Pierwszy autobus dojechał na stację Zacisze-Wilno | | targowek.info

Pierwszy autobus dojechał na stację Zacisze-Wilno

Na stałe autobusy pojawią się tu dopiero po wakacjach, ale i tak mamy dobre wiadomości: autobus zmieścił się na wąskich uliczkach. 

 

Było trochę obaw czy miejski autobus zmieści się na zakrętach i dojedzie do nowej pętli przy stacji Zacisze, ale krótka scania firmy PKS Grodzisk dotarła dziś szczęśliwie z Dworca Wschodniego na Elsnerów. Ostatni odcinek prowadził przez ul. Klukowską, Zamkową i Wierną, a więc przez sam środek Wilna.

Przejazd dla dziennikarzy zorganizował Zarząd Transportu Miejskiego, który przy okazji opowiedział o planach stałego połączenia autobusowego stacji z miastem. Według relacji warszawa.gazeta.pl na pętle przy Osiedlu Wilno skierowana zostanie linia 170. Nie wiadomo tylko czy skończy tu swój kurs czy będzie jechała dalej, do obecnej pętli przy działkach na Bardowskiego. Według kierowcy autobusu, na którego powołuje się Gazeta na tej ostatniej pętli jest dość niebezpiecznie, bo ruch tam znikomy. ZTM będzie badał natężenie ruchu na ostatnim odcinku 170 i w zależności od wyników podejmie decyzję. Mają czas, bo autobus do stacji Wilno na stałe zacznie kursować dopiero po wakacjach.

Przy okazji dowiedzieliśmy się ile osób korzysta z nowego przystanku kolejowego. Na stacji Wilno w godzinach szczytu w kierunku Dworca Wileńskiego wsiada do niego około 20 osób. „Mimo niewygodnego dojścia i remontu torowiska, które wydłuża dojazdy w stronę centrum” – pisze Gazeta. Sami oceńcie, czy to dużo czy mało.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Pierwszy autobus dojechał na stację Zacisze-Wilno

 • 24 czerwca 2013 o godz. 13:12

  Kolejny raz zrzynamy info z GW? :)
  A ile to razy czytałem, że jest na odwrót. :)

 • 24 czerwca 2013 o godz. 13:17

  JUHUU. Za tydzień będzie news, że autobusy nie dojeżdżają do stacji, bo linie jezdza puste!!!

 • 24 czerwca 2013 o godz. 13:46

  @JAN

  Gdzie sieją takich słoi jak Ty? Chyba daleko do szkoły gminnej musiałeś chodzić i widocznie rzadko bywałeś, bo czytania ze zrozumieniem nie opanowałeś. Ale przytoczę Tobie cytat z powyższego artykułu:

  ” autobus do stacji Wilno na stałe zacznie kursować dopiero po wakacjach.”
  … a nie za tydzień czy dwa.

 • 24 czerwca 2013 o godz. 16:33

  Carebox [_________]

 • 25 czerwca 2013 o godz. 17:32

  Tam gdzie potrzeba to nie ma autobusów, a tam gdzie nie to są.

 • 26 czerwca 2013 o godz. 23:50

  Tam potrzebne jest lotnisko i to międzynarodowe ! Bogate słoiki na tym Wilnie siedzą :) Siedzą ,jedzą i srmodzą ! A wszystkie ścieki z Wilna do kanału przy torach spływają ! Smród na całą okolicę :)

 • 28 czerwca 2013 o godz. 13:07

  Moim zdaniem linię 170 całkowicie skierować do nowej pętli PKP Warszawa-Wilno i uruchomić linię 308 lub 370 na trasie:Targówek-Elsnerów.Czy moja propozycja będzie możliwa. Pozdrawiam Jacek Marszałek.

 • 1 lipca 2013 o godz. 10:30

  @Zdzichu

  Co Ty wiesz o tym kto na tym Wilnie siedzi?

 • 6 października 2013 o godz. 15:22

  Mieszkańcy Zacisza, o ile mi wiadomo, nie wyraźali zgody na wybudowanie wygodnego dojścia i dojazdu do przystanku kolejki Zacisze – Wilno. Przesunięcie pętli 170 na osiedle Wilno to zły pomysł. Utrudnai
  dojazd mieszkańców okolic Swojskiej, Jesiotrowej, Janowieckiej Wiernej. Autobus kursuje obecnie co 52 minuty a a dodatku oczekuje na petli Wilno na odjazd ok. 15 minut. !! ZTM nie zbadało dokładnie sutuacji komunikacyjenj w tym rejonie. Pętle można urządzic przy ulicy Jesiotrowej tam gdzie dawniej była pętla linii 123. I było by bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.