Cisza po burzy [DUŻO ZDJĘĆ] | | targowek.info

Cisza po burzy [DUŻO ZDJĘĆ]

Nad Targówkiem już świeci słońce, ale skutki niedzielnej nawałnicy będa trwały jeszcze długo.

Grad i ulewa, które przeszły w niedzielę po godz. 13 nad Warszawą, nie oszczędziły także naszej dzielnicy. Mnóstwo dróg na Bródnie, Targówku i oczywiście Zaciszu zostało podtopionych. Jak to wyglądało na ulicy, najlepiej pokazuje wpis na autorstwa Boschonki na naszym profilu na facebooku:

Wyszliśmy z C.H. Targówek, doszliśmy do przystanku i właśnie zaczęła się burza. Grad padał z mała przerwą 15-20 minut, lało jak nie wiem co, w 120 pływały strumienie wody, wysiedliśmy na Radzymińskiej – wszystko pozalewane, strumienie na chodnikach przy przystanku Gorzykowska, na Gajkowicza to samo, a wcześniej przy DKS autobus zalewał wodą cały trawnik i chodnik (są tam dość szerokie). Czy w tym mieście w ogóle spływa woda? Pływanie we własnych sandałach – niezapomniane. A grzmoty waliły takie, że miały echo przez minutę. To chyba w ogóle było kilka burz? Masakra.

Kilka zdjęć z dzisiejszego niedzielnego popołudnia:

 

To ostatnie zdjęcie powstało przy wjeździe na Trasę Toruńską od strony ul. Wysockiego (przy przystanku Pelcowizna). Pani Monika podesłała nam więcej niezwykłych fotografii z tego miejsca:

 

Natomiast fotografie podtopionej ulicy Codziennej i jej okolic przysłała nam pani Aleksandra:

 

Wracając na Trasę Touńską: film z zalanych szklanych tuneli opublikował na youtube Piotr Wyszyński. Choć i tak sytuacja u nas była zdecydowane lepsza niż na żoliborskim odcinku Trasy…

 

Trasa Toruńska jest w tej chwili zamknięta od Modlińskiej do Powązkowskiej i niewykluczone, że służby porządkowe otworzą ją dopiero późną nocą albo nawet dopiero w poniedziałek rano. Macie więcej informacji/zdjęć/filmów o skutkach dzisiejszej nawałnicy nad Warszawą i Targówkiem? Piszcie do nas mejle lub komentarze.

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Cisza po burzy [DUŻO ZDJĘĆ]

 • 9 czerwca 2013 o godz. 19:47

  Media uparcie powielają ten sam błąd.
  Trasa Toruńska to ulica Toruńska czyli „praski” odcinek trasy S8. Trasa AK to aleja Armii Krajowej po stronie „lewej”. A tam swoją drogą znów zalało przejazd przy ul. Marywilskiej, dzięki czemu autobusy na Żerań FSO jeździły naokoło przez Annopol.

 • 9 czerwca 2013 o godz. 23:09

  Zalało m.in. tunel dla pieszych pod stacją Zacisze – Wilno. 12 godzin po otwarciu stacji, hi hi

 • 10 czerwca 2013 o godz. 06:29

  Ten tunel to kanał burzowy hihi

 • 10 czerwca 2013 o godz. 09:04

  I co lemingi? Dalej uważacie, że HGW jest ‚czysta’? Miliardy wydane na trase AK a ona przez godzine staje się drugim basenem narodowym.

 • 10 czerwca 2013 o godz. 09:33

  @Jan, oczywiście wkurzam się na takie sytuacja ale akurat na to co się dzieje na trasie AK to HGW nic do tego, właścicielem tej drogi jest GDKiA

 • 10 czerwca 2013 o godz. 10:03

  do XYZ: węzeł Marywilska znajduje się po stronie prawej.
  do LOOP: GDDKiA jest zarządcą drogi. Właścicielem dróg krajowych i autostrad jest Skarb Państwa.

 • 10 czerwca 2013 o godz. 12:06

  Kiedy wreszcie skończą się te cholerne ulewy? Czy normalnej ciepłej wiosny i lata u nas nie będzie? Na początku wiosny była zima, a teraz leje i leje, czy to do diabła skutek „ocieplenia klimatu” którym tak nas straszą?!?!?!

 • 10 czerwca 2013 o godz. 13:02

  @TRALALALA
  Ocieplenie klimatu to wzrost sredniej temperatury w atmosferze.
  Wiaze sie to z roznymi zmianami klimatu na Ziemi. W niektorych rejonach beda to np. susze i podwyzszenie temperatury a w innych ochlodzenie i wzmozone opady.
  Wiec odpowiedz na Twoje pytanie: Tak.

 • 10 czerwca 2013 o godz. 18:35

  Nawała wodna spowodowała niestety problemy z wybijaniem szamb w domkach przy uliczkach podłączonych do przepompowni nad kanałkiem.
  Przepompownia nie dawała rady z ilością wody która wlewała się przez uliczne studzienki do kanalizacji ( o kretynach, którzy podłączyli swoje rynny pod kanalizację miejską z grzeczności nie wspomnę)

 • 11 czerwca 2013 o godz. 08:28

  Widzisz Janek gdbyś po pracy nie siedział tylko w domu a ruszył trochę 4 litery, to wiedziałbyś, że ten zalany odcinek, to odcinek na którym nie było jeszcze nic zrobione. A poza tym co miała zrobić? Przyjechać i wypić tą wodę. Nie jestem jej adwokatem, ale brak pomyślunku i głośne szczekanie jest irytujące. Lemingu…

 • 12 czerwca 2013 o godz. 23:14

  DO Qwerty: JEsteś przyjezdny, więc w sprawach Warszawy, japa w kubeł. Jedyne co możesz to pod noskiem sobie powiedziec, co ci nie pasuje. HGW okrada Warszawa i każdy normalny człowiek, będzie za odwołaniem kogolwiek na tym stanowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.