Stacja odwrócona od Warszawy [FILM] | | targowek.info

Stacja odwrócona od Warszawy [FILM]

Przystanek kolejowy Zacisze-Wilno już działa. Kilka tysięcy mieszkańców Osiedla Wilno jest zachwyconych. Ale jak do stacji ma dotrzeć 30 tys. mieszkańców Zacisza? Zobaczcie filmowy instruktaż. Uściślijmy: ekstremalny instruktaż.

 

Przystanek Warszawa Zacisze-Wilno /fot. targowek.info
Przystanek kolejowy Warszawa Zacisze-Wilno /fot. targowek.info

Jest ładny, nowoczesny, wybudowany w terminie (wiadomo – nie przez samorząd) i do tej pory został zatopiony tylko raz (ale bądźmy szczerzy: podczas niedawnego oberwania chmury każdy mniej lub bardziej oberwał). Mowa oczywiście o otwartym w nocy z soboty na niedzielę przystanku kolejowym Warszawa Zacisze-Wilno.

Właśnie trwa dopieszczanie ulicy Wiernej, szerokiej, asfaltowej, z brukowanym chodnikiem, która łączy nową stację z osiedlem budowanym na Elsnerowie przez firmę Dom Development. Za chwilę będzie tu parking dla samochodów oraz zawrotka dla autobusów.

Lecz jak dotrzeć na stację, która ma „Zacisze” w nazwie, od strony Zacisza? No właśnie…

Ślepe wyjście z przystanku Zacisze-Wilno na płot ogródków działkowych /fot. targowek.info
Ślepe wyjście z przystanku Zacisze-Wilno na płot ogródków działkowych /fot. targowek.info

Choć pod torami kolejowymi zbudowano eleganckie przejście dla pieszych razem z podjazdami dla rowerzystów i dziecięcych wózków, to od strony Zacisza jest ono zakończone płotem ogródków działkowych. Budowę w tym miejscu drogi zablokowało 414 tutejszych mieszkańców i działkowiczów. Teraz nie tylko oni, ale całe 30-tysięczne Zacisze nie ma do nowej stacji żadnego cywilizowanego dostępu. No, chyba że trasą zaproponowaną przez naszego czytelnika Michała Wrzoska.

Pan Michał całkiem nieźle zna się na kolei, bowiem nie tylko jest mieszkańcem Zacisza, ale niegdyś był rzecznikiem metra oraz PKP. Po otwarciu przystanku wziął kamerę i sfilmował trasę dojścia na stację od strony ul. Tużyckiej.

Ludzie będą chodzić do przystanku na dziko, przy torach z zagrożeniem życia, ponieważ miasto, które my finansujemy, nie było zainteresowane wybudowaniem jakiejkolwiek ścieżki czy chodnika prowadzącego do przystanku. Czy to normalne? Wiem o perypetiach z działkowcami, ale nie zmienia to faktu nieudolności gminy i dzielnicy. Można było przygotować dojście innym szlakiem np. tym pokazanym na filmie. Można było uzgodnić z PKP PLK i deweloperem przesunięcie stacji o 200 m w stronę Ząbek i byłaby ona w ciągu ul. Tużyckiej. Można było zrobić wiele. Trzeba było tylko chcieć.

– pisze w mejlu do targowek.info Michał Wrzosek.

Usiądźcie, zapnijcie pasy i zobaczcie jego instrukcję dojścia do zaciszańskiego przystanku:

 

(Gwoli sprawiedliwości dodajmy, że wzdłuż torów kolejowych od strony ul. Bukowieckiej prowadzi drugie zaciszańskie dojście do stacji Zacisze-Wilno. Także jest dzikie i do tego kilka razy dłuższe, ale przynajmniej nieco szersze. Przy odrobinie szczęścia dadzą radę na nim się minąć nawet dwie matki z wózkami…)

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Stacja odwrócona od Warszawy [FILM]

 • 12 czerwca 2013 o godz. 07:29

  No tak, dzielnica/władze winne!?
  Ludzie. Weźcie znajdźcie tych 414 „działkowców” co to podpisali protest i niech oni teraz finansują budowę dojścia do stacji! Zdaje się, że nie są to anonimowe osoby, ale znane z nazwiska i imienia, tak samo jak główny organizator tej hucpy!
  Deweloper chciał wybudować dojście/dojazd od strony Zacisza. Protestujący to zablokowali! Czy niektórym już pamięć szwankuje?

  Dlaczego jak zwykle wszystko zrzuca się na barki rządzących? Mamy piękny przykład co się dzieje jak zwykli ludzie, owładnięci fobiami i egoizmem mogą doprowadzić do takich sytuacji jak obecnie (demokracja?).

  Jako osoba płacąca podatki w tej dzielnicy/mieście nie zgadzam się, aby dojście do stacji było finansowane ze środków publicznych! Niech płacą Ci co protestowali!

 • 12 czerwca 2013 o godz. 09:09

  Popieram Anonima – skoro przy wszystkim tak się chroni „święte prawo własności” to niech ci właściciele (heh, w sumie działkowcy nawet nie są właścicielami…) się ujawnią i nie wstydzą swoich nazwisk. Do nich trzeba mieć pretensje – dlaczego za ochronę swiętych krów mają wszyscy płacić?

 • 12 czerwca 2013 o godz. 09:44

  Nikt nie chciał wpółfinansowac , wstyd wielki z dojściem ale jak będzie oficjalne otwarcie zjada się wszyscy. Nie wykluczam pokropku

 • 12 czerwca 2013 o godz. 10:03

  syf a nie stacje, ale nie ważne. Lemingi będa się rajcować nowym budynkiem.

  Bardziej mnie interesują Ci dzialkowcy ( średnia wieku 80). Czemu? A no dlatego, że ziemie na których mają swoje jakby się mogło wydawać altanki to cenny kapitał. Wystarczy pojechać np. do Ząbek i zobacyzć, że na niektórych działkach stoją piękne domu z wodą i prądem. Tam ludzie mieszkają na stałe … a płaca składkę 500 zł rocznie. Czemu się tym nie zajmiecie? Czemu nie pokażecie, że te działki to jedno wielkie oszustwo. Jeszze mają czelność jakies zwiazki zakładać i protestować, wieszają banery ‚Wolnosc dla dzialkowcow’ czy cos takiego. To w 85 % są oszuści czerpiący na debiliźmie władzy.

 • 12 czerwca 2013 o godz. 10:04

  do Anonim: bo to wina głównie władzy. Zatrudniają imbecyli, ktorzy nie przewidzą różnych wariantów tylko biorą byle kasa się zgadzała.

 • 12 czerwca 2013 o godz. 10:19

  @JANek – co do działkowców, w 100% popieram. Uważam, że to swego rodzaju mafia. Ale nikt ich nie ruszy z władzy. Jest ich za dużo.
  Sama stacja nie jest syfem, jest bardzo dobrze wybudowana.

 • 12 czerwca 2013 o godz. 10:25

  Ochroniarz mówił, że nie będzie tej drogi, po ktorej jeźdżą teraz ciężarówki (od strony Bukowieckiej). Deweloper ma po sobie „posprzątać”, a więc jedyna droda pozostanie ta, pokazana na filmiku.

 • 12 czerwca 2013 o godz. 10:35

  do QWERTY: Nie mówię, że syf stacja jako stacja, ale to w jaki sposób została wybudowana i ile jest niedociągnięć. JEszcze zobaczysz, że za jakiś czas coś zacznie szwankowac, bo to zostało wybudowane po łebkach :) KAsa się zgadza? Zgadza :)

 • 12 czerwca 2013 o godz. 11:12

  Imbecyle działkowcy, imbecyle Radni. Czy ktoś się pytał mieszkańców Zacisza i Targówka czy są za taką inwestycją ???

 • 12 czerwca 2013 o godz. 12:33

  @JAN jesteś budowalańcem aby oceniać czy ponad roczna budowa stacji będzie fuszerką budowlaną? Może 6.5 ml PLN dla DD jest niewielką sumą, ale nie sądzę by mógł sobie pozwolić na jakieś dziadostwo. Idąc Twoim tokiem myślenia – wszystkie bloki na OW powinny niebawem zacząć się sypać …

  @Antek już podczas uroczystości otwarcia Biura Sprzedaży i wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję (w obecności byłego Burmistrza) mówiono o tym, że DD ma w planach wybudowanie stacji kolejowej (było to jesienią 2010 ).Już wtedy na forach internetowych ludzie niemal zakładali się, że prędzej im kaktus wyrośnie na ręce niż DD wybuduje tą stację.

  Kilka komentarzy do artykułów z poniższych linków:

  http://www.targowek.info/2012/01/osiedle-wilno-od-srodka-stacja-pkp-w-2013/

  http://www.targowek.info/2012/01/oto-stacja-kolejowa-zacisze-wilno/

  Co do działkowców – to nóż się w kieszeni otwiera widząc niektóre

  hacjendy .. Ciekawe ile z tych domów zostało wybudowanych bez odpowiednich pozwoleń.

 • 12 czerwca 2013 o godz. 13:32

  Michał jesteś the best ;-) bardzo mi się podoba instruktaż!

 • 12 czerwca 2013 o godz. 14:18

  do MS: specjalisto nie pitol głupot. PAtrzysz i oceniasz … przeniknij troche w przetargi, kto budował, za ile, ile to powinno kosztowac, jakie materiały … a zrozumiesz. tyle mam ci do powiedzenia na forum.

 • 12 czerwca 2013 o godz. 16:47

  Bo jak powiesz prawdę (którą znasz tylko ty i tamci źli) będziesz miał kłopoty-wiemy,wiemy :-) Pewnie teraz się sspytasz gdzie byłem kiedy ty obalałesz komuny :-) Zabawny jestesz.

 • 12 czerwca 2013 o godz. 20:40

  nie spytam, bo masz jeszcze mleko pod nosem. typowy leming

 • 13 czerwca 2013 o godz. 01:21

  Ja ci dam „typowy leming”, tępa pało z „wielkiego miasta”!

 • 13 czerwca 2013 o godz. 09:36

  hahahha uderz w stół a nożyce się odezwą :)

 • 13 czerwca 2013 o godz. 11:26

  jaki stół jest na tej stacji ? widziałem ławki tylko….

 • 13 czerwca 2013 o godz. 12:27

  Mam propozycję, sami zróbmy sobie przejście do stacji przez działki od strony Tarnogórskiej, do której dochodzi ulica Wierna. W tedy może panowie z Urzędu Dzielnicy ruszą swoje cztery litery.

 • 13 czerwca 2013 o godz. 14:30

  I to jest bardzo dobra propozycja !!!
  Wykarczować chwasty, które stoją na drodze ( można je później oddać działkowcom do dowolnego wykorzystania ) Konieczne są schody do wejścia na peron, prowizoryczne można zrobić z pustaków.

 • 18 czerwca 2013 o godz. 16:43

  czyli będzie kolejna samowola budowlana! jak na działkach! ;)) brawo panowie – poczekajcie tylko aż ktoś się z tych pustaków wywali pod nadjeżdżający pociąg…

 • 19 czerwca 2013 o godz. 23:17

  Popieram Anonima w całej rozciągłości. Najpierw 400 oszołomów „działkowiczów” zaprotestowało i zablokowało inwestycję, a teraz jest „płacz matki nad osranym dzieckiem”. Macie czego chcieliście!!! Rzoliczcie tych co protestowali – protest nie był chyba anonimowy i można sprawdzić podpisy. Teraz te głąby niech wam sfinansują drogę do stacji. Deweloper chciał wam drogę zbudować, to go odesłaliście z kwitkiem, to teraz uszy po sobie i siedzieć cicho. Myśleliście, że takie prezenty i okazje to zdarzają się co chwilę?. Nauczcie się ponosić konsekwencje własnej głupoty. Amen.

 • 19 czerwca 2013 o godz. 23:26

  @Juras. Wiesz że dzwoni, ale nie do końca wiesz gdzie. Nie wierz we wszystko co przeczytałeś w internetach.

 • 20 czerwca 2013 o godz. 01:13

  Panie Michale bardzo proszę niech Pan idzie z tą akcją dla sprawy dla reportera. Ma Pan bardzo fajne, ciekawe podejście, może coś z tym zrobią, jak się ich ośmieszy w telewizji. Pozdrawiam

 • 7 lipca 2013 o godz. 19:55

  przeciez podobnie bylo z tramwajem na tarchomin.
  tez mieszkancy oprotestowali bo glosno od tramwaju, a teraz nie mają go.

 • 18 września 2013 o godz. 22:18

  A OSTATNIO PRZY DZIAŁKACH PO DRUGIEJ STRONIE PRZY PRZEJŚCIU PRZY KRZAKACH STOJA SOKIŚCI I ZATRZYMUJĄ MÓWIĄC ŻE NIEMOŻNA PRZY TORACH ISĆ DO STACJI I NALEŻY SOBIE ZNALĘŻĆ INNE DOJŚCIE.TYLKO JAKIE OD STRONY ZACISZA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.