Kamień węgielny w przedszkolu na Zaciszu [ZDJĘCIA]

13
Share

Rozkręca się budowa przedszkola na rogu Sternhela i Drewnowskiego. Dziś wmurowanie kamienia węgielnego, na które ma przybyć prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Długo odkładana budowa publicznej placówki nad Kanałkiem Bródnowskim trwa nieprzerwanie od pół roku i przyszłe zaciszańskie przedszkole zaczyna nabierać kształtów. Stoją chyba wszystkie ściany na parterze budynku, wylany jest strop i wkrótce robotnicy zaczną budować piętro. Nim jednak na zaciszańskim przedszkolu zawiśnie wiecha, dziś odbędzie się oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego. Uroczystość zacznie się o godz. 10, mają być władze dzielnicy (z burmistrzem Antonikiem na czele) i osobiście prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wystąpią też dzieci ze starego przedszkola na ul. Nauczycielskiej, które za rok przeniosą się właśnie na Drewnowskiego/Sternhela.

 

Budowa przedszkola na ul. Drewnowskiego/Sternhela /zdjęcia: targowek.info

Okolice przedszkola to dziś jeden wielki plac budowy. Oprócz samej placówki, tuż obok (po obu stronach Kanału Bródnowskiego) powstaje promenada spacerowa. Jedna z budowanych ścieżek dziś urywa się dosłownie na płocie ochraniającym teren przedszkola (w przyszłości ściezka będzie biegła pomiędzy placówką i kanałkiem). Z kolei zaraz za powstającym budynkem stoi już nowiutki mostek łączący dwa brzegi kanałku (choć do użytku zostanie oddany zapewne za rok). A jakby tego było mało, pojawiła się koncepcja zbudowania w pobliżu przedszkola stacji metra

Więcej o przedszkolu na Zaciszu przeczytacie tutaj.

Ale oglądanie budowy przedszkola, alejek i mostków na Zaciuszu to nie jedyny punkt w programie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Skoro już pani prezydent wybrała się do naszej dzielnicy (co zdarza się średnio raz na rok), „za jednym zamachem” odwiedzi też inną publiczną budowę: żłobka na ul. Chodeckiej na Bródnie. Tam prace są już na finiszu – żłobek integracyjny dla ponad setki dzieci zostanie otwarty zaraz po tegorocznych wakacjach.

 

**** AKTUALIZACJA (godz. 15) ****

No i kamień węgielny jest już wmurowany. Na budowie przedszkola byli m.n. prezydent Warszawy, burmistrz Targówka i ksiądz proboszcz z Zacisza. Przez chwilę było nawet słońce. Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszego przedpołudnia.

Uroczystość na budowie przedszkola na Zaciszu (27.06.2013) /zdjęcia: Urząd Dzielnicy Targówek

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx