Nowy blok spółdzielni Bródno – 11 pięter na osiedlowym parkingu | | targowek.info

Nowy blok spółdzielni Bródno – 11 pięter na osiedlowym parkingu

Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródna planuje nową inwestycję. Tuż obok popularnej Betuli stanie 11 piętrowy blok. 

 

Budynek Różopolu przy Rembielińskiej już skończony, więc spółdzielcy idą za ciosem. Tym razem planują z rozmachem budowę bloków w kwadracie ulic  Syrokomli, Wysockiego, Bartniczej, Ogińskiego. Inwestycja stanie na tyłach szkoły, dokładnie w miejscu dzisiejszego parkingu i po sąsiedzku z dawnym pawilonem Grobelnego i cukiernią (dziś solarium) Betula.

[beforeafterpics id=’5′ image_before=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2013/07/nowe-Br%C3%B3dnot2.jpg’ image_after=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2013/07/nowe-Br%C3%B3dnott.jpg’ animateintro=” introdelay=” introduration=” showfulllinks=” /]
Na wizualizacji powyżej widać, parking w miejscu którego stanie budynek. Pawilon Betuli jest tuż obok / fot. Google Maps, SM Bródno

Inwestycja będzie się nazywać „Nowe Bródno” i spółdzielnia już zbiera zapisy chętnych do zamieszkania w budynku. Będzie to blok wielorodzinny z lokalami usługowymi w parterze i garażem podziemnym. Jedna część budynku będzie miała 4, a druga 11 kondygnacji naziemnych oraz po jednej kondygnacji podziemnej. Zaprojektowano 110 mieszkalń z balkonami, tarasami lub loggiami.

Nowoczesna architektura budynku będzie uzupełniać otaczającą zabudowę. Ciepłe jasne kolory, szklane przesłony przestronnych balkonów i loggie, nadadzą zabudowie niepowtarzalnego charakteru

– zachęca spółdzielnia do swojej inwestycji.

Przewidywane termin rozpoczęcia budowy to drugi kwartał 2014 r.. Dwa lata później budynek ma być gotowy. Przewidywane koszty budowy to 5 450 zł netto za metr lokalu mieszkalnego. Miejsce postojowe ma kosztować 24 tys. zł., ale nie jest obowiązkowe.

Nowe Bródno spółdzielni mieszkaniowej Bródno / rys. SM Bródno
Tak ma wyglądać Nowe Bródno spółdzielni mieszkaniowej Bródno / rys. SM Bródno
hhh
Tak ma wyglądać Nowe Bródno spółdzielni mieszkaniowej Bródno / rys. SM Bródno

 

Lokalizacja nowego budynku / rys. SM Bródno
Lokalizacja nowego budynku / rys. SM Bródno

Przypomnijmy, że podobne plany zabudowy parkingów i osiedlowych skwerów ma druga wielka spółdzielnia mieszkaniowa w naszej dzielnicy – SM Praga.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

33 komentarzy na temat “Nowy blok spółdzielni Bródno – 11 pięter na osiedlowym parkingu

 • 4 lipca 2013 o godz. 08:14

  Juhuuuuu :) własnie tak sie rozwija Bródzienko i Targówek. Niedlugo zlikwidują GKP Targówek i Kanwę i też bedą osiedla. Cieszą się tylko napływowi :/ gdzie my żyjemy..

 • 4 lipca 2013 o godz. 09:11

  To, że zlikwidują Kanwę to akurat super. Kanwa to skansen i brzydota. Mam nadzieję, że GKP zostanie.

 • 4 lipca 2013 o godz. 10:27

  Nawet trawa jest zielensza na zdjeciu z nowym blokiem .

 • 4 lipca 2013 o godz. 10:31

  A słoików będzie przybywać :(

 • 4 lipca 2013 o godz. 10:38

  skansen? robisz tam codziennie zakupy

 • 4 lipca 2013 o godz. 10:38

  GKP nigdy nie zginie

 • 4 lipca 2013 o godz. 10:59

  Wpisać całe Osiedle Bródno do rejestru zabytków.

 • 4 lipca 2013 o godz. 11:07

  Tak z innej beczki…ciekawe czy eksperci od napisów na niedawno wyczyszczonym ogrodzeniu przy SP nr 28 takie same napisy robią sobie na ścianach w kuchni czy w pokoju? Podstawowy jak to zwykle wątek na tym portalu słoik kontra rodowity…proponuję zlikwidować komentarze bo nic nie wnoszą do portalu, dając tylko pol do wzajemnego opluwania się słowami…

 • 4 lipca 2013 o godz. 11:07

  GKP Targówek ma coraz mniejszy teren – pamiętam jak była tam bieżnia wokół boiska – a teraz… parkingi :(

 • 4 lipca 2013 o godz. 12:30

  Skoro parkingi nieobowiązkowe to nie kupować, przeczekać. Mnie deweloper sprzedał miejsce postojowe za 28.000 zł (niby obowiązkowe) a po dwóch latach, ponieważ jednak większość klientów nie wykupiło miejsc (jednak można było nie wykupywać) sprzedawał za 6000 zł, bo nie miał co z nimi zrobić.

 • 4 lipca 2013 o godz. 17:48

  Kto się już zapisał na mieszkanie? Bo ja byłabym zainteresowana. Czy ktoś już może dzwonił do SM Bródno i dopytywał o szczegóły?

 • 4 lipca 2013 o godz. 20:38

  Szczerze?
  Skrajny idiotyzm.
  Po pierwsze jak zabudujemy parkingi i skwery to powinno obowiazkowo sie robic miejsca podziemne dla obecnych i przyszlych parkujacych, inaczej dzielnica skonczy jako skansens. Oczywiscie przy takich inwestycjach, bo to grosze kosztuje parkingi rowerowe i solidne metalowe/zelbetowe do przypiecia motorow tez.

  Po drugie – ja nie gram w pilke(wole kosza, zreszta BTW „sukces Warszawy miastem koszykowki” HGW to to, ze od przyszlego roku po raz pierwszy nie bedzie klubu ze stolicy w glownej lidze, od przynajmniej lat 60.

  Ale czy wyobrazacie sobie Targowek bez zielonych skwerow, boisk etc.? Czy tylko w galerii Marki mamy spedzac czas, albo poza miastem?

  Po trzecie wlasnie dlatego nie rozumiem budowy tego 4 pietrowca. Jesli obok nie mozna zbudowac 15 pietrowca, to albo zbudujmy otwarte ogrody na dachach(to nie jest sci-fi na swiecie takie funkcjonuja), lub(i) budujmy odrazu co najmniej taki budynek jak obok, czyli po 10 lub wiecej pieter. To(poza zepsuciem windy) nie ma znaczenia i tak bedzie szpecil krajobraz, ale zostanie wiecej miesca na skwery gdzie indziej.

  Wlasnie dlatego np. Chinczycy chca zbudowac z prefabrykatow najwyzszy budynek swiata, bo cala mini-dzielnica wokol ma byc terenem zielonym, a samochody schowane w garazach(oczywiscie niedaleko dobre drogi dojazdowe).

 • 4 lipca 2013 o godz. 20:47

  Drugie – skad macie informacji o braku obowiazku nabycia miejsca postojowego? Bo na stronie spoldzielni jest informacja „Z nabyciem lokalu wiaze sie obowiazek nabycia miejsca postojowego”.

 • 4 lipca 2013 o godz. 21:19

  Na targówku przy myszkowskiej 33 na parkingu także ma powstać blok. Budowa ma ruszyć 17 lipca.

 • 4 lipca 2013 o godz. 21:44

  Do Magdallena27: Ja już złożyłam dokumenty i wydaje mi się, że to dobry pomysł, a wczoraj odwiedziłam miejsce przyszłej budowy: cicho, fajnie i zielono, dobra komunikacja z miastem, blisko sklepy: dwa spożywcze, apteka nic więcej do szczęścia nie potrzeba

 • 4 lipca 2013 o godz. 22:19

  JA CHCE LODY Z BETULI! dowiedźcie się proszę gdzie można je nabyć ;(

 • 5 lipca 2013 o godz. 08:33

  Do Ewelina: dziękuję za informację. Miejsce inwestycji jak najbardziej znam, ponieważ mieszkam w tej okolicy. Rzeczywiście infranstruktura usługowa jest bardzo dobra. Dzisiaj zadzwonię do spółdzielni i dowiem sie o szczegóły. Czy trzeba się deklarować na konkretne mieszkanie? Mnie interesuje 3 lub 4 pokojowe – czy można dać spółdzielni w deklaracji taką podwójną opcję?

 • 5 lipca 2013 o godz. 21:18

  Do Magdallena27: w momencie podpisania zgłoszenia nie musisz deklarować konkretnego mieszkania, tylko orientacyjną powierzchnię. Z tego co pamiętam do 40 m to mieszkanie jednopokojowe, 40-60 m to dwa pokoje oraz powyżej 60 m to trzypokojowe. Nie wiem nic o mieszkaniach 4-ro pokojowych, ale pewnie i takie będą. Następnie możesz wybrać piętro.Po podpisaniu deklaracji czas oczekiwania do przełomu sierpień/wrzesień i wtedy będą wzywać do podpisania umowy przedwstępnej.

 • 6 lipca 2013 o godz. 12:55

  Koszt budowy 1m2 to 5450 netto. Czyli trzeba dodać VAT 23% i jakiś zysk – przynajmnie 10-15%. Mamy 5450 + 0,23*5450 + 0,10*5450 = 7250 zł. Sporo.

 • 6 lipca 2013 o godz. 18:29

  Chyba są mnieszkania 4 pokojowe, bo tak wynika z planu, ale jest on niestety niewyraźny. Koszy będą niższe od tych podanych przez „bez garażu”, bo stawka VAT za powierzchnię mieszkania to 8%, stawka 23% obowiązuje tylko dla garażu. Zastanawia mnie tylko harmonogram wpłat, który przewiduje wnoszenie opłat co parę miesięcy, a więc nie jedna suma po podpisaniu umowy. Czy to oznacza, że należy mnieć gotówkę i kredyt mieszkaniowy nie wchodzi w grę?

 • 7 lipca 2013 o godz. 09:47

  Po drugiej stronie ulicy było miasteczko ruchu drogowego, krótko było, bo jakiś geniusz przerobił je na zamknięte osiedle, nowe już nie powstało :(

 • 7 lipca 2013 o godz. 21:22

  Pamiętam to miasteczko, tam uczyłam się jeździć rowerem i uczyłam się przepisów ruchu drogowego. Pamiętam jak jeszcze na samym początku działała sygnalizacja świetlna, ale była zabawa. Później to już tylko znaki zostały, a jeszcze bardziej później to powstało osiedle Topolowa.

 • 9 lipca 2013 o godz. 09:09

  ja też dobrze wspominam miasteczko ruchu na nadwiślańskiej, rozbiłem tam ojca malucha :) a potem poszedłem na lody do betuly. Wspaniałe czasy

 • 19 lipca 2013 o godz. 01:35

  Lody z betuli… Ehhh… Wspomnienie z dzieciństwa, aż do zeszłego roku… Te lody to najcudowniejsze wspomnienie czasów mojego dorastania…Moje dziecko poznało ten smak w lato 2012r, strasznie żałuję, że nie zaznamy już tego „nieba w gębie” ;( Trzymam kciuki aby nowym mieszkańcom było tym nowym miejscu jak w niebie,mając równocześnie nadzieję, że w lokalach usługowych tegoż budynku nasza słynna BETULA pojawi się z lodami i z innymi usługami, starymi i nowymi… Niech się Betula rozwija i niech te nasze lody będą zawsze takie jak powinny być!!! Nadzieją moją jest to, że zamknięcie Betuli nie oznacza końca na zawsze i obym się nie myliła i oby nasze lody były zawsze!!! Miejmy nadzieję, że stara Betula ożyje w nowym miejscu, oby tylko receptury nie zmieniła… Tak życzę sobie i wszystkim wielbicielom tych cudnych deserów z Betuli. Pzdr

 • 10 lipca 2014 o godz. 16:13

  Hej, i jak cieszycie sie z tego osiedla? super sprawa zwlaszcza dla osob tam mieszkających, zlikwiduja parkingi wiec gdzie sie ma podziac te ok 200 auto co tam parkowało? wesolo sie robi co nie:((( SM Brodno to zlodzieje !!!!

 • 15 lipca 2014 o godz. 19:16

  Spoldzielnia Mieszkaniowa to nie deweloper.Spoldzielnie dzialaja non profi nalezy tylko wykupić udzialy czlonkowskie.na mieszkania vat 8%.

 • 4 sierpnia 2014 o godz. 15:14

  Wspaniale, szkoda że na tej bajkowej wizualizacji nie ma ujętych dwóch bloków dziesięciopiętrowych, pomiędzy które ta wyniosła konstrukcja zostanie wepchnięta. Bardzo interesujące, że opłata gruntowa dla mieszkańców tych startych bloków, w tych luksusach ma być podniesiona w ciągu trzech lat o 300%. Coś się chyba władzy pomieszało bo jak na mój gust to wartość gruntów właśnie drastycznie spadła a do tego 11 pięter nowych ludzi, którzy powinni się zrzucać na te tereny. Dodam też, że bajecznym projekcie przylegający teren zielony jest wyraźnie wydzielony dla mieszkańców nowego budynku a mieszkańcom starych bloków odebrano teren placu zabaw i parking. Rozumiem, że im się już nic nie należy, tylko płacić mają cwaniakom.

 • 4 sierpnia 2014 o godz. 15:44

  MAGDALLENA27 mam nadzieję, że miła oku będziesz :D

 • 26 sierpnia 2014 o godz. 18:51

  Ta budowa to debilizm,ciekawe gdzie zaparkuje 200 samochodów ze starego parkingu

 • 26 sierpnia 2014 o godz. 18:52

  Najlepiej u prezesa pod oknem.

 • 3 lutego 2015 o godz. 15:34

  Czy ktoś z Was kupił już mieszkanie na tej inwestycji. Zastanawiam sie jakie są faktyczne ceny mieszkań i czy można zrezygnowac z garażu?!

 • 14 marca 2015 o godz. 00:34

  Kupiłem mieszkanie 60m, cena 5400 za m2 + osobno za balkon i miejsce parkingowe z którego nie można zrezygnować. Mieszkań pozostało zaledwie kilka, głównie niskie piętra w budynku A

 • 28 października 2020 o godz. 21:00

  buy viagra online canada buy cheap viagra viagra no prescription

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.