Zalany Targówek – robimy mapę podtapianych miejsc!

12
Share

Dziś w nocy znowu lało i jak zwykle mnóstwo ulic w naszej okolicy zmieniło się w jeziora. Dlatego robimy wielki spis nieustannie zalewanych miejsc na Bródnie, Targówku i Zaciszu – żeby ostrzec pieszych i kierowców, a także zmusić do działania drogowców!

fot. Monika/facebook targowek.info

Ulica Wysockiego pod Trasą Toruńską po ulewie /fot. Monika/fb targowek.info

Głębocka przy Trasie Toruńskiej, Radzymińska przy Gorzykowskiej (ścieżka rowerowa), Tarnogórska i Tużycka przy działkach… – to tylko niektóre z wielu, bardzo wielu miejsc w naszej dzielnicy, gdzie po każdym większym deszczu możemy sobie spokojnie popływać pontonem, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie ryzykować przejazdu samochodem czy rowerem.

Na Bródnie, Targówku i Zaciszu regularnie zalewane są wielkie arterie i osiedlowe alejki, stare drogi i świeżo wyremontowane ulice, ruchliwe skrzyżowania i prywatne garaże. Słowem – wszystko! Przyczyn tego stanu jest zapewne wiele. Duża część naszej dzielnicy leży na dawnych bagnach i teren do dziś jest podmokły. Ale jeśli podtopienia powtarzają się po kilkanaście razy w roku ciągle w tych samych miejscach, a samorząd i drogowcy przez całe lata nie kiwają w tej sprawie nawet palcem, to nie można całej winy za to zwalać tylko na złośliwą naturę i deszczowy początek lata…

Dlatego stworzyliśmy mapę Zalanego Targówka, na której będziemy zaznaczali wszystkie miejsca w naszej dzielnicy, w których po deszczach regularnie tworzą się wielkie i niebezpieczne kałuże. Przede wszystkim chcemy ostrzec przed tymi miejscami kierowców oraz pieszych, żeby w deszczowe dni omijali je z daleka. A może przy okazji decydenci w Urzędzie Targówka i Zarządzie Dróg Miejskich zauważą ten wstydliwy plan i wreszcie zdecydują coś w tej kwestii poprawić?

 


Zobacz Zalany Targówek – tu zbiera się woda na większej mapie (razem z opisami miejsc)

Ta mapa jest z całą pewnością niekompletna. Pomóżcie ją uzupełnić! Piszcie w komentarzach, na naszym profilu na facebooku, lub na naszego mejla redakcja@targowek.info o wszystkich wiecznych kałużach i powracających jeziorach, jakie znacie na Bródnie, Targówku albo Zaciszu (dokumentujące to zdjęcia i filmy mile widziane)! My wskazane przez was miejsca będziemy sukcesywnie umieszczać na mapie Zalanego Targówka i przypominać ją – wam oraz urzędnikom – za każdym razem, gdy znów podtopi nas jakaś ulewa. Czyli zapewne regularnie co kilka tygodni.

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx