Nightskating na Targówku i Bródnie

12
Share

Rowerzyści już u nas manifestowali, dziś ulice zablokują nam rolkarze.

fot. Nightskating

fot. Nightskating Warszawa/facebook

Rowerzyści z Masy Krytycznej (którzy przejechali przez naszą dzielnicę dwa tygodnie temu) swoim peletonem raz w miesiącu blokują ulice, ponieważ walczą, by Warszawa stała się bardziej przyjazna dla rowerzystów.

Rolkarze z Nightskating Warszawa jeżdżą jeszcze częściej – w lecie nawet co dwa tygodnie – ale tworzą korki na ulicach z innego powodu. Jak przyznają sami organizatorzy, jest to „impreza organizowana przez rolkarzy i dla rolkarzy, a przy tym dobra zabawa dla wszystkich miłośników jazdy na rolkach”. I tyle.

13 czerwca 2013 wieczorem dobrze bawiący się peleton rolkarzy po raz pierwszy w dziejach eventu dotrze do naszej dzielnicy. Dzisiejszy Nightskating Warszawa zacznie się o godz 20:30 pod Pomnikiem Kopernika i pojedzie przez ponad 22-kilometry całą szerokością następujących ulic:  Krakowskie Przedmieście – Królewska – Marszałkowska – Gen. Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – Al. Solidarności – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

 

Organizatorzy nie podają przewidywanego czasu zakończenia imprezy, ZTM ostrzega, że utrudnienia w działalności komunikacji miejskiej mogą potrwać nawet do północy.

Zgodnie z regulaminem warszawskiego Nightskating, w zabezpieczanym przez policję i ratowników medycznych przejeździe mogą wziąć udział tylko osoby poruszające się na wrotkach jednośladowych (rolkach), wrotkach dwuśladowych lub nartorolkach. Rowerzystów, deskorolkarzy, osoby na longbordzie czy hulajnodze organizatorzy grzecznie wypraszają i ich nie zobaczymy dziś na Bródnie i Targówku. Dlatego peleton, wsparty przez ruchome głośniki z muzyką, będzie miał ok. 2-3 tysięcy uczestników, a nie jeszcze więcej.

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx