiej

35
Share

Samorządowcy z Białołęki coraz ostrzej walczą o zmianę trasy II linii metra. Oto ich najnowsze pomysły.

Koncepcje innego przebiegu końcówki metra w naszej dzielnicy pojawiają się od kilku miesięcy. Powoli przynoszą efekt: choć do podjęcia decyzji o zmianie trasy kolejki jest jeszcze daleko, stołeczny ratusz bardzo poważnie się nad tym zastanawia. Białołęcki radny Waldemar Roszak właśnie przedstawił więcej szczegółów pomysłu forsowanego przez naszych północnych sąsiadów, o czym informuje dziś portal tvnwarszawa.pl.

Głównym celem „białołęckiego metra” jest dociągnięcie podziemnej kolejki niemal do północnych skrajów Warszawy. Ale mieszkańców dzielnicy Targówek z pewnością bardziej zainteresują dwa inne punkty:

* co już proponowano wcześniej: inne usytuowanie stacji metra na Bródnie przy ul. Kondratowicza, i rezygnacja z kolejnej stacji przy Rembielińskiej (argumenty: bliskość Trasy Toruńskiej, autostrady A2 i innych ważnych arterii, możliwość budowy parkingów P+R na 700 lub nawet 2500 miejsc, a Rembielińska jest dobrze skomunikowana z centrum tramwajami i autobusami).

* nowość!: przesunięcie stacji Zacisze z obecnie planowanej lokalizacji przy ul. Codziennej bezpośrednio nad kanałek Bródnowski, w okolice ul. Rolanda (argumenty: stąd będzie bliżej do stacji mieszkańcom wielkich osiedli mieszkaniowych planowanych w okolicach Gilarskiej – chodzi o zabudowę pola PGR oraz sąsiednie osiedle wojskowe).

fot. tvnwarszawa

Nowe położenie stacji Zacisze wg propozycji Białołęki /fot. tvnwarszawa

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie tvnwarszawa.pl

35
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx