Kryminalna mapa Targówka (i nie tylko)

10
Share

Na jakich ulicach kradną samochody, gdzie włamują się do mieszkań, a gdzie można oberwać w zęby? Teraz możecie te miejsca sprawdzić na mapie.

fot. dobraulica.pl

fot. dobraulica.pl

Mapę kryminalnych zdarzeń  – a właściwie policyjnych interwencji – całej Warszawy (w tym naszej dzielnicy) znajdziecie na stronie internetowej dobraulica.pl. Odnotowano na niej m.in. takie zdarzenia jak włamanie, rozbój, podpalenie, pobicie, kradzież auta, kradzież motoru/roweru, zabójstwo i przestępstwa narkotykowe.

Informacje pochodzą z policyjnych statystyk na IV kwartał 2012 r. i, co zastrzega sam portal, nie są w 100 procentach dokładne. By uniemożliwić identyfikację osób poszkodowanych, konkretne zdarzenia prezentowane są orientacyjnie, na środku danej ulicy, a nie dokładnie pod adresem w którym interweniowała policja. Jest też niewielka liczba interwencji, których dokładną lokalizację pominięto w policyjnych raportach, a więc i na mapie. Nie wspominając już o zdarzeniach, o których policja nigdy się nie dowiedziała…

Mimo ułomności, po obejrzeniu mapy można dojść do kilku ciekawych wniosków. Np. że w naszej dzielnicy oazą spokoju jest nie tylko Zacisze, ale też Targówek Fabryczny. A nawet Bródno i Targówek (Mieszkaniowy), choć policja odnotowała na nich sporo zdarzeń, okazują się całkiem przyjemnymi i bezpiecznymi miejscami w porównaniu z innymi rejonami Warszawy. Dużo więcej przestępstw niż u nas jest nie tylko na Pradze czy w ścisłym centrum miasta, ale też np. na „elitarnej” Saskiej Kępie!

Przestępcza mapa Warszawy znajduje się na stronie dobraulica.pl (kliknij tutaj).

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx