Pierwszy autobus dojechał na stację Zacisze-Wilno

9
Share

Na stałe autobusy pojawią się tu dopiero po wakacjach, ale i tak mamy dobre wiadomości: autobus zmieścił się na wąskich uliczkach. 

 

Było trochę obaw czy miejski autobus zmieści się na zakrętach i dojedzie do nowej pętli przy stacji Zacisze, ale krótka scania firmy PKS Grodzisk dotarła dziś szczęśliwie z Dworca Wschodniego na Elsnerów. Ostatni odcinek prowadził przez ul. Klukowską, Zamkową i Wierną, a więc przez sam środek Wilna.

Przejazd dla dziennikarzy zorganizował Zarząd Transportu Miejskiego, który przy okazji opowiedział o planach stałego połączenia autobusowego stacji z miastem. Według relacji warszawa.gazeta.pl na pętle przy Osiedlu Wilno skierowana zostanie linia 170. Nie wiadomo tylko czy skończy tu swój kurs czy będzie jechała dalej, do obecnej pętli przy działkach na Bardowskiego. Według kierowcy autobusu, na którego powołuje się Gazeta na tej ostatniej pętli jest dość niebezpiecznie, bo ruch tam znikomy. ZTM będzie badał natężenie ruchu na ostatnim odcinku 170 i w zależności od wyników podejmie decyzję. Mają czas, bo autobus do stacji Wilno na stałe zacznie kursować dopiero po wakacjach.

Przy okazji dowiedzieliśmy się ile osób korzysta z nowego przystanku kolejowego. Na stacji Wilno w godzinach szczytu w kierunku Dworca Wileńskiego wsiada do niego około 20 osób. „Mimo niewygodnego dojścia i remontu torowiska, które wydłuża dojazdy w stronę centrum” – pisze Gazeta. Sami oceńcie, czy to dużo czy mało.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx