Koniec III ligi – czy GKP Targówek skończy jak Polonia? | | targowek.info

Koniec III ligi – czy GKP Targówek skończy jak Polonia?

III liga zakończyła wczoraj sezon. Piłkarze z Targówka znów wygrali i zajęli w tabeli świetne miejsce – a jednak przyszłość klubu rysuje się w czarnych barwach. Z zarządzania GKP zrezygnował Grzegorz Skrzecz!

Fot.: www.gkptargowek.pl
Fot.: www.gkptargowek.pl

Ostatni mecz w tym sezonie piłkarze GKP grali w sobotę u siebie z już zdegradowanym do IV ligi Włókniarzem Żelów. Nie możemy powiedzieć, że zmiażdżyli rywala, ale po golu Dawida Dudy w ostatniej minucie wygrali 1:0 i przesunęli się w końcowej tabeli III ligi na 5. miejsce (48 pkt, 51 bramek strzelonych, 43 stracone) – całkiem nieźle, jak na beniaminka. Do II ligi awansowała pewnie Legionovia Legionowo, spadły Warta Sieradz, Włókniarz Żelów i Orzeł Wierzbica.

Ale… mimo dobrej gry piłkarzy i zdobytej renomy w lidze, nastroje w klubie są minorowe. Piłkarski GKP cały czas chwieje się na skraju bankructwa i upadku. Niekończący się konflikt kierownictwa GKP z Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu Warszawy (a bardziej personalnie: ex-prezesa, a obecnie dyrektora GKP Zbigniewa Buconia oraz dyrektor BSiR Renaty Popek) spowodował, że klub w tym roku nie dostał od miasta praktycznie żadnych pieniędzy. Przeciwnie, władze Warszawy żądają od GKP spłaty setek tysięcy złotych zaległości (klub ich nie uznaje). Do tego dochodzi awantura o klubowy teren z „bratnim” klubem akrobatycznym DKS Targówek, oraz najnowsza sensacja, czyli rezygnacja z kierowania klubem przez Grzegorza Skrzecza!

Słynny bokser formalnie zarządzał klubem od jesieni 2012 roku. Na papierze wciąż jeszcze jest przesem GKP, ale, jak udało nam się dowiedzieć, w rzeczywistości już się klubem nie zajmuje. Oficjalnej zmiany prezesa ma dokonać walne zgromadzenie. Kiedy – jeszcze nie wiadomo. Być może w ogóle nie zdąży tego zrobić.

Choć geneza katastrofy GKP Targówek jest zupełnie inna niż Polonii Warszawa, nietrudno doszukać się analogii między najnowszymi losami dwóch stołecznych klubów. W obu wypadkach mimo wielkich kłopotów finansowych piłkarze grali świetnie. Lecz 6. miejsce w Ekstraklasie nie pomogło Polonii. Już wiadomo, że oszukany przez właściciela klub z ul. Konwiktorskiej w przyszłym sezonie będzie grał w lidze okręgowej (odpowiedniku V ligi). Klub z Kołowej – na razie – pozostaje w III lidze.

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “Koniec III ligi – czy GKP Targówek skończy jak Polonia?

 • 23 czerwca 2013 o godz. 11:56

  Czekam na komentarze, że to wszystko przez złych kiboli odpalających race…

 • 23 czerwca 2013 o godz. 12:55

  Developerzy juz gruntami się zaopiekują.Tylko delikatnie trzeba pozbyć się dotychczasowych ich użytkowników.Przy Polonii metro już jest na Targówku ma być a więc idealne miejsca pod budownictwo.W obu przypadkach atutem jest jeszcze park w pobliżu.Nie takie budynki wyburzano żeby budowć od nowa. Klub sportowy z tradycjami czy bez się nie liczy.Ważna jest tylko kasa.Tak mi to wygląda

 • 23 czerwca 2013 o godz. 14:19

  wydaje mi się, że problem nie leży w złej woli miasta, lecz w czym (a dokładnie w kimś) innym. I wszyscy wiedzą o kogo chodzi…..

 • 23 czerwca 2013 o godz. 14:49

  Problem leży po obu stronach. Każdy dobrze wie, że tereny przy Kołowej są atrakcyjnym miejscem dla developerów, jak każdy wie ziemia na której są GKP i DKS będą pomiędzy dwoma przyszłymi stacjami metra. Miasto wychodzi z założenia, że jeżeli kluby upadną będzie mogło sprzedać ten teren. Cena w chwili obecnej oscyluje przy kwocie 32 mln zł. Więc do kasy miasta niezły zastrzyk gotówki by wpadł. Z drugiej strony oba kluby z tradycjami, szkolące dzieci i młodzież. W barwach GKP i DKS wychowało się wielu zawodników, którzy w sporcie wiele osiągnęli. Dla mnie osobiście tu powinno dość do kompromisu nie wolno tak od niechcenia zniszczyć historię. Proszę tylko popatrzeć, że dzieci chodzące na GKP utożsamiają się z tym klubem bardziej niż z Legią. Dla nich to jest coś więcej jak trening i rywalizacja sportowa. Tego właśnie nie można zniszczyć. Mam nadzieje, że miasto jak i oba klubu dojdą do współpracy ponad podziałami.

 • 23 czerwca 2013 o godz. 19:36

  szkoda. HGW zniszczyla wszystko na BRD TGK I ZCS. Najgorsze, ze SM Bródno to takie same łajdaki :(

 • 23 czerwca 2013 o godz. 20:10

  GKP przetrwa.jest nowy sponsor!!! GKP to symbol obrony Targowka przed Bufetowo. -morderco Targowka

 • 23 czerwca 2013 o godz. 20:47

  GKP nigdy nie zginie.Morderca TArgowka po referendum odplynie

 • 23 czerwca 2013 o godz. 21:57

  GKP!!!

 • 23 czerwca 2013 o godz. 23:32

  @Jac obawiam się, że trafiłeś w sedno. Rozmowy z ratuszem prowadziło kilkanaście klubów w Warszawie. Nie dogadał się jeden. Niestety to ten nasz.

 • 24 czerwca 2013 o godz. 07:28

  @ZEP

  Nie dogadał się też PKS Radość, a reszta klubów przyjęła propozycje Ratusza i teraz dowiaduje się że zgodnie z umową którą podpisali na rok czy dwa miasto nie musi jej przedłużać i poinformowało ich o tym że tracą część terenu (takie przypadki spotkały m.in. Drukarza czy AON Rembertów).

  Zaproponowano im taką samą umowę dzierżawy na krótki okres jak i nam, z tymi samymi warunkami określającymi że w przypadku nie przedłużenia umowy przez miasto klub traci jakiekolwiek prawa do gruntów oraz naniesień budowlanych.

  Nie wiem czy przyjęcie takiej umowy było by korzystne dla naszego klubu.

  Stadion może i mamy ciasny ale własny – jak to się mawia. A miasto wprost powiedziało że nam tyle terenu nie jest potrzebne. To ja się pytam jaka jest ich wizja klubu piłkarskiego?! Dwa fotele i gra Fifa 13 albo Football Manager?! Bo najwyraźniej chyba o to im chodziło.

 • 24 czerwca 2013 o godz. 08:55

  Odejdź Bufet odejdź. Wystarczająco już napsułaś.

 • 24 czerwca 2013 o godz. 09:38

  Niszczą sport nie tylko na Targówku, ale w Warszawie i calej Polsce. Zabiera się boiska, tereny pod nowe obiekty … a buduje sie orliki, na ktorych nie mozna grać.

 • 24 czerwca 2013 o godz. 11:59

  GKP- Nasza duma!!!!!

 • 24 czerwca 2013 o godz. 12:03

  „Honor Twój imię i chwała będą wieczne” Targówek Warszawa.

  Haniu kochana – do zobaczenia na referendum

 • 24 czerwca 2013 o godz. 14:32

  Tak samo skończą i ogródki działkowe, wszystko pod młotek.
  A to, że to jedyna forma odpoczynku dla starszych, styranych życiem ludzi to już nic. Kasa, kasa, kasa…………..

 • 24 czerwca 2013 o godz. 15:00

  Popieram „Kibica”. Hania: good bye my love.

 • 24 czerwca 2013 o godz. 19:31

  dziekujemy pani Ireno. wystarczy cwks

 • 25 czerwca 2013 o godz. 11:36

  OD narodzin do pochówku będę kochał Cię Targówku!!!

 • 26 czerwca 2013 o godz. 13:10

  Teraz chyba już wszyscy to widzą:

  CAŁA KASA DLA WALTERA
  A WARSZAWSKI SPORT UMIERA!

  … będziemy mieć „jedno miasto – jeden klub”…

 • 26 czerwca 2013 o godz. 13:46

  Olka, jestes dresiarą o kolorze skóry bronz?

 • 27 czerwca 2013 o godz. 21:38

  Rezygnacja prezesa G.S. jest następstwem działań podejmowanych przez warszawskich urzędników zmierzających do przejęcia gruntu przy ulicy Kołowej 18 (siedziba GKP Targówek) mimo, że oficjalnie deklarowali i deklarują pomoc dla klubu.
  Za prowadzoną wojnę z naszym klubem, odpowiedzą przed właściwymi organami, bo czynią to z naruszeniem obowiązujących aktów prawnych.
  Piąte miejsce w III lidze to olbrzymi sukces naszych piłkarzy, a przy odrobinie szczęścia beniaminek zająłby medalową pozycję – wystarczyło dwukrotnie pokonać zdegradowaną Wartę Sieradz ! (na boisku były dwie porażki po 0:1)
  P.S.
  Walne zebranie członków naszego stowarzyszenia odbyło się dziś, 27-go czerwca, wypełnione zostały wszystkie zalecenia naszych niszczycieli.

 • 28 czerwca 2013 o godz. 22:41

  Jak Mateusz „Cichy” z Legii zostanie sprzedany za granicę GKP dostanie ekwiwalent za wyszkolenie. Całkiem spory!!!! Jeszcze będzie kasa !!!

 • 2 lipca 2013 o godz. 12:05

  Na stronie i fanpage GKP można znaleźć takie oto oświadczenie:

  Zarząd Gmminego Klubu Piłkarskiego Targówek Warszawa informuje, że w związku z tragiczną sytuacją finansową klubu (przyp. red. dotacja z Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy na pierwsze półroczne na szkolenie młodzieży – 14 000,00 zł, brak jakiegokoliwek wsparcia Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy) zmuszony jest z dniem 01.07.2013 r. zawiesić działalność szkoleniową wszystkich grup młodzieżowych.

  – No to miasto wspiera dzieci w rozwoju talentów sportowych… HGW won!

 • 25 lipca 2013 o godz. 10:07

  Bucoń kręci lody i wykorzystuje teren dla swoich korzyści a nie dla mieszkańców (m.in. parkingi i motel). Przekręty na fakturach itd itp Zresztą jak samo nazwisko wskazuje zwykły BUC. Źródła informacji nie ujawnię, ale wystarczy spojrzeć jak teren jest wykorzystywany i kto na tym zarabia. Niestety polska rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.