Dzieci, śmieci i muchy – nowa ustawa (nie) działa?

11
Share
Plac zabaw w Parku Bródnowskim jest uznawany za jeden z najlepszych w Warszawie, ale jak tak dalej pójdzie, to szybko zacznie pikować w rankingu. Służby przestały opróżniać w nim kosze. 

 

Może to jednorazowa wpadka, ale skarga przysłana przez naszego czytelnika Marcina niebezpiecznie zbiega się w czasie z zamieszaniem śmieciowym w Warszawie. Od 1 lipca to miasto przejęło na siebie obowiązek wywożenia odpadów. Na razie nie mieliśmy zgłoszeń, że kosze są przepełnione, więc może przyjęte rozwiązania się sprawdziły.

Tymczasem w czwartek Marcin opisał swoje obserwacje z Parku Bródnowskiego i na dowód przysłał zdjęcia:

Wczoraj byłem na spacerze z synem, podczas którego odwiedziliśmy plac zabaw w Parku Bródnowskim. Często odwiedzamy to miejsce i bardzo lubimy tam chodzić, ponieważ plac jest bezpieczny, świetnie wyposażony i sprawia nie lada frajdę nie tylko dzieciakom, ale i rodzicom.

Wczoraj niestety aż zadrżałem – ujrzałem mnóstwo śmieci, przepełnione kosze, muchy zlatujące się do resztek jedzenia, a wokół tego biegające dzieci i zniesmaczeni rodzice. Pomyślałem sobie – ok, poniedziałek, pewnie służby miejskie nie zdążyły posprzątać i opróżnić koszy po weekedzie. Problem w tym, że to była środa, a od żony wiem, że w dniu dzisiejszym jest tak samo…

Nie wiem kto zawinił, nie będę tego sprawdzał, bo to nie moje zadanie, ale uważam, że dzieciaki powinny bawić się w czystym i ładnym miejscu, jakim do tej pory był plac zabaw w Parku Bródnowskim.

Zdjęcia przysłane przez Marcina

Przypomnijmy, że plac zabaw w Parku Bródnowskim (ten bliżej Poborzańskiej) znalazł się na 9 miejscu w rankingu najlepszych placów w Warszawie.  I słusznie, bo to bardzo fajne miejsce. Miejmy nadzieję, że ostatni bałagan to jednak nie jest efekt zmian w systemie odbierania śmieci i szybko służby miejskie to ogarną.
11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx