Radzymińska bez chodnika. Piesi mieszkańcami drugiej kategorii

13
Share

Połączenie Pragi z Targówkiem nie ma chodnika – zauważa lokalne stowarzyszenie z sąsiedniej dzielnicy. Nie ma też przejścia przez tory i ludzie po prostu chodzą na dziko.  

 

Chodzi o połączenie Naczelnikowskiej z tzw. małą Radzymińską, czyli dokładnie na granicy dzielnicy. Chodnik jest tu z jednej strony ulicy, choć wszyscy chodzą po drugiej – po prostu ludzie w naturalny sposób skracają sobie drogę, choćby do Kauflanda. Tu jednak jest tylko wydeptana ziemia, która po każdym deszczy zamienia się w błoto. Trochę wstyd, jak na jedną z głównych ulic obu dzielnic.

fot. targowek.info

fot. targowek.info

tory2

fot. targowek.info

 

Sprawę zauważyło i opisało lokalne Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców Michałów. W artykule wytykają też skandaliczne rozwiązania przejścia przez tory kolejowe wzdłuż Radzymińskiej. Owszem jest kładka. A co, jeśli ktoś chce przejść tylko przez tory, a nie przez Radzymińską? Na przykład idzie na stację Statoil albo na przystanek w kierunku Marek? Według przepisów powinien wspiąć się na górę kładki, przejść jakieś 400 metrów, i znowu wrócić kładką na stronę ulicy, po której już był. Efekt? Wszyscy chodzą na dziko. Nawet rodzice z wózkami.

 

tory4

fot. targowek.info

tory3

fot. targowek.info

 

To dobry przykład jak nasze miasto ułatwia życie pieszym i osobom korzystającym z publicznego transportu.  Są traktowani jak mieszkańcy drugiej kategorii, którzy na ułatwienia i wsparcie ze strony instytucji miejskich nadal nie mogą specjalnie liczyć.  

 – podsumowuje stowarzyszenie Michałów i trudno się z nimi nie zgodzić.

Jakie są szanse na rozwiązanie problemu? Pewnie nikłe. Oficjalny bieg sprawie nadał wprawdzie radny Warszawy Krystian Legierski (SLD) opisując ją w interpelacji. Problem polega jednak na tym, że chodnik i tory leżą na styku kompetencji samorządów dwóch dzielnic, drogowców i kolejarzy. Czyli obstawiamy, że przez długie miesiące wszystkie instytucje będą przerzucały się pismami i odpowiedzialnością. O ile oczywiście w ogóle przejmą się sprawą.

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx