Popłyń gondolą po Parku Bródnowskim!

8
Share

Trochę to surrealistyczne, ale prawdziwe. W najbliższy piątek po parkowym stawie będzie pływać… wenecka gondola.

fot. John Lord/Flickr

To nie jest gondola Pawła Althamera, ale też jest ładna /fot. John Lord/Flickr

I nie jest to gondola byle jaka, ale kolejny projekt artystyczny Pawła Althamera. Najsłynniejszy artysta Pragi i Targówka zbudował ją już kilka lat temu na podstawie planów oryginalnych weneckich łodzi i nawet pływał w niej w 2009 roku po kanałku Bródnowskim. Ale potem gondola popadła w zapomnienie. Teraz będzie odkurzona i stanie się kolejnym, tyle że pływającym, elementem Parku Rzeźby.

Debiut gondoli zaplanowano na wieczór 2 sierpnia podczas kolejnego spaceru z cyklu „Wieczór ze sztuką” organizowanego przez… radnych dzielnicy Targówek (więcej na ten temat czytaj tutaj). Celem darmowych wycieczek jest zapoznanie mieszkańców z Parkiem Rzeźby, czyli muzeum na świeżym powietrzu.

Na piątkowym spacerze radni Krzysztof Miszewski i Joanna Mroczek opowiedzą m.in. o wężowłosej Sylwii w Raju, drewnianej Togunie, czy też gwieździe, która spadła na Bródno wbijając się głęboko w ziemię. Zdradzą też, jakie rzeźby staną w parku w najbliższym czasie. Na pewno więc padnie parę słów o planowanej wielkiej, złotej rzeźbie anioła…

Początek spaceru w piątek 2 sierpnia o godz. 19:30 na skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i Chodeckiej (przy drewnianej Togunie). Komu jednak ten termin nie pasuje, będzie miał szansę popływać gondolą jeszcze wiele razy – wenecko–targówkowska gondola Pawła Althamera będzie pojawiać się na stawie Parku Bródnowskiego regularnie aż do września.

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx