Rusza stacja Zacisze-Wilno!

20
Share

Znamy dokładną datę, kiedy pociągi zaczną zatrzymywać się na nowym przystanku kolejowym niedaleko osiedla Wilno.

Przystanek Warszawa Zacisze-Wilno /fot. targowek.info

Przystanek Warszawa Zacisze-Wilno /fot. targowek.info

Ogłoszony przez Koleje Mazowieckie nowy rozkład pociągów nie pozostawia wątpliwości: pierwszy pociąg zatrzyma się na stacji Warszawa Zacisze-Wilno w niedzielę 9 czerwca o godz. 1:50 w nocy. Będzie to kurs z Dworca Wileńskiego w stronę Małkinii i nie podejrzewamy, żeby o tej porze wytoczyła się z niego lawina osób.

W dni powszednie pociągi w obie strony będą jeździły mniej więcej co pół godziny. Wg rozkładu przejazd z Zacisza-Wilna na dworzec Wileński będzie trwał równe 5 minut – ale, uwaga, w drugą stronę z powodu robót na torach zajmie to już prawie kwadrans.

Docelowo na tym odcinku pojedziemy na zwykłym miejskim bilecie ZTM (miesięcznym bądź kwartalnym), ale… nie jest takie pewne, czy będzie to możliwe już 9 czerwca. Na razie cała linia kolejowa z dworca Wileńskiego znajduje się w drugiej strefie biletowej. Wprawdzie radni Warszawy przegłosowali przyłączenie kawałka torów miedzy dw. Wileńskim a Zaciszem do pierwszej strefy biletowej, lecz ich uchwała wciąż jeszcze nie ukazała się w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego, więc na razie nie weszła w życie. Czy ukaże się do końca nadchodzącego tygodnia – nie wiadomo.

Ups, zdaje się, ze napisaliśmy „pojedziemy”? Oczywiście pojadą tylko mieszkańcy osiedla Wilno, którego deweloper zbudował ten nowy przystanek za ok. 6,5 mln zł. Mieszkańcy Zacisza i reszty Elsnerowa praktycznie nie mają do niego dojścia, o innych rejonach dzielnicy nie wspominając, więc poza „Wileńczykami” raczej nikt z nowej stacji nie będzie korzystał.

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx