Nocne zwiedzanie Targówka. I to na rowerach | | targowek.info

Nocne zwiedzanie Targówka. I to na rowerach

„Zwiedzać, nie spać” – tak miejski przewodnik zaprasza na spacer po naszej dzielnicy. W nocy i do tego na rowerach.

Targówek na planie z 1924 r.
Targówek na planie z 1924 r. (więcej starych map Targówka tutaj)

Cała Warszawa ma swoją Noc Muzeów, a Praga ma jeszcze dodatkowo Noc Pragi. Już w ten piątek wieczorem sporo imprez w lokalach i galeriach po naszej stronie Wisły, ale Noc zawita też na Targówek.

Przewodnik Piotr Wierzbicki zaprasza na wieczorny rajd rowerowy. Po drodze będzie opowiadał lokalne anegdoty i sporo o naszych dzielnicowych zabytkach. Start w piątek (14.06) o godz. 22 pod bramą Cmentarza Żydowskiego, opłata za udział „co łaska”. 

Tak na rajd zaprasza profil Warszawa na wyrywki:

Przejedziemy wokół bródnowskich cmentarzy na Zacisze, ulicami Gilarską i Fantazyjną do Radzymińskiej. Skręciwszy w Szwedzką znajdziemy się na Nowej Pradze, gdzie Stalową i 11 Listopada dojedziemy do najbardziej imprezowego praskiego podwórka przy 11 Listopada 22. Poznamy fascynującą historię tych terenów i obejrzymy kilka ciekawych obiektów w nietypowej, nocnej scenerii. Zwiedzać, nie spać!

Więcej informacji o rajdzie na Facebooku

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jeden komentarz na temat “Nocne zwiedzanie Targówka. I to na rowerach

  • 14 czerwca 2013 o godz. 09:05

    Zapraszam do zwiedzenia starych kamienic na Szmulkach. Bardzo ciekawe są tzw. „studnie” pomiędzy kamienicami. Najlepiej tam się udać z większym zapasem gotówki oraz jakąś elegancką biżuterią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.