Kosze na śmieci staną wzdłuż Kanału Bródnowskiego

0
Share

Urząd błyskawicznie reaguje na nasz artykuł. Wzdłuż kanału Bródnowskiego nie trzeba będzie nosić śmieci ze sobą, bo staną tu kosze na śmieci. 

Wczoraj rano napisaliśmy, że na Zaciszu jest 15 koszy na śmieci i więcej nie będzie – tak jeszcze niedawno twierdził urząd w odpowiedzi na interpelację radnego Marcina Skłodowskiego. Jednak po naszym artykule ktoś w urzędzie dobrze się zastanowił, policzył jeszcze raz i przypomniał sobie, że przecież wzdłuż promenady za 33 mln zł kosze jednak  będą! Od razu na stronie urzędu pojawiła się stosowna informacja.

Kosz na psie kupy na nowym skwerze / fot. targowek.info

Kosz na psie kupy na nowym skwerze / fot. targowek.info

Pierwsze śmietniki już stanęły na nowym skwerze (mamy nadzieję, że już wkrótce im. Grzegorza Ciechowskiego) u zbiegu Kondratowicza i św. Wincentego nad Kanałem Bródnowskim.  Ustawiono tam 5 koszy jednokomorowych, 1 kosz trzykomorowy do segregacji odpadów i dwa kosze na psie kupy. Na tych ostatnich jest napisane „psi pakiet”, ale jeszcze kilka dni temu torebek nie było. Dobrze, że są chociaż kosze.

Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że podobne zestawy śmietników staną także na promenadzie wzdłuż Kanału Bródnowskiego. Aktualnie powstają dwa jej odcinki: od mostku na ul. Przy Wodzie do Rolanda i od Rolanda (ale po drugiej stronie kanału) do Wojskowej.

Jak zapewnia urząd po zakończeniu wszystkich prac na bulwarach zostaną ustawione kosze na śmieci i ławki. A konkretnie przy alejkach długości 1000 metrów stanie 8 koszy jednokomorowych, 2 na psie nieczystości oraz 1 pojemnik trzykomorowy przeznaczony do segregacji odpadów. Ławki wzdłuż bulwarów zaplanowano co 100 metrów.

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx