Powstanie punkt pomocy dla ubogich i bezdomnych | | targowek.info

Powstanie punkt pomocy dla ubogich i bezdomnych

Ale nie będzie to noclegownia czy jadłodajnia, tylko… coś innego.

biblioteka
Punkt dla ubogich powstanie w pawilonie obok biblioteki

Punkt pomocy organizuje stowarzyszenie Polska Lewica asystowane przez kilku radnych Targówka. Będzie to dość nietypowe miejsce, wspierające najuboższych mieszkańców naszej dzielnicy w codziennych sprawach – np. bezdomni będą mogli tam odpocząć, umyć się czy przebrać (ale nie nocować), a inni otrzymają np. pomoc w sprawie pisania podań czy CV. Wszystko to będzie za darmo.

Punkt niemal na pewno powstanie w należącym do dzielnicy lokalu użytkowym w pawilonie przy ul. św. Wincentego 85 (właśnie trwają w tej sprawie ostatnie uzgodnienia między urzędnikami i stowarzyszeniem). To kilkupokojowy lokal między biblioteką publiczną i restauracją, w którym wcześniej działał ślusarz.

Na razie jeszcze jest za wcześnie, żeby ogłaszać datę otwarcia punktu. Zakładając, że stowarzyszenie dostanie lokal przed końcem wakacji, ubodzy mieszkańcy Bródna i Targówka będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie zapewne od wczesnej jesieni.

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Powstanie punkt pomocy dla ubogich i bezdomnych

 • 26 lipca 2013 o godz. 10:41

  Bardzo podziwiam taką działalność – nie tworzyć koczowiska, tylko punkt bieżącej pomocy i – mam nadzieję – kontroli nad tymi osobami.
  Sam bym się za to raczej nie wziął.

 • 26 lipca 2013 o godz. 15:38

  Pomysl jest niezly, ale tak szczerze to nie wiem czy to nie jest cos w rodzaju kupowania drogiego masla gdy nie ma chleba.

  Bo gdzie Ci bezdomni maja sie podziac w zimie, a nawet latem? Co z tego, ze beda ogoleni jak nie beda mieli co jesc?

  Problem polega na tym, ze buduje sie mieszkania komunalne, ktore wygladaja jak typowe w blokach i kosztuja krocie. Zamiast kazdemu z potrzebujacych wybudowac za te same pieniadze klitki(ciasne ale wlasne, co uczy powracania do zycia i taniej ogrzac), na zasadzie lozko, toaleta, prysznic, szafa i kuchenka.

  Do tego zamiast wykorzystywac do budowy wiezniow i chetnych studentow(bo mieliby wtedy doswiadczenie w CV) to robi sie „profesjonalnie”…

 • 31 lipca 2013 o godz. 11:08

  a może zamiast drogich delikatesów otworzyć tam Biedronkę?
  wtedy może punkt nie bedzie az tak potrzebny?

 • 13 sierpnia 2013 o godz. 09:23

  „a inni otrzymają np. pomoc w sprawie pisania podań czy CV”-hahahaha zatrudnić bezrobotnych znajomych radnych albo urzędników,niech mają ciepłe posadki nieroby i piszą naprutym jegomościom CV
  Pomóżcie tym ludziom dając prace(bez CV) i szanse na w miarę normalne życie.Ogolić się i umyć się to mogą sami w łazience w C.H.Targówek

 • 14 sierpnia 2013 o godz. 19:47

  Uważam że to jest głupi pomysł, na Targówku jest dużo punktów pomocy ludziom np.dzieciom i młodzieży, kobietom po raku, ludziom starszym itp. Powinni się otworzyć na osoby szukające lokali do wynajmu. Na Targówku jest ich coraz mniej, a lokale proponowane są o pow. 16 – 30 m. Po prostu śmiech ogarnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.