GKP zawiesza grupy młodzieżowe, gra w III lidze niepewna | | targowek.info

GKP zawiesza grupy młodzieżowe, gra w III lidze niepewna

…zaś władze Warszawy potwierdziły, że nie mają zamiaru finansować klubu z ulicy Kołowej i są gotowe na jego upadek. Czy to już koniec „drugiej siły w stolicy”?

Fragment meczu GKP Targówek - Start Otwock /fot. GKP
Fragment meczu GKP Targówek – Start Otwock /fot. GKP

Początek lipca przyniósł nam dwie ważne informacje na temat klubu piłkarskiego z Targówka. Obie złe.

Pierwsza zła wiadomość – zarząd GKP Targówek poinformował, że:

„W związku z tragiczną sytuacją finansową klubu (dotacja z Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy na pierwsze półrocze na szkolenie młodzieży – 14 000 zł, brak jakiekolwiek wsparcia ze strony Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy) zmuszony jest z dniem 01.07.2013 r. zawiesić działalność szkoleniową wszystkich grup młodzieżowych.”

Oczywiście można to traktować jako małą sztuczkę piarową, bo w wakacje młodzi piłkarze i tak za bardzo nie trenują. Podobnym zabiegiem mogą też być pogłoski o możliwym wycofaniu się z braku pieniędzy seniorów GKP w rozgrywek w piłkarskiej III lidze.

Ale… to nie musi być sztuczka. Bo jest i druga zła wiadomość: władze miasta wprost zapowiadają, że żadnych pieniędzy dla GKP nie będzie i, co gorsza, wygląda na to że pogodziły się z upadkiem klubu.

Wiemy to z obszernego pisma podpisanego (także 1 lipca) przez wiceprezydenta Warszawy Włodzimierza Paszyńskiego, które jest odpowiedzią na interpelację stołecznego radnego Jacka Cieślikowskiego. Wiceprezydent Paszyński najpierw po kolei punktuje błędy i uchybienia stwierdzone w ostatnich latach w GKP i usprawiedliwiające całkowite wstrzymanie dotacji od miasta. Chodzi m.in. o nieprawidłowości w wydatkowaniu wcześniejszych dotacji, nieprawidłowości w realizacji zadań publicznych, nieuregulowanie należności wobec miasta, nieuregulowanie sytuacji prawnej nieruchomości na której znajduje się klub, a także (który to zarzut powtarza się wielokrotnie) podpisywanie pism i wniosków przez nieuprawnione do tego osoby.

„O braku wiarygodności wobec miasta może świadczyć też fakt pozostawania w sporze sądowym co do zasadniczych kwestii związanych z działalnością klubu. Oznacza to, że (…) jakiekolwiek finansowe wspieranie takiej organizacji obarczone jest szczególnym ryzykiem”

– pisze wieceprezydent Warszawy.

Na pytanie radnego Cieślikowskiego, co zrobią ze sobą dzieci i młodzież gdy GKP przestanie działać, wiceprezydent Paszyński odpowiada że mogą trenować gdzie indziej i wylicza inne kluby piłkarskie w naszej okolicy, m.in. UKS Bródno, SP Polonez Warszawa i UKS Junak, a także w sąsiednich dzielnicach.

„Miasto nie ma obowiązku finansowania każdego klubu (…), a podnoszenie braku zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w przypadku zaprzestania działalności przez GKP Targówek wydaje się nieuprawnionym zarzutem w stosunku do miasta, gdyż jedynymi osobami, których działania doprowadziły do takiego stanu, są władze klubu, które kierowały jego działalnością”

– kończy pismo Włodzimierz Paszyński, tym samym, być może, kończąc w ogóle historię GKP Targówek.

PRZECZYTAJ TEŻ:

39 komentarzy na temat “GKP zawiesza grupy młodzieżowe, gra w III lidze niepewna

 • 3 lipca 2013 o godz. 10:00

  Spotkamy się na referendum. Hanka za mord na prawej stronie zostaniesz odwołana

 • 3 lipca 2013 o godz. 10:05

  Wiadomo było że Hanka załatwi ich za to że obrali jej ukochany robotniczy URSUS Warszawa

 • 3 lipca 2013 o godz. 10:08

  Nie będzie Hanki to będzie ktoś inny z tej samej sitwy. Nie masz wpływu na to, kto znajduje się na listach wyborczych. Jak nie skreślisz, to zagłosujesz na tą samą sitwę.

 • 3 lipca 2013 o godz. 11:20

  GKP to ulubiony klub byłych członków MO. Zarząd to sami czerwoni. SLD jest przy nich tylko zarumienione. W dodatku im się ciągle wydaje że to poprzedni system i wystarczy zadzwonić do XXX i wszystko załatwione.
  Może gdyby 10 lat temu ktoś spróbował zreformować ten klub to byłaby fajna instytucja, a nie grupa gości, którzy co chwila próbują się uwłaszczyć na miejskim terenie, stawiają nielegalne budowle itp.
  Jeżeli ktoś chce się dopłacać do sitwy zwanej GKP to niech daje im datki, ale od kasy miejskiej GKP powinno się trzymać daleko.

 • 3 lipca 2013 o godz. 11:52

  No tak nie może być, nie wyobrażam sobie tego, że klub upada…

 • 3 lipca 2013 o godz. 12:07

  No to HGW sprzeda teren DKS i postawi bloki.

 • 3 lipca 2013 o godz. 12:38

  Do „Brak” Czuje że jesteś Lemingiem wynajętym przez HGW.

 • 3 lipca 2013 o godz. 12:57

  Legionowo ma wyższy poziom sportu profesjonalnego od Warszawy. To efekt HGW. Legionowe to 60 tyś mieszkańców= pół Targówka

 • 3 lipca 2013 o godz. 13:12

  i dobrze. zwisa mi to. gdzie sa lemingi, które bronia hgw, sm bródno itd? no gdzie pytam

 • 3 lipca 2013 o godz. 20:57

  I dobrze. Może powstanie na tym miejscu obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia jak np. Polonez na Bródnie.

 • 4 lipca 2013 o godz. 06:09

  Rybak chyba blokowisko + mała galeria albo Biedronka… dziwi mnie taka postawa miasta. Bo jakby dofinansowali ten klub lub go zmodernizowali na pewno mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego byli by bardzo zadowoleni, że mają obiekt podobny do OSiRu na Bródnie. I mieli by go pod nosem, a nie musieli pół dzielnicy jechać…

 • 4 lipca 2013 o godz. 08:31

  W tym miejscu przez 30 lat będę składał kwiaty jako symbol obrony przed najeźdźcą tj. HGW.

 • 4 lipca 2013 o godz. 20:56

  GKP – honor Twój imię , chwała i walka będą wieczne. Prawa Strona będzie pamiętać!!!!!

 • 5 lipca 2013 o godz. 07:59

  panie rybak jak masz pan duzo kasy to biegnij na poloneza godz boiska 350 zl 45 basenu 16 zl obiekt z prawdziwego zdarzenia ha ha

 • 5 lipca 2013 o godz. 08:06

  żenada nie bede komentował wypowiedzi pana prezydenta śpiewka znana od roku myślę ze sa w tym państwie instytucje które tym sie zajma a rodzice dzieci powinni zferyfikowac dzialalnosc tej ekipy w nadchodzacym referendum

 • 5 lipca 2013 o godz. 08:20

  GKP będzie wieczne. Umrze w walce z okupantem ale przetrwa w Legendzie!!!!

 • 5 lipca 2013 o godz. 14:48

  W GKP dochodziło do malwersacji dużych pieniędzy.Jakoś nikomu to nie przeszkadza?

 • 5 lipca 2013 o godz. 15:46

  panie piłkarz masz dowody powiadom prokuraturę albo nie pisz głupot bo popełniasz przestepstwo

 • 5 lipca 2013 o godz. 16:24

  Zenek ma rację,

  Miasto dużo gada że klub robił to i tamto, i ogólnie jest „be” ale jak do tej pory nie pokrywa to żadnymi dowodami poza pleceniem głupot żeby omamić mieszkańców. Jeżeli klub działa nielegalnie i źle gospodarował poprzednimi dotacjami to dlaczego nikt za to nie odpowiada? Dlaczego żaden działacz GKP nie został oskarżony?! Prawda jest taka że miasto chce wykończyć ten klub i wie że ma do tego środki. Chcecie przykładu? Zobaczcie jak bardzo miasto walczyło o ratowanie klubu gdy deweloper przejmował tereny klubu KS Falenica (Falenica to część Wawra, dzielnicy Warszawy – dla nieogarniętych). Urzędnicy miejscy podjęli taką walkę że nawet tyłka zza biurek nie ruszyli (już chyba do nich przyrośli). Tu nie chodzi o nabijanie prywatnej kieszeni ale o szkolenie dzieci!!! Jeżeli miasto ma wątpliwości co do gospodarowania pieniędzmi to niech da tą kasę i co miesiąc nasyła kontrole. Jeżeli ktoś coś „przewali” to pójdzie siedzieć i tyle! A jeżeli nie to widocznie miasto okłamuje mieszkańców i oczernia klub. Bo wychodzi na to że Hania jest hojna tylko wtedy kiedy trzeba swoim urzędasom nagrody dawać.

 • 5 lipca 2013 o godz. 20:37

  do ZENEK I MARIAN I INNE LEMINGU: kolega ma rację :) nikt nie bedzie nikogo posądzał bo po co ma sobie robić kłopoty. ja również potwierdzam, że dochodizło do przekrętów przez osobę uwaząną na początku jako osobe, która wyprowadzi klub na prostą. Teraz jeździ super samochodem a klub upada. Ogarniecie wiedza o kogo chodiz . a wy dalej myslcie ze to wina tylko miasta :) pozdro

 • 6 lipca 2013 o godz. 09:46

  Hanka to morderca Prawej strony

 • 6 lipca 2013 o godz. 13:59

  do TGK : Lemingi popierają HGW. Mylisz pojęcia. HGW to dno !!!!!!!!!!!!!!!

 • 6 lipca 2013 o godz. 17:00

  Panie Zenku. Znajda sie tacy co zaplaca porownywalne pieniadze za wynajem boiska jesli powstanie na miejscu GKP. Dzielac 350 zl na 22 graczy nie wychodzi tak duzo od osoby. Prosze samemu policzyc.

 • 7 lipca 2013 o godz. 15:00

  Hanka wykończy wszystko com jest po Prawej stronie Wisły!!!!

 • 8 lipca 2013 o godz. 08:01

  panie rybak faktycznie nie wyjdzie drogo 16 treningów w miesiacu po 350 zl to daje kwote 5600 to wychodzi 254zl na osobe i trzeba dodac jeszcze 2 mecze ligowe oczywiscie po 500 zł za mecz rozumiem ze liczymy dla grupy trenujacej w klubie pilke nozna taniocha a gdzie trener,zgloszenie do rozgrywek itp co pan na to pozdrawiam

 • 8 lipca 2013 o godz. 08:36

  Jak Legia sprzeda Cichockiego a GKP dostanie % udział za wyszkolenie Jego to Hankę zatka!!!!!!

 • 8 lipca 2013 o godz. 10:35

  Panie Zenku uczepil sie pan kosztow wynajmu w ramach rozgrywek? Ale pytam dlaczego? Jak zaoraja GKP to na Polonez sie nie przeniesie. Powstanie na jego miejscu np. stadion, ktory bedzie zyl m.in. z wynajmu meczy towarzyskich. Na Polonezie sa takie ze 22 kolegow wynajmuje plyte na 2-3 h i kopia.

 • 8 lipca 2013 o godz. 13:45

  panie rybak pan nie odróżnia rekreacji od profesjonalnego szkolenia i tym się różnimy pozdrawiam,mysle ze pan prezydent zamiast odsylac dzieci do innego klubu mógłby odejść np na emeryture albo na prezydenta dp miejscowosci y byloby mu latwiej niz rodzicom wozic dzieci na bialoleke,prage polnoc lub prage poludnie

 • 8 lipca 2013 o godz. 21:55

  Jestem wychowankiem GKP Targówek, który miał w moim roczniku dość mocną drużynę. Zwykle ustępowaliśmy jedynie Legii, a nawet raz, na mecie sezonu, to my okazaliśmy się najlepsi. Gdy miałem 16 lat regularnie występowałem w kadrze Mazowsza, co w jakiś sposób wyróżniało mnie spośród grona innych środkowych obrońców. Trenerzy Wójcik i Dębek obserwowali mój rozwój i właśnie wtedy zaproponowali grę dla Legii ’92. Jako, że pochodzę z Bródna i moje klubowe sympatie były oczywiste, to czym prędzej skorzystałem z szansy. Jestem dumny z gry w Legii, ale zaznaczam, że czas spędzony pod okiem trenera Krzyżanowskiego w Targówku również wspominam z uśmiechem – mówił Cichocki pół roku temu serwisowi Legia.net

 • 8 lipca 2013 o godz. 22:00

  Cichockiemu jakoś nic nie przeszkadzało a dzisiaj jak mało kto jest w kadrze I zespołu będąc wychowankiem z Warszawy!!!Inni którym zabrakło sportowej woli i siły ducha powiedzą że Klub był zły itp.

 • 8 lipca 2013 o godz. 22:23

  Do „Piłkarz” Twój wpis to dowód na to że jesteś Urzędnikiem od HGW. Niska inteligencja , zerowe poczucie wstydu itd.

  5 lip 2013

  14:48

  W GKP dochodziło do malwersacji dużych pieniędzy. Jakoś nikomu to nie przeszkadza?

  Więc pytam . Czemu nikt nie siedzi?!!! W Polskim Rządzie dochodzi zapewne też do malwersacji dużych pieniędzy i jakoś nikt nie zamyka polskiego Rządu. Rozumując Twoim rozumowaniem powinniśmy to zrobić!!!!!!!

 • 8 lipca 2013 o godz. 22:26

  Używając przed chwilą zadania zamykanie Rządu miałem na myśli jego likwidację tak Jak HGW chce zlikwidować GKP

 • 9 lipca 2013 o godz. 08:44

  Szkoda tego klubu i myślę, że ktoś powinien znaleźć się aby podnieść ten klub – szczególnie akrobatykę która dała nam tylu dobrych zawodników. Niestety, jeżeli chodzi o piłkę nożną to nikt tam w klubie nie prowadzi dobrze strony internetowej. Być może nie ma na to pieniędzy ale… wiele małych klubów ma wiadomości, zdjęcia i relacje. Jeżeli były malwersacje to gdzie są zarzuty? Tu trzeba dobrych menagerów i trochę pieniędzy – bez tego nie ma dobrego klubu. Trzeba zachęcić ludzi do przychodzenia. Trzeba wybudować tutaj basen aby zarabiał na klub – na piłkę i na akrobatykę. Czy teraz i na boisku będzie parking? Dlaczego na Bródnie są kluby, baseny a na Targówku mieszkaniowym nic nie ma? Nawet nie ma domu kultury :)

 • 9 lipca 2013 o godz. 11:27

  Popieram „Mieszkaniec Targówek”

 • 9 lipca 2013 o godz. 12:58

  Teren GKP to doskonała lokalizacja, ktoś już zaciera ręce myśląc jak się wzbogaci na sprzedaży mieszkań na osiedlu, które tam powstanie. Już widzę te szyldy reklamowe: „Tanie mieszkania blisko metra z widokiem na Park Wiecha”

 • 9 lipca 2013 o godz. 16:09

  Najlepiej to zaorajmy całą Warszawę, zróbmy jedno wielkie blokowisko i będzie dobrze. A później psioczmy że reprezentacja źle gra, że dzieci coraz grubsze, że ogólnie bida i źle. W Legii aktualnie gra 2 wychowanków GKP, obaj są reprezentantami kraju (Cichocki i Budek). W klubie bida jak piszczy i miasto ma to gdzieś bo woli sobie nagrody rozdawać a nie finansować cokolwiek. A Pan Paszyński wysyła dzieci do innych klubów na Pragę czy Białołękę które prędzej czy później i tak Miasto zniszczy.

 • 10 lipca 2013 o godz. 05:46

  Strona internetowa GKP słabo funkcjonuje? Chyba Mieszkańcu Targówka nie wiesz jaki jest adres. Moim zdaniem a znam wiele stron klubowych w Polsce jest to jedna z najlepiej aktualizowanych stron www. Za nim się wypowiesz proponuje sprawdzić informację a nie głupoty pisać.

 • 10 lipca 2013 o godz. 08:04

  pan Paszyński ma same sukcesy i w sporcie i w szkolnictwie do czego sie nie dotknie to narobi bagna zero koncepcji szkoly zliokwidowac kluby zaorac wstyd panie prezydencie wstyd

 • 10 lipca 2013 o godz. 08:52

  HGW oszukuje GKP jak cały Targówek. Pamiętajcie jak wycięła inwestycje na Prawej stronie. Pamiętajcie w referendum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.